V Lounech se konala pieta za chlapce, který zemřel na následky týrání

  14:00aktualizováno  14:00
Několik stovek lidí se přišlo v neděli rozloučit s tříletým chlapcem, kterého měl údajně 16. února utýrat partner jeho matky. Pietní místo vzniklo u morového sloupu na lounském Mírovém náměstí, lidé tam zapalovali svíčky a přinášeli plyšáky.

„Mám stejně starého vnuka. Celá událost mě strašně zasáhla. Vůbec si nedokážu představit, jak ten malý musel trpět. Viníkovi bych přála, co nejpřísnější trest,“ řekla Milena Liptáková, která v neděli na náměstí dorazila. 

Na pietu přišli nejen lidé z Loun, ale i z dalších severočeských měst. „Přišla jsem, protože mě to zasáhlo. Je mi to skutečně líto. Takové věci by se dít neměly a zaráží mě, že okolí o tom vědělo a nikdo tomu nezabránil. Přála bych potrestání i matce chlapečka,“ vysvětlila dívka, která do Loun přijela z Chomutova.

Fotogalerie

Celou akci monitorovali lounští strážníci i státní policie. Poklidná vzpomínka proběhla i přesto, že organizátorka oficiální akci během pátku zrušila.

 „Z důvodu výhrůžek a hlášených nepokojů, musíme pietu malému Marečkovi oficiálně zrušit. Bohužel vyplynuly informace o jasném úmyslu při pietě pranýřovat. Chcete ze sobe dostat zlost, negativní emoce, urážek se a vyvolávat konflikty. To nikdo z nás nechtěl a podporovat nebude,“ napsala na Facebooku svolavatelka.

Policie obvinila devatenáctiletého chlapcova otčíma z těžkého ublížení na zdraví a týrání „osoby žijící ve společném obydlí“. Soud jej v pondělí poslal do vazby.

Mladík žil spolu se svou partnerkou a jejím synem v blízkosti ubytovny Oharka. Podle tvrzení svědků chlapce týral dlouhodobě. Dítě mělo údajně vytrhané vlásky, podlitiny a po bytě byly všude skvrny od krve.

Matka řekla deníku Blesk, že o chování svého partnera nikomu neřekla, protože měla strach, aby jí sociálka syna nevzala.

„Kluk ho nechtěl poslouchat, tak ho za to mlátil, netušila jsem, že to dojde takhle daleko. Bála jsem se, že by mi malého vzala sociálka, kdybych to nahlásila,“ řekla.

Pracovníci lounského odboru sociální péče rodinu nesledovali, protože chlapec měl trvalý pobyt v jiném městě a podezření na to, že je dítě týrané, nikdo neoznámil (podrobněji v článku O týrání chlapce, který zemřel, prý lidé věděli. Nikdo ale nic neřekl).

Autoři: ,

Volby do EP proběhnou v České republice 24. a 25. května. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Do Evropského parlamentu kandiduje 39 uskupení.

Nejčtenější

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Nákladní vůz slisoval auto pod další náklaďák, osádka zázračně přežila

Kamion sešrotoval malé osobní auto, osádka vozu přežila jako zázrakem.

Děsivě vyhlížející nehoda se stala v pondělí odpoledne na Teplickém Předměstí v Bílině. Nákladní vozidlo tam zezadu...

Čtyři lidé z Ústecka mají vzácný typ salmonelózy, hygienici se bojí epidemie

Ilustrační foto

Vzácnou salmonelou hadar, která se v Česku vyskytuje jen výjimečně, se nakazili už čtyři lidé z Ústecka a hygienici se...

KOMENTÁŘ: Proč fotbalová liga v novém fanoušky neláká

Tvrdé souboje provázely souboj o titul mezi Slavií a Plzní.

Když tenis před téměř padesáti lety na konci vyrovnaného setu zavedl zkrácenou hru zvanou tie-break, aby nedocházelo k...

Druhá liga: baráž o postup si zahrají Jihlava a Brno, o sestupu jasno není

Brněnští fotbalisté se radují z výhry nad Třincem a postupu do baráže o první...

Ve druhé fotbalové lize je kolo před koncem jasno o účastnících baráže. O postup mezi elitu budou hrát Jihlava a Brno....

Další z rubriky

Litoměřice stoply po tlaku veřejnosti prodej špitálu, vyslyší referendum

Protestní akce proti prodeji litoměřické nemocnice a pochod do centra města.

Radní Litoměřic v pondělí odpoledne po tlaku veřejnosti zastavili kroky k prodeji městské nemocnice soukromému...

Dělníci překopli kabel, plavecký areál zůstal bez vody a musel zavřít

Rekonstrukce plaveckého areálu na Klíši měla podle původní smlouvy skončit do...

Plavecký areál v ústecké čtvrti Klíše musel přerušit provoz. Dělníci při opravě koupaliště přiléhajícího k plavecké...

Z opuštěných kanceláří nebude ubytovna ale bytový dům pro mladé rodiny

Roky opuštěná administrativní budova bývalých Pozemních staveb v centru Ústí...

Roky opuštěná administrativní budova bývalých Pozemních staveb v centru Ústí nad Labem, ze které občas odpadávaly...

Advantage Consulting, s.r.o.
KLÍČOVÝ INŽENÝR PROJEKTU

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 55 000 - 70 000 Kč

Najdete na iDNES.cz