iDNES.cz

Novým primátorem Teplic bude Hanza, Kubera odchází po 24 letech

  21:18aktualizováno  21:18
Po čtyřiadvaceti letech bude mít lázeňské město Teplice jiného primátora než Jaroslava Kuberu z ODS. Poté, co v sobotu znovu obhájil post senátora a má tak před sebou už své čtvrté volební období, oznámil, že se chce naplno věnovat právě této pozici. Primátorské křeslo po něm převezme Hynek Hanza.

Nový primátor Teplic Hynek Hanza (vlevo) na snímku z června 2017 s Jaroslavem Kuberou. | foto: ČTK

„Náměstkem primátora se stane Jiří Štábl. Rada města zůstane devítičlenná a bude složena z pěti zástupců ODS a čtyř zástupců hnutí ANO,“ uvedl nový teplický primátor Hanza (ODS).

Smlouvu o spolupráci podepsali zástupci stran v neděli večer. „ODS a ANO prohlašují, že při zásadních otázkách fungování Teplic, zejména, nikoliv však výlučně, při prosazování priorit smluvních stran vyplývajících z programového prohlášení, budou usilovat o shodu s demokratickou opozicí v zastupitelstvu města,“ dodal Hanza

Kubera působil v pozici primátora celkem šestkrát. Do horní komory parlamentu jej voliči poslali počtvrté a prý už také naposledy. Politik se rozhodl, že znovu už nikam kandidovat nebude.

„Jsem velmi spokojený a čekal jsem to, protože lidé nejsou hloupí a ocení osmnáctiletou práci v Senátu a osmadvacetiletou práci v komunále. To se nedá jen tak jednoduše přebít,“ zhodnotil Kubera senátní volby.

Někteří Tepličané jsou však jeho rozhodnutím být jen v Senátu rozhořčeni. Mnozí na Facebooku připomínají, že ho volili proto, jelikož od počátku kampaně avizoval, že chce vést město a hlídat peníze v jeho kase i v dalším období. Podle nich je tak nefér, že najednou už ve funkci nebude.

zpět na článek