Luďan, hlavní hrdina seriálu Most!, při rvačce s chanovskými Romy. Kvůli ní vznikla facebooková stránka Snědá tíseň | foto: ČT

Hledáte koordinátora? Snědá tíseň z Mostu! má na Facebooku tisíce fanoušků

  • 99
Při natáčení seriálu Most! založili tvůrci facebookovou stránku Snědá tíseň, kterou potřebovali kvůli natáčení. Dlouho se na ní nic nedělo, po pondělní premiéře čtvrtého dílu nasbírala během několika desítek minut přes tisíc fanoušků.

„Stránka není určena k PR účelům, ani to nemá být aktivní stránka, byla vytvořena pouze pro natáčení seriálu v roce 2017,“ upřesnila Karolína Blinková, mluvčí České televize, která seriál vysílá.

17.července 2017 v 09:41, příspěvek archivován: 31.ledna 2019 v 13:52

Stránku založil v právě odvysílaném díle seriálu jeden ze štamgastů, kteří chodí do hospody Severka, aby pomohl Luďanovi, hlavnímu hrdinovi v podání herce Martina Hofmanna. Ten se totiž v Chanově náhodou zapletl do potyčky s Romy. Ta se strhla, když je přišel provokovat Luďanův holohlavý syn, který se dal dohromady s partičkou skinů.

Ve vypjaté situaci se Luďanovi snažil pomoci jeho romský kamarád Franta, kterého hraje Zdeněk Godla. Vymyslel si, že Luďan je koordinátorem vládní organizace Snědá tíseň, jenž si klade za cíl zlepšit život Romů v Mostě.

28.ledna 2019 v 22:47, příspěvek archivován: 29.ledna 2019 v 09:37

Luďa je nejlepší koordinátor!

Vzápětí po odvysílání pondělní epizody si diváci stránku na Facebooku vyhledali a začali přidávat komentáře a hlášky, které je při sledování zaujaly. Často také píší: „Nehledáte koordinátora?“ Dnes odpoledne se ke stránce přidalo už přes 4 500 příznivců seriálu.

28.ledna 2019 v 23:24, příspěvek archivován: 29.ledna 2019 v 09:38

Je v pohodě, tak je v pohodě nebuď takovej podezřivavej more
#dyckymost #snědátíseň

Úplně první příspěvek se ale objevil už v září 2017, kdy se seriál natáčel. Tehdy jeden z uživatelů této sociální sítě napsal doslovně: „Vikradam auta hlavně osobni ale taki kradu často z nakladáků. Je to dřina a v zastavárně mě gadžo eště víc natáhne. Co mám dělat?“

Seriál sleduje přes milion diváků

Komediální seriál z dílny Jana Prušinovského a Petra Kolečka, kteří stojí i za úspěšným seriálem Trpaslík, sledovalo už čtyři pondělky po sobě víc jak milion diváků.

Fotogalerie

„Pořad odstartoval s nejvyšší odloženou a internetovou sledovaností ze všech pořadů vlastní tvorby na českém televizním trhu. Odložená a internetová sledovanost navýšila tu živou o 44 procent,“ sdělila Blinková.

„Nejvyhledávanější je seriál mezi vysokoškolsky vzdělanými diváky a muži ve věku třicet až čtyřiačtyřicet let,“ doplnila mluvčí televize. 

Chánov není Jeruzalém. Tvůrci Trpaslíka uvádějí seriál Most!