(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Aneta Čapkovápro iDNES.cz

Řidič se zákazem před policií plaval i utíkal, ujet na kole už nestihl

  • 18
„Vybodovaný“ řidič, který nesměl usednout za volant auta, se chtěl za každou cenu zachránit před policejní hlídkou. Napřed zkoušel vozem rychle ujet, pak přeplaval Ohři a nakonec chtěl uprchnout na kradeném kole. Hrozí mu až tři roky.

„Tři policisté z obvodního oddělení v Lounech si při běžné hlídkové činnosti povšimli protijedoucího vozidla tovární značky Opel, které řídil 28letý muž. Protože věděli, že tento řidič nevlastní řidičské oprávnění, rozhodli se jej zastavit,“ uvedla mluvčí lounské policie Irena Pilařová.

Řidič však na výzvy k zastavení nereagoval a podle policistů dokonce zrychlil. „Vozidlo zastavil až po chvíli v ulici, která se nachází v blízkosti řeky Ohře. Když muž utíkal směrem k řece, policisté se rozběhli za ním,“ popsala Pilařová.

„V tu chvíli skočil výtečník do studené vody a řeku přeplaval. Policisté se nenechali odradit a v pronásledování pokračovali na druhém břehu řeky Ohře,“ dodala mluvčí.

Na druhém břehu prchající muž vylezl z vody, přelezl plot a postupně pronikl na několik pozemků. Podle policie si z jednoho vzal jízdní kolo, na kterém chtěl ujet.

„To se mu už nepodařilo. Policisté si počkali na správný čas a v momentě, kdy muž přehazoval jízdní kolo přes oplocení pozemku, jej dopadli,“ sdělila Pilařová.

Podezřelého převezli na obvodní oddělení.

„S řidičem provedli dechovou zkoušku, která nepotvrdila přítomnost alkoholu v jeho těle. Test na přítomnost omamných a psychotropních látek byl však pozitivní na amfetamin a metamfetamin,“ upřesnila mluvčí.

Řidič je ve vazbě, odsedět si může až tři roky

Dál se ukázalo, že řidič usedl za volant v době, kdy k tomu už neměl žádné oprávnění.

„Pozbyl ho v březnu v důsledku takzvaného vybodování a od městského úřadu mu byl dokonce vysloven trest zákaz řízení motorových vozidel,“ informovala policejní mluvčí s tím, že muž byl v minulosti odsouzen za majetkovou trestnou činnost.

„Od kriminalistů si řidič vyslechl obvinění z trestných činů porušování domovní svobody, krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ podotkla Pilařová.

Kriminalisté také navrhli muže umístit do vazby, čemuž soud vyhověl.