(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Václav Pancer, MF DNES

Zloděj dodávky dojel z Holandska k Teplicím, chytili ho při krádeži nafty

  • 4
Na Teplicku skončila cesta recidivisty, který v Holandsku ukradl dodávku. Když s ní dojel do Česka, došla mu nafta, kterou si chtěl ukrást z jiného auta. Uviděl ho ale majitel vozu, který zavolal policii. Prchajícího pachatele pak prozradil naftový odér.

„Pětadvacetiletý muž v neděli před jedenáctou hodinou večer vyvrtal otvory do nádrže dodávky zaparkované v Černčicích na Teplicku a chtěl odcizit pohonné hmoty. Vyrušil ho majitel, který ho na chvíli chytil. Zloděj se mu však vysmekl a dal se na útěk,“ sdělil mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Zakrátko policisté našli nedaleko zaparkovanou červenou dodávku s holandskou poznávací značkou, ve které se hledaný muž skrýval. „Byl silně cítit naftou a po chvíli se přiznal, že skutečně chtěl pohonné hmoty odcizit,“ dodal Vítek.

Podezřelého policisté odvezli na služebnu v Proseticích. Měl pozitivní zkoušku na drogy, a záhy vyšlo najevo, že po dodávce, kterou do Česka přijel, pátrá policie.

Ukázalo se, že zloděj dodávku ukradl svému známému v Holandsku a přijel do Čech, kde mu došla nafta.

„Policisté dále zjistili, že pachatel má zákaz řízení a je na něj vydáno několik příkazů k zatčení a souhlas se zadržením kvůli podezření ze spáchání další trestné činnosti. Navíc za sebou má pestrou trestní minulost, byl už šestkrát odsouzen v České republice a čtyřikrát v zahraničí,“ upřesnil Vítek.

Policisté zloděje podezírají z krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. „Pokud případ skončí u soudu a muž bude uznán vinným, hrozí mu v krajním případě až tříletý trest odnětí svobody,“ dodává Daniel Vítek.