Diskuse k článku

Vyřazené zbraně se likvidují nedostatečně, ukazuje případ gangu

Případ nelegálního obchodu se zbraněmi, který řeší soud v Teplicích, ukazuje, jak je snadné v Česku sehnat funkční samopal či kulomet. Podle policie nejsou vyřazené armádní zbraně znehodnocované dostatečně a míří do kriminálního prostředí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

FiS95

Nesmyslný článek.

Tohle platí o zbraních znehodnocených podle sarého zákona, po kterých je proto také slušná sháňka. Zbraně znehodnocené podle nového zákona jsou již prkaticky neopravitelné.

+1/0
27.6.2012 17:17

proost

Zbraně

Mně by snad ani nezajímalo že se to děje - to víme všichni, protože se už o tom informace několikrát objevily. Mně by hlavně zajímalo kdo může za to, jak je systém nastaven - definování jak se musí zbraně znehodnotit, než se můžou prodat, kolik firem to může dělat a podobně. Protože zde je důvod toho, že se vracení zbraní do oběhu může dít. A v našem zkorumpovaném systému opět nevěřím, že by to bylo pouze náhodou. Znehodnotit zbraň tak, aby byla skutečně pouze na "vystavení" na stěnu snad nemůže být pro toho, kdo o tom něco ví, tak velký problém... A pokud to prostě nelze a "uschopnění" zbraně je tak jednoduché, tak potom nechápu, proč se ty zbraně znehodnocují a prodávají a nedají se rovnou do šmelcu. Řekl bych, že odpověď znám předem a naprosto jistě...

+1/0
27.6.2012 9:22

mysack

Re: Zbraně

postup znehodnocování uvádí příslušný právní předpis, nicméně do roku tuším 2002 byl postup znehodnocování "mírnější" a zbraně šlo poměrně snadno zfunkčnit (snadno myslím pro člověka znalého a vybaveného). Většina dnes nelegálně zprovozněných zbraní prošla znehodnocením právě před tímto datem. Zbraně znehodnocené podle novějšího předpisu už tak snadno zprovoznit nejdou. Nicméně se správným vybavením a znalostmi není nic nemožné. Zručný strojař, který ví co dělá, si dokáže většinu částí zbraně opravit, případně vyrobit znova. No a pokud by byly zbraně u nás znehodnocovány ještě důkladněji, není problém zajet si na Slovensko, kde jsou znehodnocenky také dobře dostupné :)

+1/0
27.6.2012 9:42

Škubi

Re: Zbraně

Souhlasím - znehodnocenou zbraň si nikdo doma na koleni nezprovozní, ale pro šikovného zbrojíře je to snadné...

0/0
27.6.2012 11:32

mirek103

To zas někdo objevil Ameriku

0/0
27.6.2012 9:00

Najdete na iDNES.cz