Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 27. září 2023 Jonáš

Diskuze

Neprokázalo se, že rypadlo obsadili tihle lidé, zamítl soud žalobu těžařů

Okresní soud v Mostě zamítl žalobu společnosti Vršanská uhelná na osm lidí žalovaných za obsazení rypadla lomu Vršany u Mostu na podzim 2019. Čtyři lidé se podle soudce prokazatelně nacházeli jinde, u zbytku se podle něj nepodařilo prokázat, že na velkostroj vylezli.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Vymáhat na státu škodu za chybný úřední postup. Pokud Policie nedokázala správně ztotožnit zadržené, je to jasně její chyba.

Policisté mají možnost osobu předvést za účelem zjištění její totožnosti. A nepustit jí, dokud není totožnost jasně prokázána.

0 0
možnosti

Přijde velitel zásahu alespoň o 10% platu na 3 měsíce?

6 0
možnosti

Co tam vlastně dělala ta policie? To nebyli ani schopni zjistit totožnost výtržníků.

7 0
možnosti

Takže jsou i zbabělí a ani se svojí účastí nepochlubí. A za co stojí PČR tak zhruba víme všichni.

5 0
možnosti

soud rozhodl správně,měli žalovat policii za to že svým postupem zabránila či znemožnila ztotožnění osob které zajistila pro neoprávněné vniknutí.Na co je máme když ani takovou trivialitu nedokáží udělat pořádně.Není nic složitého zjistit totožnost vždyt tuhle buzeraci dělají dnes a denně na silnicích či s kdejakým fetkařem.

15 0
možnosti

A přitom je všeobecně známo, že to policie umí, když chce. Viz Václavák, Muzeum, vlajka.

5 0
možnosti

P35e95t84r 61L30u23k92á28š

1. 6. 2023 11:53

Dle fotek které nejsou ilustrační nýbrž z jejich nátlakové akce je patrné, že na místě byli i policajti...chcete říct že nedošlo k prokázání totožnosti u lidí kteří okupovali prostory stroje pro veřejnost nepřístupné?? Jakože vážně??

16 0
možnosti

Když oni byli pomalovaní a pitvořili se. A tvrdili, že jsou všichni Gogo, což si vzájemně potvrdili. Nebyl důvod jim nevěřit

4 0
možnosti

Pro příště tedy poznatek ke zlepšení činnosti. Do ztotožnění nenechat "aktivisty" zmizet. Nebo je mají majitelé nechat "spadat" z rypadla? Prostě na místě omezit kontakt s "aktivisty", omezit mobilní signál, žádné dodávky potravin těmto "aktivistům" a po slezení poskytnout první pomoc až po nezpochybnitelném ztotožnění. Tohle vlastně soud chce!

8 3
možnosti

P98e78t83r 27Š66k89o44d38a

1. 6. 2023 11:40

Tohle je prostě chyba na straně policie. Ač teda může být samozřejmě důvod v legislativě a policie více nebo lépe konat nemohla. To by bylo potřeba ještě zjistit a vysvětlit.

16 0
možnosti

J91i56ř18í 98K26ü81h17r

1. 6. 2023 11:39

Čtyři lidé se podle soudce prokazatelně nacházeli jinde, u zbytku se podle něj nepodařilo prokázat, že na velkostroj vylezli.

Tak to asi nic platit nebudou.

In dubio pro reo

2 5
možnosti

No neměla by nic platit ani ta pošjkozená společnost, protože ona žalovala "aktivisty" ztotožněné Policií. A pro příště, ty co vylezou zavřít, za vniknutí na cizí pozemek a poškození cizí věci a pustit až po ztotožnění, které bude dobré i soudu!

13 1
možnosti

Další výsměch demokracii 🤦‍♂️

10 3
možnosti

J25i70ř58í 36K18ü68h98r

1. 6. 2023 11:36

V čem a proč? Demokracie je forma vlády. Co má společného s rozhodnutím soudu?

3 11
možnosti

Solární panely odcházejí překvapivě rychle a záruky nefungují, říká expert

Premium Solární boom může za pár let přinést majitelům fotovoltaických elektráren nepříjemné překvapení. Životnost solárních...

Při výchově sourozenců nejde být úplně spravedlivý, vysvětluje psycholožka

Premium Do pracovny za ní chodí rodiče, kteří tápají ve výchově ratolestí, řeší komplikované vztahy sourozenců či výchovu...

Jsme firma na zážitky. Ředitel Sparty Křivda o Priskem i novém stadionu

Premium Dodnes ho zabolí nohy, když si vzpomene, jak hrála Sparta naposledy v Edenu. V loňském derby dostala takovou...