ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

Vzbouřili se vězni v Bělušicích. Kvůli fámám kolem koronaviru

  • 4
Ve věznici v Bělušicích na Mostecku protestovala v noci z pátku na sobotu část vězněných osob. Protest měly vyvolat nepodložené informace v souvislosti s onemocněním covid-19 a vězeňská služba jej brzy dostala pod kontrolu. Podle dostupných informací nebyl při události nikdo zraněn.

„Vězně se nám podařilo zklidnit bez nutnosti zásahu a v současné době je tam klid. Přijali jsme účinná bezpečnostní opatření, ale z taktických důvodů nemohu sdělovat, jaká. Naše jednotky zůstávají v pohotovosti,“ sdělila mluvčí vězeňské služby Petra Kučerová s tím, že bližší informace k protestu nemůže z taktických důvodů sdělovat.

Ve věznici v Bělušicích, která má kapacitu 578 míst, je podle mluvčí momentálně pouze jeden vězeň, u kterého byla prokázána nákaza novým typem koronaviru. „Není tedy žádný racionální důvod k nepokojům,“ podotkla Kučerová.

V ostatních zařízeních v České republice je rovněž jen minimum nakažených vězňů. „Díky tomu, že jsme přijali účinná opatření včas, máme ve věznicích v celé republice minimální počet pozitivních vězňů. Aktuálně je to 19 lidí z celkového počtu kolem 19 tisíc lidí. V porovnání s ostatními zeměmi je to velký úspěch,“ dodala Kučerová.

Kvůli šíření nákazy novým typem koronaviru platí v České republice od 23. října zákaz návštěv ve věznicích a detenčních ústavech. Opatření, které fungovalo už i při jarní vlně pandemie, by mělo platit minimálně do konce nouzového stavu, který vláda prodloužila do 20. listopadu.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap


Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů. Jednodenní pololetní prázdniny jsou v pátek 29. ledna.