Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 27. září 2023 Jonáš

Diskuze

Šest škol bude mít centra pro nadané děti, učit se v nich budou i kantoři

Ústecký kraj plánuje podporovat nadané děti na základních i středních školách a v té souvislosti současně i vzdělávat učitele. Na čtyřech základních a dvou středních mají od září příštího roku vzniknout centra pro nadané žáky. Úřad ale chystá i sondu do duševního zdraví dětí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Snad ani nechci vědět, kam půjde vývoj školství dál. Měli jsme školství, kde se s nadáním dětí tak nějak automaticky počítalo. Jakkoli zastaralé osnovy nebránily učitelům, aby našli cestu věnovat se nadanějším. Víc samostatné práce, výklad částí učiva žákem a další triky jim umožnily věnovat se víc těm pomalejším a nezabít talenty. Zvláštní a praktické školy se postaraly o pár procent těch, kteří by výuku totálně brzdili. Pak někoho napadla nikoli nová myšlenka, že budou mít všichni stejně a inkludoval je. Výuka se musela přizpůsobit nejpomalejším. Tak velký rozptyl lze zvládnout velmi těžko i když nejhorším případům dáme asistenty. Mohli být mezi sobě podobnými a jet odpovídajícím tempem. Talentovaným nezbylo než co nejdříve zmizet na víceleté gymnázium, aby z kolotoče věčného opakování téhož učiva bez jakéhokoli postupu unikli. Teď etapa zvláštních škol naruby, kdy pro pár procent nadaných budou "zvláštní" školy nebo alespoň třídy. Zbytek bude muset strpět kouli na noze a zbytečně nevybočovat z nastaveného (pod)průměru, byť by měli na víc. Jaká bude další etapa?

0 0
možnosti

J79a85n 45S22l66a58n42i31n61a

29. 5. 2023 16:35

Je pěkné, že se konečně budeme věnovat nadaným dětem. Když jsme měli centra pro ty méně nadané, už to byla jejich diskriminace.

0 0
možnosti

Solární panely odcházejí překvapivě rychle a záruky nefungují, říká expert

Premium Solární boom může za pár let přinést majitelům fotovoltaických elektráren nepříjemné překvapení. Životnost solárních...

Při výchově sourozenců nejde být úplně spravedlivý, vysvětluje psycholožka

Premium Do pracovny za ní chodí rodiče, kteří tápají ve výchově ratolestí, řeší komplikované vztahy sourozenců či výchovu...

Jsme firma na zážitky. Ředitel Sparty Křivda o Priskem i novém stadionu

Premium Dodnes ho zabolí nohy, když si vzpomene, jak hrála Sparta naposledy v Edenu. V loňském derby dostala takovou...