Pondělí 16. prosince 2019, svátek má Albína
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 16. prosince 2019 Albína

Diskuse k článku

Šluknovští starostové chtějí víc míst pro nezaměstnané. Stát ušetří, tvrdí

Starostům ze Šluknovska vadí, že stát nezřizuje víc míst určených pro veřejně prospěšné práce. Tvrdí, že na nich státní kasa nakonec ušetří. Ministr práce a sociálních věcí kritiků starostů odmítá, podle něj jsou jejich propočty mylné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

sámvelkýmao

no

ulice, chodníky a parky uklízí předrahá technika. léto, zima. a to taky musí někdo zaplatit, tedy obce. proč místo nákupu předrahých strojů, jejich provozu a obsluhy ten úklid nevykonávají nezaměstnaní? včetně výkopových a podobných prací.....

0/0
7.6.2012 17:09

mk551

Re: no

no i kdyby byl chlap s koštětem levnější než mašinka, což většinou není (viz minimální mzda a podobné nesmysly), tak hlavní problém je v tom, že nezaměstnaní podobné práce dělat nebudou. kdyby byli ochotní je dělat, nebyli by nezaměstnaní ...

0/0
19.6.2012 2:33

slušný občan ČR

ministr má pravdu

Pan ministr Drábek má v tomto případě pravdu. Kdyby tomu tak opravdu bylo, jak popisují starostové, stát a obce by se mohli stát největším zaměstnavatelem v zemi. Starostové ale jaksi pozapomněli na další náklady, tedy nejen na ty osobní. Někdo ty pracovníky musí řídit a kontrolovat, dát jim nějaké nářadí a vybavení apod. Představa starostů je tak poněkud naivní.

0/0
7.6.2012 9:33

Pro patria V.

Musím se Drábka zastat. Bohužel to opět ukazuje jaké ...

...hlavy "vládnou" v regionu. Počítejte se mnou.

Výdaje státu: - 10.000 Kč, Příjmy státu: +4.500 Kč, Rozdíl: - 5.500 Kč: tj. Mzda, kterou si ponechá daná osoba. Z ní má stát další příjmy v podobě daní (DPH) atd., ale to má i z poskytnutých dávek, takže to nehraje roli.

Ty ostatní položky (zdravotní pojištění, soc. dávky, hmotná nouze) jsou chybně kalkulovány jako příjmové. Jsou výdajové. Vysvětlím: Stát má na počátku 10 tis. Kč, které může vynaložit buď na vytvoření sociálního pracovního místa nebo na sociální podpory (bez toho aby požadoval práci). V případě soc. prac. místa vynaloží stát pouze 5.500 Kč a získá za to pracovní sílu na 168 hodin měsíčně. Tedy uklizenou obec, nižší kriminalitu atd. těmto přínosům se říká socioekonomické benefity a jsou zcela regulérní položkou při hodnocení "ekonomiky" projektu.

0/0
7.6.2012 8:44

Pro patria V.

Re: Musím se Drábka zastat. Bohužel to opět ukazuje jaké ...

V případě soc. dávek stát vynaloží x - tis. peněz (zde se v textu ztrácím a nemám přehled na co vše je nárok) a stát nedostává nic, žádnou práci. Takže pokud je třeba něco uklidit a natřít je na to třeba najmout firmu, poflakující se osoby páchají trestnou činnost, která stojí peníze. Opět se jedná o regulérní ekonomickou položku, která se používá pro hodnocení projektů (viz. metodika EU komise).

.

Takže pokud to shrnu:Stát má na začátku 10.tis Kč a dvě možnosti jak ty peníze využít. Stát si bohužel vybírá tu špatnou, soc. dávky bez odevzdaného výkonu. Pokud by ty peníze dal na vytvoření pracovního místa, ty socioekonomické benefity by byly zcela jistě vyšší než primární výdaje.

.

P.S. Pokud se pletu, nebráním se diskuzi. Rád se nechám poučit a opravit.

0/0
7.6.2012 8:50

Hello Newspapers

Závidím pánům radním jejich bezbřehý optimismus.

O místa na veřejných pracích bude mezi tamními komunitami, proslulými svou pracovitostí, zvláště pak po nocích, zajisté přímo rvačka ! ;-D

0/0
7.6.2012 7:55

Benzin Petrolejovič Naftěnko

Drábku.

Dal jsi slovo, že pri přetrvávající nefunkčnosti PC systémů (po 1.3.2012)  na ÚP k 30.4.2012 složíš funkci minista. Dnes máme 7.6.2012 a furt nic. Jsi chlap co drží slovo nebo bramboračka?

0/0
7.6.2012 7:08

Premium

Neustále se mě ptají na honorář, říká „holčička“ z reklamy s prasátkem

Tak nám ta malá holčička z prasátkové reklamy na kofolu trochu povyrostla. Už jí je dvacet, jmenuje se Sandra Flemrová...

Premium

Na Gottově pohřbu jsem se bál, že spáchám atentát na Zemana, říká Strach

Každý se ho ptá na Anděla Páně 3. Jiří Strach ale trpělivě vysvětluje, že to nezáleží jen na něm. „Rozhodujeme o tom...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Najdete na iDNES.cz