ilustrační snímek | foto: Krajská veterinární správa

V ústeckém bytě našli policisté šestnáct mrtvých koček, další ještě živé

  • 47
Otřesný pohled se naskytl ústeckým policistům, kteří v neděli odpoledne společně s pracovníky veterinární správy vstoupili do bytu v Krásném Březně. Nalezli tam šestnáct mrtvých koček a 22 živých.

„Živé kočky byly na základě požadavku veterinární správy odvezeny do místního útulku. U uhynulých koček bude vypracován znalecký posudek pro zjištění příčiny úmrtí,“ uvedla krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Fotogalerie

„Mezi uhynulými kočkami bylo dokonce šest koťat,“ upřesnil ředitel krajské veterinární správy Petr Pilous.

Do bytu v Zolově ulici v ústecké čtvrti Krásné Březno se policisté vydali na základě podnětu od místních obyvatel.

„Sousedé volali na pohotovost naší veterinární správy, proto se případu ujala naše inspektorka,“ doplnil Pilous.

Podle ředitele ústecké veterinární správy nebyl byt, ve kterém se našly uhynulé kočky, opuštěný.

„Padesátiletá majitelka bytu dokonce měla školení na odchyt zvířat a manipulaci s nimi,“ upozornil s tím, že vše nyní rozplétá policie.

„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu týrání zvířat a spis jsme předali na službu kriminální policie a vyšetřování,“ dodala Hyšplerová.

Za uvedený trestný čin pachateli hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let.

Na jaře sousedé upozornili na podobný případ týrání zvířat na Ústecku, tam pachatele prozradil zápach a výkaly, které již prosakovaly stropem.

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů. Jednodenní pololetní prázdniny jsou v pátek 29. ledna.