Silnice je po výměně potrubí klikatá. Byla horší, brání se investor

  7:40aktualizováno  7:40
Pracovníci vodáren položili ve Starých Skoroticích na okraji Ústí nad Labem po výměně potrubí asfalt jen na část silnice, a to poněkud klikatě, což zdůrazňuje světlá asfaltová páska. Na povrchu je navíc spousta hrbolů.

„To se na mě nezlobte, ale tohle je pro ostudu. Za to by se měl někdo hodně stydět,“ rozčílila se Alexandra Pranšpergerová před brankou svého domu v ulici V Lánech. Kroutila hlavou nad komunikací, která tudy vede.

„Chvíli jdete z kopce, chvíli do kopce. Tady se pro změnu bude držet voda,“ ukázala obyvatelka čtvrti na výraznou nerovnost mezi starým a novým povrchem. 

„Tady je soused donutil, aby položili nového asfaltu víc, aby byla silnice stejně široká jako předtím, protože jinde u krajů hodně ubrali,“ popsala Pranšpergerová.

Severočeská vodárenská společnost (SVS), která je investorem akce, se k záležitosti kvůli dovoleným zainteresovaných zaměstnanců nevyjádřila. Regionálnímu Deníku řekl tento týden mluvčí SVS Jiří Hladík, že před akcí vypadala silnice hůře.

Fotogalerie

„Vždy pořizujeme před zahájením výkopových prací fotodokumentaci. Komunikace byla ve velice špatném stavu, jednalo se o kombinaci asfaltových záplat, šotoliny a hlíny s výmoly. Nebyla rovná a výškové rozdíly mezi pravou a levou stranou komunikace činily několik desítek centimetrů. SVS provádí obnovu jen v nezbytně nutném rozsahu,“ uvedl Hladík pro Deník.

Severočeské vodovody a kanalizace (SčVK), které práce prováděly, se při úpravách soustředily vyloženě jen na povrch v místě výkopu.

„Jedinou závadou, kterou řešíme, je zúžení zhruba uprostřed komunikace, které rozšíříme o zhruba 20 centimetrů,“ předeslala mluvčí SčVK Iveta Kardianová.

Další z místních obyvatel MF DNES na místě sdělil, že dělníky donutil v jednom z míst silnici třikrát předělat. Na otázku, co říká podobě výsledku letních prací, jen pokrčil rameny a usmál se.

Posměšné poznámky na Facebooku

„Upravená“ komunikace se stala terčem posměchu na sociálních sítích. „Ve Skoroticích otevřeli nový bikepark,“ stojí na Facebooku ve skupině Ústí nad Labem u fotografie s hrbolatou cestou. „Ne ne. Že to jen vtip?“ zní jeden z mnoha posměšných komentářů.

Někteří částečně a s jistou ironií uznávají, že cesta dříve nebyla v dobrém stavu. „Aby to po opravě uvedli do původního stavu, stačilo by to zasypat hlínou. Takže spíš si s tím dokonce dali i nějakou práci,“ napsal ke snímku jiný komentující a připojil vysmátého smajlíka.

Podle města, jemuž silnice patří, nešlo opravu vodovodu spojit s celkovou rekonstrukcí komunikace.

„Celková rekonstrukce by se vzhledem k náročnosti s opravou vodovodu nedala zkoordinovat, protože celoplošná úprava povrchu vyžaduje kompletní rekonstrukci komunikace včetně podkladních vrstev. Ovšem město má tuto komunikaci v zásobníku investičních akcí,“ uvedla mluvčí krajského města Romana Macová. Kdy by k tomu ale mohlo dojít, není zatím jasné.

Nejčtenější

Dycky Most!, Litvinoff a další hlášky, které se mezi lidmi chytly

Martin Hofmann a Zdeněk Godla při setkání herců ze seriálu Most! ve zdejším...

Hláška Dycky Most! z populárního seriálu si získala velkou popularitu mezi lidmi. Je na propagačních předmětech, létá...

Výbuch před 30 lety rozbil v Ústí tisíc oken, nejspíš za ním stála StB

V atriu ústeckého krajského národního výboru vybuchly 8. února 1989 dvě nálože....

Mnohacentimetrová vrstva skla na zemi, vysypaná okna a kráter v záhonu. Přesně před 30 lety, 8. února 1989, vybuchly v...

Uhelné Podkrušnohoří se promění v krajinu jezer a zásobárnu vody

Jezero Milada je hluboké až 24,7 metru, dlouhé 3,2 kilometru a široké 0,7...

V krajinu obřích jezer, z nichž tři budou mít rozlohu přes tisíc hektarů a budou sloužit jako strategická zásobárna...

Na kostele se nahnula hvězdice, při jejím sundávání se našla tajná schrána

Z kostela nejsvětější Trojice v obci Jiřetín pod Jedlovou museli hasiči sundat...

Nejdelší žebřík, který mají krajští hasiči k dispozici, museli využít tento týden v Jiřetíně pod Jedlovou. Hrozilo...

Jirkovští strážníci dostali kvůli chybě na mzdách milion navíc

peníze, ilustrace

Policie řeší případ neoprávněného vyplácení mezd městským strážníkům v Jirkově. Ti v letech 2015 až 2017 dostali navíc...

Další z rubriky

Uhelné Podkrušnohoří se promění v krajinu jezer a zásobárnu vody

Jezero Milada je hluboké až 24,7 metru, dlouhé 3,2 kilometru a široké 0,7...

V krajinu obřích jezer, z nichž tři budou mít rozlohu přes tisíc hektarů a budou sloužit jako strategická zásobárna...

V celém Ústí i Trmicích přestanou od března vyplácet doplatky na bydlení

Dnes budovy využívá ústecký magistrát.

Ústecký magistrát vyhlásil bezdoplatkovou zónu na celém svém území i v blízkých Trmicích. To znamená, že místní lidé,...

Volební slogany o havěti v Mostě začalo řešit státní zastupitelství

Obsah tohoto volebního letáku, který se objevil v Mostě, zkoumá policie.

Kauzou možného rasistického podtextu kampaně hnutí Otevřená radnice Most před říjnovými komunálními volbami se začalo...

Najdete na iDNES.cz