Dělnická strana chystá i přes zákaz města protest přímo v centru Dubí

  13:56aktualizováno  13:56
Dubí zakázalo shromáždění Dělnické strany sociální spravedlnosti, které se mělo konat v centru města. Radnice nabízí k protestu klidnější místo. Strana však vzkazuje, že i přes zákaz protest v samém středu města uskuteční. Akce se vztahuje k násilnostem, které se odehrály minulý týden na místním koupališti.

Opuchlá tvář, podlitina pod okem, sešité víčko a ústní koutek - tak vypadal po ošetření u lékaře pětadvacetiletý mladík, kterého zbili na koupališti v Dubí. | foto: Patrick von Velc

Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) chce shromáždění, o němž  uvádí, že je zaměřené proti násilí, rasismu a zvýhodňování nepřizpůsobivých občanů, v Dubí uspořádat v sobotu 18. srpna.

„Tento zákaz nepovažujeme za zákonný, a i přes stanovisko města Dubí akci rušit nebudeme, uskuteční se v plánovaném čase a na uvedeném místě. Nenecháme se zastrašit rozhodnutím vedení města, které se snaží zamezit nespokojeným občanům, aby veřejně vyjádřili nesouhlas s brutálním cikánským napadením na místním koupališti,“ reagoval předseda DSSS Tomáš Vandas.

Radnice v svém rozhodnutí upozorňuje, že by oznámené shromáždění v ulici, kde je nákupní centrum, restaurace, pošta a městský úřad, omezilo dopravu a zásobování. „Je to ústí tři komunikací, přičemž dvě z toho jsou jednosměrné,“ stojí ve vydaném dokumentu.

V sobotu se navíc podle starosty Dubí Petra Pípala konají na městském úřadě čtyři svatby a lze očekávat kolonu aut, která by jednosměrkou projížděla mezi protestujícími. Těch plánuje přijet kolem stovky.

„V případě potřeby by byl kvůli shromáždění omezen i příjezd hasičů či sanitky,“ poznamenal Pípal.

Když to bude nutné, zakročíme, říká policie

Město doporučuje k protestnímu shromáždění jiný, klidnější prostor. „Bez nepřiměřených obtíží lze konat shromáždění jinde, aniž by se tím zmařil jeho oznámený účel,“ píše se v dokumentu. Tím místem má být asi 200 metrů vzdálené Školní náměstí.

Pokud DSSS neuposlechne a shromáždění uskuteční tam, kde jí to město zakázalo, bude to radnice brát jako porušení zákona. „V tom případě požádáme policii o zjednání pořádku,“ řekl iDNES.cz starosta Pípal.

Fotogalerie

Policie zatím žádný zvýšený policejní dohled v Dubí na sobotu neplánuje. „Když to bude nutné, přijmeme opatření k zajištění pořádku,“ uvedl teplický policejní mluvčí Daniel Vítek.

V souvislosti s úterním konfliktem na koupališti v Dubí, který vyvrcholil surovým napadením mladíka skupinou útočníků, obvinili policisté prvního člověka. Stíhají Romku, která po hádce napadla jinou ženu za to, že vytkla chování romského dítěte v bazénu.

Romská komunita z Dubí se distancovala od násilného činu na koupališti, který spáchali „přespolní“ návštěvníci, a odsoudila ho.

Starosta Pípal vydal prohlášení, v němž projevil své znepokojení nad nenávistnými xenofobními a rasistickými příspěvky, které po incidentu zaplavují sociální sítě.

Město zvýšilo kvůli konfliktu na koupališti vstupné: 


Nejčtenější

VIDEO: Na D8 se otáčel patnáctimetrový autobus, řidič to svedl na navigaci

Kamera zachytila, jak se autobus chystá otočit

Na dálnici D8 u Prackovického tunelu se otáčel do protisměru patnáctimetrový autobus s devíti cestujícími. Jeho řidič...

Zhasněte světelné efekty, nakázali Chomutovu. Proč, diví se v klubu

Potemnělá chomutovská aréna před derby s Litvínovem.

Hokejoví Piráti z Chomutova musí přiškrtit svoji předzápasovou show. Ředitel extraligy jim po stížnosti rozhodčích...

O týrání chlapce, který zemřel, prý lidé věděli. Nikdo ale nic neřekl

U domu, kde zemřelo dítě, vzniklo pietní místo. (21. 2. 2109)

Policie stále vyšetřuje případ smrti dítěte v Lounech. O špatném zacházení, které chlapec zaplatil životem, podle...

Severka z Mostu! prodává vouchery na pivo a utopence, fotku za příplatek

Seriál Most! v pondělí sledují i štamgasti v seriálové hospodě Severka.

Provozovatel restaurace Severka, kde se natáčel televizní seriál Most!, se rozhodl vytěžit z popularity co nejvíc. Na...

Lehčí los pro Slavii, jak mít pohárovou jistotu a kdo do elitní skupiny

Hráči Plzně a Slavie si po zápase podávají ruce. Uprostřed je zklamaný slávista...

Od chvíle, kdy fotbalisty Slovácka převzal trenér Martin Svědík, jsou nejlepší v lize. Utekli z boje o záchranu a patří...

Další z rubriky

A pak jsme počkali na jeho rodiče, přiznal obžalovaný zneužití chlapců

Budova Krajského soudu v Ústí nad Labem

Až dvanáctiletý trest hrozí pětatřicetiletému muži z Ústecka, který podle obžaloby opakovaně znásilnil dva nezletilé...

Severka z Mostu! prodává vouchery na pivo a utopence, fotku za příplatek

Seriál Most! v pondělí sledují i štamgasti v seriálové hospodě Severka.

Provozovatel restaurace Severka, kde se natáčel televizní seriál Most!, se rozhodl vytěžit z popularity co nejvíc. Na...

Muž se pokusil na Valentýna znásilnit kolemjdoucí ženu, hledá jej policie

Ústecká policie pátrá po muži, který chtěl znásilnit v Ústí nad Labem...

Ústečtí policisté pátrají po muži, který se na Valentýna pokusil znásilnit ženu, již si vyhlédl v centru města. Nejprve...

Advantage Consulting, s.r.o.
CONTROLLER

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.cz