Zničím vás. Za výhrůžky a pokousání strážníka dostal politik podmínku

  10:36aktualizováno  10:36
Zastupitel Jirkova Josef Šebek (Strana svobodných občanů) dostal v úterý u Okresního soudu v Chomutově podmíněný trest za potyčku s hlídkou městské policie, který se odehrála v červenci roku 2016. Politik tehdy podle obžaloby jednoho ze strážníků pokousal na ruce.

Josef Šebek před chomutovským soudem. | foto: MAFRA

Za napadení úřední osoby Šebkovi hrozily až čtyři roky vězení. Soud zvolil mírný trest v podobě podmínky.

„Obžalovanému byl uložen podmíněný trest 6 měsíců se zkušební dobou jednoho roku. Rozsudek není pravomocný, obžalovaný i státní zástupce si ponechali lhůtu na podání odvolání,“ uvedla mluvčí chomutovského soudu Lenka Chalupová.

MF DNES se v úterý pokusila telefonicky získat Šebkovo vyjádření k rozhodnutí soudu. Když se ale redaktorka představila, politik hovor bez jediného slova ukončil.

Konflikt Šebka se strážníky odehrál 11. července 2016 poblíž centrálního chomutovského parku.

Skupinu menších dětí, které Josef Šebek doprovázel v rámci příměstského tábora, tam podle spisu vyděsili tři mladíci v policejních uniformách a se zbraněmi. Šebek na ně přivolal strážníky, ale sám se s nimi pak dostal do konfliktu.

Po příjezdu hlídka dospěla k názoru, že tři chlapci ve věku 12 až 15 let nikoho neohrožují. Na sobě měli jen součásti uniforem a na první pohled bylo patrné, že je to jen dětská hra.

Fotogalerie

„Bylo zcela zjevné, že se jedná jenom o děti a nikoli dospělé. Dva z těchto chlapců obžalovaný držel opřené o plot, zatímco třetí stál opodál,“ vypověděli shodně strážníci.

Šebka proto vyzvali, aby chlapce pustil a aby jim ukázal doklady.

Politik školáky pustil, legitimovat se ale odmítl s tím, že si další úkony strážníků bude fotografovat. Po další výzvě k prokázání totožnosti chtěl odejít, proto se jej strážníci rozhodli odvézt na služebnu.

Šebek ale odmítl do jejich vozidla nastoupit a strážníci se mu pokusili nasadit pouta. Podle žalobce se pak muži začali přetahovat a během potyčky Šebek jednoho ze strážníků dvakrát kousl do ruky.

Když se hlídce podařilo muže spoutat, předvedli ho na policii a převezli na ošetření k lékaři.

Během zákroku politik utrpěl hematom a povrchové odřeniny na levé straně čela a levé ruce.

V průběhu zákroku strážníků jim obžalovaný podle spisu opakovaně říkal, respektive vyhrožoval, že je osobou ve vysokém postavení a že je zničí.

Samosoudce chomutovského soudu už v roce 2017 v případu rozhodl trestním příkazem, tedy bez hlavního líčení, a Šebkovi dal podmínku. Ten však proti rozhodnutí podal odpor a soud musel nařídit hlavní líčení.

Volby do EP proběhnou v České republice 24. a 25. května. Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00. Do Evropského parlamentu kandiduje 39 uskupení.

Nejčtenější

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Nákladní vůz slisoval auto pod další náklaďák, osádka zázračně přežila

Kamion sešrotoval malé osobní auto, osádka vozu přežila jako zázrakem.

Děsivě vyhlížející nehoda se stala v pondělí odpoledne na Teplickém Předměstí v Bílině. Nákladní vozidlo tam zezadu...

Čtyři lidé z Ústecka mají vzácný typ salmonelózy, hygienici se bojí epidemie

Ilustrační foto

Vzácnou salmonelou hadar, která se v Česku vyskytuje jen výjimečně, se nakazili už čtyři lidé z Ústecka a hygienici se...

KOMENTÁŘ: Proč fotbalová liga v novém fanoušky neláká

Tvrdé souboje provázely souboj o titul mezi Slavií a Plzní.

Když tenis před téměř padesáti lety na konci vyrovnaného setu zavedl zkrácenou hru zvanou tie-break, aby nedocházelo k...

Druhá liga: baráž o postup si zahrají Jihlava a Brno, o sestupu jasno není

Brněnští fotbalisté se radují z výhry nad Třincem a postupu do baráže o první...

Ve druhé fotbalové lize je kolo před koncem jasno o účastnících baráže. O postup mezi elitu budou hrát Jihlava a Brno....

Další z rubriky

Litoměřice stoply po tlaku veřejnosti prodej špitálu, vyslyší referendum

Protestní akce proti prodeji litoměřické nemocnice a pochod do centra města.

Radní Litoměřic v pondělí odpoledne po tlaku veřejnosti zastavili kroky k prodeji městské nemocnice soukromému...

Fillova síň stále není opravená, galerie Benedikta Rejta podá žalobu

Pamětní síň Emila Filly se nachází v jižním křídle zámku v Peruci, zřízena zde...

Galerie Benedikta Rejta v Lounech, která spadá pod kraj, podá žalobu k soudu kvůli průběhu rekonstrukce zámku v Peruci....

Z Paříže rovnou do Litvínova, zámek se proměnil v Imaginárium

Výstava

Imaginárium Divadla bratří Formanů a jejich přátel, jež okouzluje všude, kam zavítá, je k vidění na litvínovském zámku....

Najdete na iDNES.cz