Ekonomka Horního Jiřetína musela opustit úřad. Kasu nejspíš čeká audit

  11:05aktualizováno  11:05
Radnici v Horním Jiřetíně na Mostecku náhle opustila ekonomka. O přesném důvodu se ale v současné době jen spekuluje. Starosta města Vladimír Buřt přiznal, že pochybila a obrátil se na právníky. Konkrétnější zatím být nechce.

Starosta Horního Jiřetína Vladimír Buřt, který se s ekonomkou radnice dohodl na její výpovědi. | foto: Monika Gordíková, MF DNES

Poslední letošní zasedání zastupitelstva v Horním Jiřetíně bylo bouřlivé. Řadu příchozích totiž zajímalo, co se děje na radnici, víc než oficiální program a jeho body připravené k projednání.

Netrpělivě se čekalo na závěrečnou diskusi, při níž mohou obyvatelé politikům pokládat otázky. Malé město teď totiž žije kauzou spjatou se zdejší radnicí.

Vedení města odchod ekonomky P. F. konkrétně nevysvětlilo. „Pracovní poměr jsme ukončili dohodou. Vyvolal jsem to já, protože jsem přišel na nějaké problémy, na věci, které nebyly v pořádku,“ uvedl na zasedání starosta Buřt.

Vzhledem k postu P. F., jejíž vyjádření se MF DNES nepodařilo získat, se v Horním Jiřetíně logicky spekuluje o tom, že radnice přišla o peníze při finančních operacích.

„K žádné zpronevěře nedošlo,“ nechal se slyšet zastupitel a předseda finančního výboru Karel Vandírek. Starosta Buřt nakonec pro MF DNES přiznal, že v záležitosti jde o peníze.

Překročila kompetence, říká starosta

„Skončila, protože jsem nebyl spokojený s její prací. Překročila kompetence v určitých věcech, které s penězi souvisejí. O zpronevěře bych ale nemluvil, to je závažný trestný čin,“ řekl Buřt.

Připustil, že zřejmě nechá provést kompletní audit hospodaření města. Záležitost nyní řeší s právníkem a nevylučuje, že podnikne právní kroky. Policie v případu zatím nefiguruje.

Členem hornojiřetínského zastupitelstva je i manžel bývalé ekonomky.

„Co se přesně na úřadě stalo, to je mezi třemi lidmi - mou ženou, starostou a panem Vandírkem. Já možná něco tuším. Jestli je potřeba udělat audit, ať se udělá. Já budu pro,“ uvedl.

Tento zastupitel se během zasedání několikrát pustil do slovní rozepře se starostou Buřtem i přesto, že jsou v koalici za stejný subjekt. Stalo se tak například při projednávání rozpočtu.

„To se zeptej doma, kde ty peníze jsou,“ reagoval podrážděně Buřt na jednu ze zastupitelových poznámek. Kolega následně pro rozpočet nezvedl ruku se slovy, že na pracovním jednání z minulého týdne upozornil na věci, které se mu nelíbí, ale že s nimi nikdo nic neudělal.

Nejčtenější

Stát podporuje lenost a zneužívání dávek, říká šéfka ústecké sociálky

Ivana Šťastná, vedoucí sociálního odboru ústeckého magistrátu.

Ministerstvo práce a sociálních věcí chystá nový systém vyplácení sociálních dávek. Návrhy připomínkuje vedoucí...

Děti z tábora na Lounsku otrávila bakterie, která v jídle produkuje jed

Že jíte doma těstoviny celkem často? Na Valentýna vyberte ty ve tvaru srdíček a...

Hygienici objevili ve vzorcích potravin z kuchyně dětského tábora v Žerotíně na Lounsku, kde tři desítky dětí postihly...

Při srážce s autem vykolejil na Lounsku rychlík, škoda je dvacet milionů

Nehoda na přejezdu u Hořetic na Lounsku (16. července 2019)

Na Lounsku vjelo osobní auto před rychlík z Mostu do Plzně. Vážně vypadající nehoda nakonec skončila jen jedním lehkým...

Co může za sesuv na D8? Podle odborníků déšť a nezajištěný zářez

Podle odborníků z Technické univerzity Ostrava se ve svahu objevily trhliny už...

Nezajištěný zářez trasy dálnice ve svahu a silný déšť jsou podle odborníků z Technické univerzity Ostrava hlavními...

Pod lipami v Ústí ležely desítky čmeláků, zřejmě uhynuly vyčerpáním

Čmeláci pod lipami v Ústí zřejmě uhynuli vyčerpáním

Desítky mrtvých čmeláků a včel se v minulých dnech objevily v ulici Sociální péče na sídlišti Severní Terasa v Ústí nad...

Další z rubriky

Unikátní léčba hepatitidy C ušetří peníze i životy, říká ústecký primář

Ilustrační snímek

Zhruba dva a půl roku mohou pacienti nakažení žloutenkou typu C využívat v Ústeckém kraji unikátní léčbu a nové léky....

Roudnický most čeká oprava, spojení by mohla zajistit provizorní lávka

Lidé z Vědomic přes most denně dojíždějí do práce nebo k lékaři a děti přes něj...

Obce v okolí Roudnice a Ústecký kraj se začaly připravovat na dopravní komplikace spojené s opravou historického mostu...

Co může za sesuv na D8? Podle odborníků déšť a nezajištěný zářez

Podle odborníků z Technické univerzity Ostrava se ve svahu objevily trhliny už...

Nezajištěný zářez trasy dálnice ve svahu a silný déšť jsou podle odborníků z Technické univerzity Ostrava hlavními...

Najdete na iDNES.cz