V Děčíně hořel byt v panelovém domě. (8. ledna 2021) | foto: Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje

V noci na sobotu vyhořel byt v Děčíně. Třicet lidí museli z domu evakuovat

  • 0
Šest jednotek hasičů vyjelo v pátek ve večerních hodinách k požáru bytu do Děčína. Z domu se evakuovalo třicet lidí, nikdo se nezranil. Dům posoudil statik a jeho obyvatelé se ráno mohou vrátit.

„Šest jednotek vyjelo v 21:46 k požáru bytu v panelovém domě v Májové ulici v Děčíně-Boleticích. Vyhořel byt ve druhém patře. Hasiči požár lokalizovali v 22:50,“ uvedli hasiči na svém twitterovém účtě. 

Nikdo se při požáru nezranil, pěti evakuovaným lidem poskytla přes noc radnice náhradní bydlení v hotelu, ostatních 25 obyvatel domu bylo u příbuzných. 

„S velitelem zásahu bylo domluveno, že návrat lidí proběhne až po opětovném připojení elektřiny a plynu,“ uvedl mluvčí města Děčín Luděk Stínil. 

Dům byl po požáru lidem nepřístupný, zajistila ho policie. Na místě zůstala také jednotka dobrovolných hasičů Boletice.

„Příčina se vyšetřuje a škoda taktéž nebyla stanovena,“ řekl mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Ve stejné ulici hořel byt loni v listopadu, několik lidí se tehdy nadýchalo kouře. Policie požár vyšetřuje jako zločin obecného ohrožení, viníkovi hrozí tři až osm let vězení. „Příčinou zřejmě bylo zapálení kočárku před jedním z bytů,“ řekl v listopadu ČTK mluvčí děčínské policie Daniel Vítek. Dodal, že předběžná škoda byla vyčíslena na půl milionu korun.

vyhořel byt v Májové ulici v části Děčína Boletice nad Labem

vyhořel byt v Májové ulici v části Děčína Boletice nad Labem

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

,

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.