Na taneční soutěži kolabovaly děti, zřejmě selhala vzduchotechnika

  11:32aktualizováno  13:45
Plné ruce práce měli záchranáři ve čtvrtek a v pátek v děčínské sportovní hale. Při taneční soutěži tam kolabovaly děti. Ty upadaly do bezvědomí, záchranáři je převáželi do nemocnice. Podle webu tn.cz to bylo nejspíš kvůli selhání vzduchotechniky v hale.

O události informoval web tn.cz.

„Ve čtvrtek tam došlo ke kolapsu asi sedmnácti dívek, o pět dívek se postarala před příjezdem záchranné služby městská policie. My jsme měli v péči celkem dvanáct dívek, z to šest jsme odvezli do nemocnice. Poslední informaci, co jsem měl, je, že jedno dítě ve čtvrtek večer zůstalo v nemocnici na pozorování,“ řekl iDNES.cz krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. 

Děti měly přehřáté organismy, proto kolabovaly. Podle mluvčího žádné z dětí nebylo v bezvědomí. Věk malých tanečníků odmítl komentovat.

Děčínská nemocnice od čtvrtka ošetřila devět tanečnic. „Pět z nich bylo hospitalizováno na dětském lůžkovém oddělení a po jednodenní observaci propuštěno domů,“ řekl iDNES.cz  mluvčí Krajské zdravotní Ivo Chrástecký.

Městská policie soutěž přerušila

Na místě mimo záchranářů byla i Městská policie Děčín, státní nebyla třeba. „Nám to ani nebylo nahlášeno, zjišťovala jsem to,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Jana Slámová.

Městský strážník Václav Němeček na soutěž dohlížel a kvůli kolapsu dětí ji odpoledne nechal přerušit. „Nejprve jsem to nechal přerušit na deset minut. Když se pokračovalo, holky omdlévaly dál. Proto jsem to znovu přerušil a všichni museli opustit halu na půl hodiny, aby se vyvětralo,“ řekl iDNES.cz.

Sám byl svědkem toho, jak několik dětí omdlévalo. Popsal, že byly bílé a měly křeče. Postěžoval si, že s přerušením neměl problém pořadatel soutěže, ale někteří rodiče a tanečníci, kteří mu začali nadávat. 

Taneční soutěž pro děti se konala od čtvrtečních deseti hodin v basketbalové hale Armex Sportcentrum - Maroldovka Děčín a pokračovala i v pátek.

Dle webu tn.cz kolabovaly děti i druhý den. To ale mluvčí záchranky Voleník nepotvrdil. 

Vzduchotechnika nezvládala

Taneční závody se ve sportovní hale konají každoročně a městský strážník Němeček na ně dohlížel i v minulosti. Nikdy se nesetkal s tak početným kolapsem dětí. 

„Ventilace na hale je špatná, vůbec to nezvládala. Pořadatel nechal otevřít dveře, okna, vůbec to nejelo. Děti pořád padaly. Vždycky se tam někomu udělá špatně, ale tak jako letos to nikdy nebylo,“ dodal.

V hale své zápasy hraje dečínský basketbalový tým, který v sobotu od 18. hodin přivítá ve čtvrtfinále Kooperativa NBL tým z Opavy. „V žádném případě to neovlivní basket. Při taneční soutěži se tam vystřídalo tolik lidí, že ta vzduchotechnika, která je už deset let zastaralá, to nezvládla,“ řekl iDNES.cz správce haly Vladimír Ebrt. 

Lidé na basketu jsou pár hodin, soutěž podle Eberta byla od šesti hodin ráno, kdy začaly zkoušky, až do pozdních večerních hodin.

Správce doufá, že nyní se se vzduchotechnikou něco dít bude. „Už deset let o to usilujeme. Vždy se narazilo na to, že nejsou peníze,“ dodal.

Autor:

Volby do EP proběhnou v České republice 24. a 25. května. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Do Evropského parlamentu kandiduje 39 uskupení.

Nejčtenější

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Nákladní vůz slisoval auto pod další náklaďák, osádka zázračně přežila

Kamion sešrotoval malé osobní auto, osádka vozu přežila jako zázrakem.

Děsivě vyhlížející nehoda se stala v pondělí odpoledne na Teplickém Předměstí v Bílině. Nákladní vozidlo tam zezadu...

KOMENTÁŘ: Proč fotbalová liga v novém fanoušky neláká

Tvrdé souboje provázely souboj o titul mezi Slavií a Plzní.

Když tenis před téměř padesáti lety na konci vyrovnaného setu zavedl zkrácenou hru zvanou tie-break, aby nedocházelo k...

Druhá liga: baráž o postup si zahrají Jihlava a Brno, o sestupu jasno není

Brněnští fotbalisté se radují z výhry nad Třincem a postupu do baráže o první...

Ve druhé fotbalové lize je kolo před koncem jasno o účastnících baráže. O postup mezi elitu budou hrát Jihlava a Brno....

Unikátní lounské bunkry Němci zalili betonem, nyní se řopíky opravují

Unikátní lounské bunkry Němci zalili betonem

Atypické lounské bunkry byly součástí obranné linie republiky, Němci je po zabrání pohraničí zalili betonem. Jsou...

Další z rubriky

Narodil se s obrnou, teď pomáhá stejně nemocným. Jsem vnímavější, říká

Ivo Kramařík se narodil 1. května 1981 v Praze, kde pak strávil přes třicet let...

Ivo Kramařík pomáhá lidem s těžkými pohybovými potížemi. Jak nynějšímu zástupci primáře v Kamenných lázních v Teplicích...

Za vraždu novorozence z popelnice v Teplicích dostala matka 15 let

Ústecký krajský soud poslal na 15 let do vězení 31letou ženu za vraždu...

Ústecký krajský soud poslal na patnáct let do vězení jednatřicetiletou ženu z Teplic. Uznal ji vinnou z toho, že loni v...

K závodu o lithium se připojil i stát, Diamo začne zkoumat stará ložiska

Průzkumný vrt v Cínovci.

Česko se chce přiživit na lithiové horečce, která postihla Krušné hory. Státní firma Diamo začne zkoumat, zda lze...

Najdete na iDNES.cz