Ředitel roudnické nemocnice netuneloval, prohlašuje právní opatrovník

  9:36aktualizováno  9:36
Nemocnice v Roudnici nad Labem je už rok v nucené správě poté, co jeden ze spolumajitelů obvinil druhého, že z ní vyvádí miliony. Opatrovník, kterého určil soud, aby na špitál dohlédl, teď prohlásil, že se nic takového nestalo.

Protestní mítink v Roudnici nad Labem | foto: Pavel Křivohlavý, 5plus2.cz

Do vyhroceného sporu ve vedení roudnické nemocnice významně vstoupil soudem jmenovaný hmotně právní opatrovník Jan Mašek (o sporu více zde). 

Na setkání se zaměstnanci prohlásil, že ředitel Tomáš Krajník nevyvedl z nemocnice 73 milionů korun, jak ho loni obvinil spolumajitel Jakub Zavoral a vymohl si kvůli tomu uvalení nucené správy na špitál.

„Neevidujeme nic, co by nás vedlo k závěru, že ředitel Krajník v rámci svého působení jakýmkoli způsobem nemocnici poškodil,“ řekl Jan Mašek před shromážděnými zaměstnanci na schůzce, o kterou jej požádal nemocniční stávkový výbor.

O uvalení nucené správy rozhodl loni v červnu ústecký soudce Jiří Fellner. „Uvalení nucené správy způsobila lež pana Zavorala o vytunelování 73 milionů z nemocnice do soukromé firmy,“ řekl tehdy Ondřej Krajník, který je synem jednoho ze spoluvlastníků nemocnice Josefa Krajníka.

Druhý společník Jakub Zavoral pronesl, že o nucenou správu požádal kvůli ochraně svého majetku. 

„Jsem majitelem padesáti procent nemocnice, a přitom nemám od managementu v čele s Tomášem Krajníkem informace o důležitých rozhodnutích. V oblasti financování dělalo vedení kroky, se kterými nesouhlasím a které nemocnici škodí,“ řekl Zavoral.

Podle něj se jedná mimo jiné o přesměrování plateb za péči od VZP na účet mimo nemocnici nebo o neprůhledné zakázky.

V reakci na uvalení nucené správy svolali zaměstnanci špitálu stávku, které se zúčastnilo několik stovek lidí. Už tam Ondřej Krajník odmítl nařčení z tunelování. 

Dohoda společníků není pravděpodobná

„Na výpisu z účtu nemocnice je vidět, jak 73 milionů nejprve putovalo z konta soukromé firmy do nemocnice, abychom měli na zaplacení výplat, a teprve když přišly platby od VZP, tak se peníze na účet firmy vrátily. Výpis z účtu je důkaz, který i soudu musí stačit, aby toto podezření ihned rozmetal. Bohužel samosoudce Jiří Fellner si žádné důkazní řízení nevyžádal,“ prohlásil. 

I přes vyjádření, že ředitel Krajník peníze ze špitálu nevyvedl, hmotně právní opatrovník Jan Mašek v roudnické nemocnici dál zůstává. 

„Mandát trvá a končí až rozhodnutím krajského soudu nebo okamžikem, kdy oba společníci dojdou ke společné dohodě,“ vysvětlil Mašek.

Stávkový výbor věří, že co nejdříve k jedné z variant dojde a spolu s tím skončí i nucená správa. Dohoda obou společníků je ale spíše nepravděpodobná. Jakub Zavoral totiž nadále trvá na svém.

„O tom, že platby z VZP byly z Podřipské nemocnice s poliklinikou přesměrovány, odkloněny a můžeme nepochybně hledat další synonyma, na účet třetí osoby, není sporu,“ sdělil MF DNES.

Zaměstnance nemocnice i její vedení Mašek každopádně ubezpečil, že nehodlá nijak zasahovat do provozu nemocnice ani ho omezovat. „Všechny naplánované investice mají mou plnou podporu,“ ujistil.

Nejčtenější

VIDEO: Na D8 se otáčel patnáctimetrový autobus, řidič to svedl na navigaci

Kamera zachytila, jak se autobus chystá otočit

Na dálnici D8 u Prackovického tunelu se otáčel do protisměru patnáctimetrový autobus s devíti cestujícími. Jeho řidič...

Zhasněte světelné efekty, nakázali Chomutovu. Proč, diví se v klubu

Potemnělá chomutovská aréna před derby s Litvínovem.

Hokejoví Piráti z Chomutova musí přiškrtit svoji předzápasovou show. Ředitel extraligy jim po stížnosti rozhodčích...

O týrání chlapce, který zemřel, prý lidé věděli. Nikdo ale nic neřekl

U domu, kde zemřelo dítě, vzniklo pietní místo. (21. 2. 2109)

Policie stále vyšetřuje případ smrti dítěte v Lounech. O špatném zacházení, které chlapec zaplatil životem, podle...

Severka z Mostu! prodává vouchery na pivo a utopence, fotku za příplatek

Seriál Most! v pondělí sledují i štamgasti v seriálové hospodě Severka.

Provozovatel restaurace Severka, kde se natáčel televizní seriál Most!, se rozhodl vytěžit z popularity co nejvíc. Na...

Lehčí los pro Slavii, jak mít pohárovou jistotu a kdo do elitní skupiny

Hráči Plzně a Slavie si po zápase podávají ruce. Uprostřed je zklamaný slávista...

Od chvíle, kdy fotbalisty Slovácka převzal trenér Martin Svědík, jsou nejlepší v lize. Utekli z boje o záchranu a patří...

Další z rubriky

Za nelegální potrat dostal gynekolog místo podmínky peněžitý trest

Budova Krajského soudu v Ústí nad Labem

Odvolací senát Krajského soudu v Ústí nad Labem zmírnil trest mosteckému gynekologovi Dušanovi H. Ten původně dostal za...

Muž se pokusil na Valentýna znásilnit kolemjdoucí ženu, hledá jej policie

Ústecká policie pátrá po muži, který chtěl znásilnit v Ústí nad Labem...

Ústečtí policisté pátrají po muži, který se na Valentýna pokusil znásilnit ženu, již si vyhlédl v centru města. Nejprve...

VIDEO: Na D8 se otáčel patnáctimetrový autobus, řidič to svedl na navigaci

Kamera zachytila, jak se autobus chystá otočit

Na dálnici D8 u Prackovického tunelu se otáčel do protisměru patnáctimetrový autobus s devíti cestujícími. Jeho řidič...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz