Obec Hora Svatého Šebestiána.

Obec Hora Svatého Šebestiána. | foto: www.sebestian.cz

Policie stíhá Tepličana za ovlivňování voleb v obci na Chomutovsku

  • 3
Policie řeší možné ovlivňování voleb na Chomutovsku. Obvinila šestadvacetiletého muže, jehož podezírá, že uplácel lidi z Teplicka, aby se přihlásili k trvalému pobytu v jedné z obcí na Chomutovsku a v ní pak při nadcházejících komunálních volbách hlasovali pro konkrétní politické uskupení.

„Muž poskytl úplatu jiným osobám v souvislosti s výkonem volebního práva u voleb do zastupitelstva obce v okrese Chomutov s úmyslem ovlivnit tak výsledek těchto voleb,“ uvedla chomutovská policejní mluvčí Marie Pivková.

Tepličan nyní čelí obvinění z maření přípravy a průběhu voleb a referenda, za což by mu před soudem hrozil trest v rozmezí od šesti měsíců do tří let.

O jakou obec a politický subjekt se jedná, odmítla policie konkretizovat. Neuvedla ani, kolik lidí měl obviněný takto „získat“, a kolik jim zaplatit. 

Podle informací MF DNES jde o Horu Svatého Šebestiána na česko-německé hranici. „Nezlobte se, ale nechci se k volbám vůbec vyjadřovat,“ sdělil současný starosta Jan Koutský, jenž v nadcházejících volbách už nekandiduje.

V obci kandidují tři subjekty – Lidé pro hory, Nová Hora a SPD. Všechny tři uskupení však shodně tvrdí, že s uplácením nemají nic společného.   

„Vím o tom. Má jít asi o deset nebo dvanáct přihlášených lidí,“ řekl lídr Nové Hory Roland Patzelt a od záležitosti se distancoval. 

„Od takových praktik se distancujeme,“ uvedl i lídr SPD Jaroslav Říha.

Jednička sdružení Lidé pro hory Lenka Štelcichová sdělila, že o „nových“ voličích také slyšela, ale že nemá žádné konkrétní informace.