Majitel bowlingu v Ústí míří k soudu, celníci mu v autě našli kokain

  8:47aktualizováno  8:47
Spolumajitel známého ústeckého podniku Bowling Restaurant Centrum Josef Filipec míří k soudu. Okresní státní zastupitelství na něj podalo obžalobu kvůli držení kokainu. Celníci ho našli při kontrole u něj v autě.

Spolumajitele oblíbeného podniku Bowling Restaurant Centrum Josefa F. obvinila policie z držení drog. | foto: Karel Pešek, MAFRA

„Neoprávněně pro jiného přechovával omamnou látku, tím spáchal přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými psychotropními látkami a s jedy,“ píše se v obžalobě, kterou má MF DNES k dispozici.

Filipce celníci zastavili 13. srpna 2013 na výpadovce na Děčín v ústeckém obvodu Neštěmice. Při běžné kontrole hledali pašované zboží. V loketní opěrce mezi předními sedadly objevili sáček s 149,6 gramy kokainu.

„Hodnota zajištěné drogy by na černém trhu dosáhla 300 tisíc korun,“ sdělil mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý.

Z obžaloby vyplývají další okolnosti, které případ provázejí. Filipec vypověděl, že o kokainu nevěděl. Uvedl, že den před celní kontrolou slíbil známému, že pro něj u jednoho podniku v ústecké části Krásné Březno převezme zboží a předá ho u všebořické pobočky obchodního centra Tesco. O jaké zboží se jednalo, se prý neptal, zásilku převzal zabalenou v hadru a vyrazil směrem do obchodního centra.

„Nerozbaloval to, potom to uložil do loketní opěrky,“ stojí v pasáží obžaloby, která popisuje předání zboží.

Stopy drog byly i v bytě

Celníkům Filipec původně řekl, že nic nepřeváží. Když pak v opěrce našli hadr a do něj zabalený sáček s kokainem, nehlásil se k němu. „Prohlásil, že neví, o co se jedná,“ stojí v obžalobě.

Rozbor prokázal, že podnikatel převážel 44procentní kokain. Stopy drog se pak podle obžaloby u podnikatele našly i při následně nařízené domovní prohlídce, rozbory v bytě prokázaly zbytky marihuany a kokainu.

Žalobkyně Zdeňka Krausová proto považuje kauzu za důkazně silnou. „Ve spise důkazy o vině jsou,“ sdělila. Podotkla však, že při líčení bude záležet také na důkazech předložených Filipcem.

„Nelze předvídat, jakou obžalovaný zvolí obhajobu a zda případně opatří nové důkazy, které bude nutno v průběhu hlavního líčení prověřit a následně rozhodnout o jeho vině,“ poznamenala Krausová.

Hlavní líčení zatím nařízené nebylo

Kdy líčení s podnikatelem začne, zatím není jasné. „Ve věci zatím není nařízeno hlavní líčení,“ sdělil mluvčí ústeckého okresního soudu Jan Tichý.

Filipcovu kauzu si od ústecké kriminálky převzala Národní protidrogová centrála, protože podnikatelův případ souvisel s dvěma dalšími dealery. Státní zastupitelství nakonec rozhodlo, že Filipcův případ pošle k soudu odděleně.

Sám podnikatel už několikrát uvedl, že se ke své kauze obšírněji vyjádří až po pravomocném soudním rozhodnutí.

„Rád odpovím na cokoliv, z čeho mne policie či soud usvědčí. Do té doby jsou to pouze dohady,“ řekl již před časem. V případě uznání viny mu hrozí až pět let vězení.

Autor:

Nejčtenější

Stát podporuje lenost a zneužívání dávek, říká šéfka ústecké sociálky

Ivana Šťastná, vedoucí sociálního odboru ústeckého magistrátu.

Ministerstvo práce a sociálních věcí chystá nový systém vyplácení sociálních dávek. Návrhy připomínkuje vedoucí...

Děti z tábora na Lounsku otrávila bakterie, která v jídle produkuje jed

Že jíte doma těstoviny celkem často? Na Valentýna vyberte ty ve tvaru srdíček a...

Hygienici objevili ve vzorcích potravin z kuchyně dětského tábora v Žerotíně na Lounsku, kde tři desítky dětí postihly...

Při srážce s autem vykolejil na Lounsku rychlík, škoda je dvacet milionů

Nehoda na přejezdu u Hořetic na Lounsku (16. července 2019)

Na Lounsku vjelo osobní auto před rychlík z Mostu do Plzně. Vážně vypadající nehoda nakonec skončila jen jedním lehkým...

Co může za sesuv na D8? Podle odborníků déšť a nezajištěný zářez

Podle odborníků z Technické univerzity Ostrava se ve svahu objevily trhliny už...

Nezajištěný zářez trasy dálnice ve svahu a silný déšť jsou podle odborníků z Technické univerzity Ostrava hlavními...

Pod lipami v Ústí ležely desítky čmeláků, zřejmě uhynuly vyčerpáním

Čmeláci pod lipami v Ústí zřejmě uhynuli vyčerpáním

Desítky mrtvých čmeláků a včel se v minulých dnech objevily v ulici Sociální péče na sídlišti Severní Terasa v Ústí nad...

Další z rubriky

Ústecká zoo má plán pro udržení chovu slonů, uvažuje o stádu čtyř samců

Ošetřovatel Petr Kiebel se slonicemi Dehli a Kalou ve výběhu ústecké zoo v...

Až čtyři sloní samce by mohla časem chovat ústecká zoologická zahrada. Jejich skupina by měla zastoupit slonici Delhi,...

Roudnický most čeká oprava, spojení by mohla zajistit provizorní lávka

Lidé z Vědomic přes most denně dojíždějí do práce nebo k lékaři a děti přes něj...

Obce v okolí Roudnice a Ústecký kraj se začaly připravovat na dopravní komplikace spojené s opravou historického mostu...

Lákali chudé do Anglie a udělali si z nich otroky, viní žalobce manžele

Ústecký krajský soud začne brzy řešit rozsáhlý případ vykořisťování

Ústecký krajský soud začíná řešit případ manželů, kteří podle obžaloby vylákali do Anglie nejméně desítku krajanů na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz