Diskuse k článku

Pokus vyhlásit bývalou budovu nemocnice za památku bourání oddálil

Ústecká univerzita nestihne původní termín bourání pavilonu A bývalé Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. "Áčko" chtěla strhnout ještě letos, aby na jeho místě mohla postavit novou budovu, jež bude součástí vznikajícího univerzitního kampusu. Jenže proti bourání se postavilo několik ústeckých architektů a historiků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

TondaN

všichni

teda skoro,se tam narodili,jen já se narodil doma,ale stejně...:-)

0/0
27.10.2012 14:48

Pták vorel

Proti byli....

Zvláštní, že když se má něco stavět, nebo bourat, vždycky se najde řada "kvalifikovaných odborníků" kteří jsou proti.

Dobře, věc názoru a odbornosti. Ale ani jeden z nich už potom nedá realizovatelný návrh, jak to vyřešit bez jím kritizované činnosti a už vůbec nikdo nechce takovou věc převzít a udržovat ve vlastní režii.

Trochu mi to připomíná různé ekokritiky čehokoliv. Tohle se nesmí (stavět, bourat, provozovat, neprovozovat,....) budeme protestovat atd. atd. atd.

Ale nikdo z nich nepřijde s propracovanou alternativou, jak to udělat jinak a lépe, aniž by to vadilo zase někomu jinému.

Chjo. :-/

+1/0
27.10.2012 11:29

drevak_patlak

Je třeba konat

Tyhle nářky se měly řešit před tím, než město předalo UJEP prostory bývalé nemocnice pro výstavbu kampusu. Mohl stát i jinde, třeba na Hoření. Teď, když už půlka kampusu stojí, je potřea ho maximálně dodělat. A k tomu se budova bývalé porodnice bohužel nehodí, nehledě na její stav. Je pozdě bycha honit, je potřeba konečně stavět.

0/0
27.10.2012 9:46

Najdete na iDNES.cz