Vybržďování u Bíliny soud uznal za vydírání se zbraní, řidiči dal podmínku

  12:12aktualizováno  12:12
Dvaačtyřicetiletý řidič bílé fabie, který koncem loňského října opakovaně vybržďoval na silnici z Bíliny na Most jiný vůz, dostal podmínku. Původně mu hrozilo až osm let vězení.

Za agresivní chování na silnici dostal Tomáš Vlach tříletou podmínku a stejně dlouhý zákaz řízení. | foto: iDNES.cz / TV Nova

„Obžalovaný Tomáš Vlach byl uznán vinným zločinem vydírání se zbraní, přičemž zbraní je v daném případě automobil,“ sdělila místopředsedkyně mosteckého okresního soudu Jitka Neterdová.

„Soud Vlachovi uložil trest odnětí svobody v trvání tří roků s podmíněným odkladem na stejnou zkušební dobu a trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel všeho druhu v trvání tří roků,“ dodala Neterdová s tím, že to byly jediné tresty, které muži byly uloženy.

Při rozhodování soud přihlédl k trestní bezúhonnosti obžalovaného. „Nedopouštěl se dříve ani žádných přestupků, k trestné činnosti se doznal, projevil lítost nad svým chováním, omluvil se,“ sdělila Neterdová.

„Jeho jednáním nebyla nikomu způsobena fyzická újma, ani žádná faktická škoda, proto soud dospěl k závěru, že trest výchovného charakteru je v daném případě zcela postačující,“ zdůvodnila.

K uložení pouze podmíněného trestu také přispělo, že Vlach sám odevzdal řidičský průkaz. „A od doby, kdy se skutek stal, již sám odmítal řídit, vědom si toho, se spáchal,“ doplnila místopředsedkyně mosteckého soudu.

K agresivnímu chování stačilo zatroubení na někoho jiného

Sérii nebezpečných situací Vlach způsobil 26. října krátce po půl čtvrté odpoledne. Podle svědků k tomu stačilo pouhé zatroubení jiného řidiče na kruhovém objezdu v Bílině.

Vlach, jehož se přitom incident na okružní křižovatce ani netýkal, nejprve zastavil provoz a dobýval se do vozu za ním, jehož posádka se raději zamkla. Následně auto několikrát vybrzdil.

„Spustil výstražná světla a prudce brzdil před jiným osobním autem. Jeho řidič byl nucen zareagovat tak, aby předešel střetu vozidel,“ popsala mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Vypjaté situace natočila palubní kamera v autě vybržděného muže.

Řidičova agresivita vygradovala u Obrnic. „Dostal vůz do smyku a auto zastavil příčně přes pravý jízdní pruh před svodidly a před vozem poškozeného. Ten, aby odvrátil hrozící střet, vyjel na poslední chvíli do levého jízdního pruhu,“ popsala Světláková.

Vlacha nakonec zastavili kousek za Mostem přivolaní policisté. „Nikdo nebyl naštěstí zraněn a nebyla způsobena hmotná škoda,“ sdělila mluvčí policie.

Autor:

Do Evropského parlamentu v ČR kandidovalo 39 uskupení. Vyhrálo hnutí ANO (6 mandátů) před ODS (4), Piráty a koalicí TOP 09+STAN (po 3). Do parlamentu se dostaly i SPD, KDU-ČSL (po 2) a KSČM (1).

Dita Charanzová, Martina Dlabajová, Alexandr Vondra, Marcel Kolaja, Luděk Niedermayer, Hynek Blaško, Tomáš Zdechovský

Nejčtenější

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Nákladní vůz slisoval auto pod další náklaďák, osádka zázračně přežila

Kamion sešrotoval malé osobní auto, osádka vozu přežila jako zázrakem.

Děsivě vyhlížející nehoda se stala v pondělí odpoledne na Teplickém Předměstí v Bílině. Nákladní vozidlo tam zezadu...

KOMENTÁŘ: Proč fotbalová liga v novém fanoušky neláká

Tvrdé souboje provázely souboj o titul mezi Slavií a Plzní.

Když tenis před téměř padesáti lety na konci vyrovnaného setu zavedl zkrácenou hru zvanou tie-break, aby nedocházelo k...

Unikátní lounské bunkry Němci zalili betonem, nyní se řopíky opravují

Unikátní lounské bunkry Němci zalili betonem

Atypické lounské bunkry byly součástí obranné linie republiky, Němci je po zabrání pohraničí zalili betonem. Jsou...

Za vraždu novorozence z popelnice v Teplicích dostala matka 15 let

Ústecký krajský soud poslal na 15 let do vězení 31letou ženu za vraždu...

Ústecký krajský soud poslal na patnáct let do vězení jednatřicetiletou ženu z Teplic. Uznal ji vinnou z toho, že loni v...

Další z rubriky

Z Paříže rovnou do Litvínova, zámek se proměnil v Imaginárium

Výstava

Imaginárium Divadla bratří Formanů a jejich přátel, jež okouzluje všude, kam zavítá, je k vidění na litvínovském zámku....

Narodil se s obrnou, teď pomáhá stejně nemocným. Jsem vnímavější, říká

Ivo Kramařík se narodil 1. května 1981 v Praze, kde pak strávil přes třicet let...

Ivo Kramařík pomáhá lidem s těžkými pohybovými potížemi. Jak nynějšímu zástupci primáře v Kamenných lázních v Teplicích...

Šluknov chystá cyklostezku, která ho propojí s Lužicí. Čeká jen na dotaci

Stezka propojí Šluknov se Sohlandem (foto) či Budyšínem.

Plán na vybudování stezky pro pěší a cyklisty ze Šluknova do Rožan na česko-německé hranici se posunul o krok dál....

Advantage Consulting, s.r.o.
KALKULANT SUPERVISOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 35 000 - 50 000 Kč

Najdete na iDNES.cz