Před domem v Teplicích našli dva mrtvé, starší pár mohl spáchat sebevraždu

  10:32aktualizováno  11:22
Tepličtí kriminalisté vyšetřují úmrtí dvou lidí, které kolemjdoucí ráno našli před panelovým domem v Alejní ulici číslo 2754. Podle sousedů spáchal starší pár sebevraždu skokem z balkonu na chodbě domu ve vyšším patře.

„Bylo nám to oznámeno po 8:00. Koroner na místě provedl ohledání a k objasnění příčiny smrti byla nařízena soudní pitva. Další informace zatím poskytnout nemůžeme, musíme počkat na výsledek pitvy,“ sdělila před polednem policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Fotogalerie

Na místo letěl i vrtulník záchranářů, oba lidé však byli mrtví. „Proto přiletěl a zanedlouho se vracel zpět,“ řekl soused, který pracuje na opravě fasádě nedalekého domu.

Podle mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka byli zemřelí staršího věku. Oba byli po příjezdu lékaře na místo mrtví. Více se k případu s ohledem na vyšetřování nevyjádřil.

„Na místě zasahovali také tepličtí hasiči, kteří na žádost policie ČR u domu umyli a opláchli vodou, co bylo třeba,“ řekl iDNES.cz Milan Rudolf z hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.

Podle sousedů sebevraždu skokem z balkonu na chodbě domu spáchal více než devadesátiletý muž se svou přítelkyní, které bylo kolem osmdesáti let. Oba bydleli v prvním patře, brzy ráno nebo v noci k balkonu museli společně dojít.

Byli to moc hodní lidé a měli rádi život, vzpomíná sousedka

„Znala jsem je, byli to moc hodní lidé a měli rádi život. Jednou mi pán říkal, že by potřeboval voňavku, protože už dobře nevoní a nelíbí se mu to. Nedokážu si přestavit, že to sami udělali,“ řekla mladší sousedka, která oba poznala, když ráno kolem osmé hodiny šla nakupovat.

„Byl to strašlivý pohled. Kdybych spala v jiném pokoji, možná bych je slyšela, že někam jdou,“ plakala.

Za starším párem pravidelně chodila pečovatelská služba, uklízela jim, nosila jídlo. Podle sousedek muž často chodil na procházky kolem domu s hůlkami, jeho přítelkyně s ním a doma se o něj starala.

„Nic jim nechybělo. Jednou mi říkal, že musí chodit a trénovat, protože měl rád život. Svěřil se mi, že když poznal přítelkyni, rozzářila mu jeho život,“ vzpomínala mladší žena.

Více než devadesátiletý muž měl podle sousedek dvě dcery, kterým se nelíbilo, že si jejich tatínek, který byl vdovec, našel novou ženu, která ale měla vlastní byt v Trnovanech. Proto spolu nevycházeli dobře.

„Dcery prý chtěly, aby šel do domova důchodců, což odmítl. V poslední době žena byla smutná, možná už toho měla dost. Nedokážu si představit, proč by to udělali,“ dodala starší sousedka.

Podobné neštěstí se přihodilo před šesti lety ve vedlejším domě. Skokem z věžáku číslo 2757 v březnu 2013 spáchal sebevraždu předseda stavebního a bytového družstva Mír v Teplicích Vladimír Procházka.

Alejní ulice v Teplicích

Alejní ulice v Teplicích

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

Autoři: , ,

Nejčtenější

V Ústí padla celá stoletá ulice, po vybydlených domech zůstala jen pláň

5. září 2019. Josef Gebhart, který bydlí poblíž, si nyní připadá bezpečněji....

Více než stoletá historie ulice Na Nivách v ústecké části Předlice se uzavřela. Na místě osmnácti čtyřpodlažních...

Brno ukázalo řešení bezdomovectví. Jiná města se diví, proč teď otočilo

Asi stovka lidí protestovala na zasedání brněnského zastupitelstva kvůli záměru...

Oceňovaný systém pro rychlé zabydlování bezdomovců současná vládnoucí koalice v Brně zbrzdila a místo původně plánované...

Před domem v Teplicích našli dva mrtvé, starší pár mohl spáchat sebevraždu

Před domem v Teplicích našli dva mrtvé

Tepličtí kriminalisté vyšetřují úmrtí dvou lidí, které kolemjdoucí ráno našli před panelovým domem v Alejní ulici číslo...

Bydleli ve stanu a teď mají problém. Na ulici totiž s dítětem žít nemohou

Při kontrole stanového městečka bezdomovců ve Vodní ulici chomutovští strážníci...

Hlídka chomutovské městské policie při kontrole mezi bezdomovci našla poraněné čtyřleté děvčátko. Její rodiče teď mají...

Jágr se před extraligou zranil. Ale já nastoupím ještě v padesáti, slibuje

Jaromír Jágr na společné tiskové konferenci klubů HC Rytíři Kladno a HC Slovan...

Jágrmánie hokejovou extraligou v jejím začátku možná nezacloumá. Legendární Jaromír Jágr se totiž zranil a jeho start...

Další z rubriky

Pokud Klášterec nesežene partnera pro své lázně, mohl by přijít o povolení

Město v posledních letech investovalo i díky evropským dotacím do rozvoje

Klášterec nad Ohří hledá strategického partnera, který by provozoval lázeňský areál Evženie. Hlavním cílem je, aby...

Zanedbaný děčínský skatepark nahradí nové multifunkční sportoviště

Na místě současného zanedbaného skateparku a hokejbalového hřiště u zimního...

Na místě současného zanedbaného skateparku a hokejbalového hřiště u zimního stadionu v Děčíně vznikne nové multifunkční...

Silný vítr vyvrátil letitý dub, dva řezbáři z něj vytvořili zvoničku

Zvoničku z lesoparku v Proboštově stěhovali do Přítkova

Z dubu vyvráceného silným větrem vytvořili řezbáři Marcel Jeřábek z Novosedlic a Ondřej Drábek z Choustníku zhruba tunu...

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.

Najdete na iDNES.cz