Lovosice proměnily bývalou zašlou hospodu v elegantní stylovou kavárnu

  7:46aktualizováno  7:46
V elegantní stylovou a designovou kavárnu se proměnila bývalá zašlá hospoda v lovosickém kulturním centru Lovoš. Hostům nabízí zejména regionální výrobky a domácí potraviny, protože chce podporovat drobné podnikatele z města a okolí.

V elegantní stylovou kavárnu LOVO Café se proměnila bývalá zakouřená hospoda v Kulturním centru Lovoš. Hostům nabízí zejména regionální výrobky a domácí potraviny, protože chce podporovat drobné podnikatele z města a okolí. | foto: Ivana Kocánková

„Dorty jsou od korpusu až po polevu vlastnoručně vyrobeny stejně jako domácí limonády. Žádná chemie, žádné slazené sirupy, ale vše uvařeno z čerstvého ovoce. Vína nabízíme výhradně z regionu, zejména z Malých a Velkých Žernosek,“ uvedla Ivana Kocánková z lovosické radnice, pod niž Lovoš patří.

Fotogalerie

Městská kavárna nabídne také bohatý kulturní program.

„Velmi se těšíme na filmové večery, zaměříme se zejména na alternativní scénu, studentské nebo kultovní filmy,“ přiblížil ředitel Lovoše Vojtěch Krejčí.

„Program filmových večerů nebudeme vymýšlet sami, ještě do konce května bychom rádi založili lovosický filmový klub, který by pak se svými členy program sestavoval,“ dodal Krejčí.

Nový vzhled Lovoše ožil zejména díky nápadům achitekto-designerské dvojice manželů Whiteových a jejich kolegyni Simoně Wágnerové.

„Přízemní část budovy byla zbavena příček, byla položena velkoformátová keramická dlažba a velkoryse pojaté prostory daly vyniknout kráse detailu - například stropních svítidel, zrcadel či originálních obkladů na toaletách,“ popsala Kocánková.  

„Odhalení původního zdiva na stěnách a sloupech působí rustikálním dojmem, přesto je prostor velmi útulný, domácký ale zároveň luxusní. Křídla dveří, osvětlení a další původní prvky byly repasovány a znovu umístěny, takže skvěle dotvářejí atmosféru,“ dodala.

„Již delší dobu jsme zaznamenávali potřebu občanů rozličných věkových skupin po multifunkčním prostoru k setkávání. Prostoru, který by byl na úrovni a poskytl zázemí k přednáškám, komorním koncertům, videoprojekci, prezentaci amatérských i profesionálních hudebníků, výtvarníků a spisovatelů, to vše při dobré kávě, zákusku či sklence vína,“ uvedl starosta Milan Dian.

„Kromě prostor kavárny tak v přízemí vznikl Start UP pro podnikatelské aktivity, dětský koutek a salónek pro uzavřenou společnost. V kavárně je též pódium, které je určeno na tzv. Open Mike, tedy pro amatérské hudebníky a další umělce, kteří si chtějí zkusit prezentovat se před veřejností,“ popsala Kocánková.

Z luxusní restaurace se časem stala zakouřená „čtyřka“

Dům, kde Lovo Café sídlí, patří k nejstarším zachovalým stavbám ve městě a má bohatou historii.

„V ­první polovině 19. století zde vznikl zájezdní hostinec. Pavlačový dům byl postaven v empírovém slohu a v roce 1895 v něm tehdejší majitel vybudoval galeriový sál. Později zde vnikla restaurace a v roce 1957 kavárna Lovoš,“ popsal Krejčí.

Restaurace, která při svém založení patřila spíše k luxusnějším zařízením ve městě, se v šedesátých letech stala IV. cenovou skupinou, hospoda s hernou zde byla ještě v roce 2015.

Práce na proměně Centra kultury Lovoš však nekončí. „Z bývalé prodejny oděvů vznikne galerie a recepce Centra kultury, která tak bude zcela bezbariérová. Pro tento rok je také naplánována výstavba nového výtahu, který umožní bezbariérový přístup z přízemí až do nejvyššího patra sálu,“ doplnila Kocánková.

Kompletní rekonstrukce objektu, kde má být i galerie, město vyjde na 8,4 milionu korun.

  • Nejčtenější

Most přestal na zkoušku uklízet Chanov, za deset dní bylo pod okny smetiště

Mostecké technické služby na zkoušku deset dní neuklízely odpadky kolem domů na sídlišti Chanov. Výsledek byl...

Teplice - Sparta 1:1, hosté vedli, domácí srovnali minutu před koncem

Třináctý zápas, osmá ztráta. Sparťanští fotbalisté pokračují v klopýtání fotbalovým podzimem. V 13. kole Fortuna ligy...

Vězeň Rath bude pracovat v nemocnici, neslo se mezi lékaři. Šlo by to stěží

Za korupci odsouzený David Rath má za sebou dva týdny ve vězení. Zatím je stále v Teplicích, kam nastoupil. Jelikož má...

Napadení mladíka na koupališti v Dubí míří k soudu, obžalovaných je šest

Teplické státní zastupitelství podalo k okresnímu soudu obžalobu na šest lidí v souvislosti s loňskou rvačkou na...

V hlavní roli rozhodčí. Podivné góly pomohly Spartě i Slavii

Nikdo už ho nevymaže z ligových kronik, ale... Jak dlouho se bude propírat sparťanský gól? Měl platit? Nebo ne? Jakou...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Dějiny čtvrcení v Praze. Nejděsivější případy rozřezaných těl

Děsivé kriminální případy. O těchto čtyřech vraždách mluvila celá republika. Brutální a hrůzostrašné „kouskování“...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Město Jirkov koupí slavnou cirkusovou maringotku principála Kludského

Město Jirkov získá salonní vůz svého někdejšího slavného obyvatele – principála Karla Kludského (1891–1967). Koupi...

Tolerujete nezákonnost, kárá ochránce práv Ústecký kraj kvůli radarům

Zástupce ombudsmanky zkritizoval přístup krajského úřadu Ústeckého kraje v kauze radarů ve Varnsdorfu, jejichž provoz...

Ústí nad Labem uvažuje o lávce na Střekov, chce dostat turisty do centra

Lávka pro chodce a cyklisty by mohla v budoucnu spojit střekovské nábřeží s prostorem za ústeckým hlavním nádražím....

Před referendem o budoucnosti nemocnice sílí v Litoměřicích nervozita

Nervozita před referendem o litoměřické městské nemocnici, které se bude konat v pátek 8. listopadu, roste. Lidé mají...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz