Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 27. září 2023 Jonáš

Diskuze

Češi postříleli stovky Němců, nakladatel z Lipska připomene masakr pochodem

Zabití nejméně 763 sudetských Němců v Postoloprtech na Lounsku v červnu 1945 bylo jedním z největších masakrů v Československu po skončení druhé světové války. Lipský nakladatel Jürgen Tschirner se svou českou manželkou Kateřinou Tschirnerovou-Kosovou ho připomenou pochodem z Žatce do Postoloprt.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Ve vězeních, ve vyšetřovací vazbě v době komunismu, v nelidských podmínkách v táborech nucených prací a v uranových dolech zahynulo nejméně 4500 až 8000 osob. V padesátých letech se ocitlo z politických důvodů v klasických likvidačních, tzv. nápravně pracovních táborech a věznicích 70 000 osobMezi závažné zločiny komunistického režimu patří usmrcení více než 300 osob na československé státní hranici československou pohraniční stráží. Komunisté popravili 248 osob mezi nimi jednu ženu. Z podniků propustili pro neúčast na generální stávce v únoru 1948 až 7 000 zaměstnanců. Po puči vyloučili komunisté ze studia 14 000 vysokoškolských studentů. Od roku 1949 do 1989 bylo z politických důvodů odsouzeno 200 000 osob. .Nejméně 4495 lidí zemřelo v komunistických vězeních Také za to mohou všichni Češi, tak by také měli být potrestáni, vždyť volili komunisty, chodili na prvního máje, plnili soc. závazky, chodili k volbám, sloužili v jejich armádě, podíleli se na potlačování demonstrací a mlčeli i když věděli co se děje.

0 0
možnosti

A přesto všechno je v Německu Karel Marx oslavován. Jen tak na okraj.

0 0
možnosti

J41i53ř49í 21Ř59e98h75á17k

17. 5. 2023 21:27

Je velmi smutné číst většinu příspěvků. Zločiny Němců jsou už 80 let zkoumány ze všech stran. Když se připomene hnusný čin na druhé straně, je oheň na střeše. Napadly vás dvě fakt mimořádně odporné souvislosti? Že část radikálních náckovských Čechů vyvraždila po válce (!) jiné československé (!) občany? Přece tím, že to přiznáme, nezlehčujeme oběti nacismu!

5 0
možnosti

S tímto nic než souhlas. V lidech je bestialita latentně přítomna stále. Pokud dojde k mocnému impulsu najde si potvora cestu ven. A zdrojem toho mocného impulsu NĚCO bylo. A nefunguje to jako vypínač lustru - zapne a svítí naplno nebo vypne a je tma. Má to svůj vývoj a svoje dozvuky. A tak to NĚCO nakonec sklidí ovoce stromu, který zasadilo.

0 0
možnosti
Foto

Jaký byl rozdíl mezi lidmi, kteří vraždili ženy, děti starce a to jenom proto, že byli Němci. Nacisté vraždili Židy jenom proto, že byli Židé. Jaký je zde rozdíl.

1 0
možnosti

Jaký byl rozdíl? Těch židů bylo na 6 milionů, k tomu je třeba připomenout další oběti, které měli to potěšení užívat si ta rekreační zařízení KT.

Bývalé Československo přišlo o více než 360 tisíc svých občanů, to Polsko na 6 milionů a Rusko na 20 milionů.

Kde mají tito lidé své pamětní desky, mě stačí k posouzení, třeba jen to, že při návštěvě KT v Polsku tam někteří studenti hailovali.

1 1
možnosti

Sláva revizionistům! :-P

1 1
možnosti

Mohou revidovat, ohýbat, dovysvětlovat. Historii nezmění !

0 0
možnosti

To se to soudí po 78 letech. To se to soudí, když jsme v jejich kůži nebyli. To se to předhazuje dnešním lidem, kteří s tím nemají vůbec nic společného, kromě toho že jsou z národa, jehož vyšší desetitisíce příslušníků v posledních šesti letech Němci zavraždili.

Nikdo to neschvaluje ani nepopírá. Akorát není, co bychom s tím mohli dělat. Viníky nedohoníme.

1 0
možnosti
Foto

Prosím zdejší zastánce této masové vraždy Němců, aby dodali jmenný seznam obětí a jejich prohřešků, za něž si zasloužili smrt...

3 2
možnosti

Někteří z těch Němců byli dokonce komunisté - to možná bude pro některé dostatečný důvod dnes, ale tenkrát...

0 0
možnosti
Foto

Nechápu, jak mohli Němci zejména a hlavně děti, ženy, starci za zločiny nacistů. Co udělali špatného ???? My také můžme za zločiny našich komunistů ????

5 5
možnosti

Zločiny Němců, stačí připomenout osud lidí z Lidic, Ležáků, osudy lidí, kteří skončili v KT, ti starci a ženy s nadšením vítali příjezd AH do našeho obsazeného pohraničí, vítali příjezd Wehrmachtu.

Hlasovali ve volbách pro politické strany Němců.

Vy píšete o nacistech, přitom těch nacistů, nebo jejich sympatizantů, byla naprostá většina.

My jsme válku nezačali.

2 1
možnosti

Kam asi bude pan Tschirner pochodovat, aby připomenul památku milionů obětí zavražděných v období 2. světové války německým národem?

Nebo ho tyto oběti nezajímají?

6 3
možnosti

Ne, zajímá se jen o poválečné masakry. A byla vůbec válka?

1 1
možnosti

Po válce bylo Ceskoslovensko víceméne jiz v rukou komunistu. A tzv. Rudé gardy byli agresivní nejen k sudetským nemcum, ale i k ceskému obyvatelstvu. Benes puvodne rozhodne nechtel vyhnat vsechny nemce kolektivne, ale na "dopurucení" prikaz Moskvy se tak stalo.

1 1
možnosti

bylo to rozhodnutí vítězných mocností, tak nelžete!

1 1
možnosti

Není kouře bez ohně. A ten ne oheň, ale přímo celosvětový požár, rozdmýchali zejména v Evropě Němci.

Kdyby Němci nezačali Čechy a jiné národy vyvražďovat, žádný Postoloprtský masakr by nebyl.

7 1
možnosti

Solární panely odcházejí překvapivě rychle a záruky nefungují, říká expert

Premium Solární boom může za pár let přinést majitelům fotovoltaických elektráren nepříjemné překvapení. Životnost solárních...

Při výchově sourozenců nejde být úplně spravedlivý, vysvětluje psycholožka

Premium Do pracovny za ní chodí rodiče, kteří tápají ve výchově ratolestí, řeší komplikované vztahy sourozenců či výchovu...

Jsme firma na zážitky. Ředitel Sparty Křivda o Priskem i novém stadionu

Premium Dodnes ho zabolí nohy, když si vzpomene, jak hrála Sparta naposledy v Edenu. V loňském derby dostala takovou...