Obří proměna akvacentra v Teplicích se prodraží a zároveň protáhne

  8:03aktualizováno  8:03
Obří rekonstrukce akvacentra v Teplicích, která probíhá od loňského podzimu, se minimálně o čtyři miliony korun prodraží. Stavba navíc nebude hotova dříve než na konci března 2019, což je o tři měsíce později, než se původně plánovalo.

Plavecká hala v Teplicích v rekonstrukci. | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

„Nastaly nepředvídatelné situace, které nebyly součástí projektu. Například bylo nedostatečné pilotové založení objektu původní plavecké haly. Přibyla i spousta bouracích prací, ať už na střeše objektu, ochozech bazénu nebo na přelivném žlabu. Byl tam i jiný, odolnější beton,“ vysvětlil ředitel akvacentra Michael Paraska.

Rekonstrukci za téměř 300 milionů korun hradí ze svého rozpočtu město Teplice, které o prodlení stavby ví. 

„S důvody byla rada města seznámena. Těmi hlavními byly nepředpokládané záležitosti u staré stavby akvacentra. Některé věci nebyly v reálu tak, jak byly zakresleny v původní projektové dokumentaci,“ sdělil nastávající teplický primátor Hynek Hanza.

Zhotovitel stavby, kterým je společnost Metrostav, požádal kvůli problémům o prodloužení termínu stavby. První zájemci se tak v novém bazénu vykoupou až v dubnu. 

„Předložili nám harmonogram prací, kterým zpoždění stavby doložili. Šlo o objektivní důvody. Aktuální termín dokončení je 30. března 2019. S dalším prodloužením už nepočítáme. Pokud by firma termín nedodržela, následovala by penále vyplývající ze smlouvy,“ poznamenal Paraska.

Fotogalerie

Zvýšení ceny stavby je podle něj nepatrné. „Na tak složité zakázce, kdy rekonstruujete celý stávající areál a kompletně v něm měníte technologii, je navýšení ceny o 1,46 procenta za rok stavění opravdu zanedbatelná částka,“ podotkl ředitel.

Rekonstrukce akvacentra, jedna z největších investičních akcí Teplic v poslední dekádě, měla být původně hotova letos o Vánocích. Součástí opravy původních prostor je i přistavění nového 25metrového bazénu se čtyřmi dráhami. 

Stávající areál se má proměnit v Dětský svět s vyhřívanou vodou a moderními prvky, jako jsou skluzavky, divoká řeka, vodní hřib, houpací jeskyně nebo chrliče vody. Chybět nebude ani krytý tobogan.

Hlavní devizou má být teplá voda, kterou budou do akvacentra dodávat Lázně Teplice. Město přitom plánovalo, že součástí rekonstrukce bude i hydrogeologický průzkum pro vlastní vrty. Chtělo tím ušetřit následné provozní náklady.

„Průzkumný vrt jsme udělali, ale bohužel z něj nevyšly takové výsledky, abychom mohli vodu využívat. Nebyla tam potřebná teplota ani vydatnost,“ popsal Paraska.

Autor:

Volby do EP proběhnou v České republice 24. a 25. května. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Do Evropského parlamentu kandiduje 39 uskupení.

Nejčtenější

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Nákladní vůz slisoval auto pod další náklaďák, osádka zázračně přežila

Kamion sešrotoval malé osobní auto, osádka vozu přežila jako zázrakem.

Děsivě vyhlížející nehoda se stala v pondělí odpoledne na Teplickém Předměstí v Bílině. Nákladní vozidlo tam zezadu...

KOMENTÁŘ: Proč fotbalová liga v novém fanoušky neláká

Tvrdé souboje provázely souboj o titul mezi Slavií a Plzní.

Když tenis před téměř padesáti lety na konci vyrovnaného setu zavedl zkrácenou hru zvanou tie-break, aby nedocházelo k...

Druhá liga: baráž o postup si zahrají Jihlava a Brno, o sestupu jasno není

Brněnští fotbalisté se radují z výhry nad Třincem a postupu do baráže o první...

Ve druhé fotbalové lize je kolo před koncem jasno o účastnících baráže. O postup mezi elitu budou hrát Jihlava a Brno....

Unikátní lounské bunkry Němci zalili betonem, nyní se řopíky opravují

Unikátní lounské bunkry Němci zalili betonem

Atypické lounské bunkry byly součástí obranné linie republiky, Němci je po zabrání pohraničí zalili betonem. Jsou...

Další z rubriky

Z Paříže rovnou do Litvínova, zámek se proměnil v Imaginárium

Výstava

Imaginárium Divadla bratří Formanů a jejich přátel, jež okouzluje všude, kam zavítá, je k vidění na litvínovském zámku....

Za vraždu novorozence z popelnice v Teplicích dostala matka 15 let

Ústecký krajský soud poslal na 15 let do vězení 31letou ženu za vraždu...

Ústecký krajský soud poslal na patnáct let do vězení jednatřicetiletou ženu z Teplic. Uznal ji vinnou z toho, že loni v...

Z opuštěných kanceláří nebude ubytovna ale bytový dům pro mladé rodiny

Roky opuštěná administrativní budova bývalých Pozemních staveb v centru Ústí...

Roky opuštěná administrativní budova bývalých Pozemních staveb v centru Ústí nad Labem, ze které občas odpadávaly...

Najdete na iDNES.cz