Diskuse k článku

V Ústeckém kraji si čtenáři přejí záchranu zámku v Lipové

Čtenáři si v Ústeckém kraji přejí zachránit zámek v Lipové. Vyplynulo to z výsledků krajského kola ankety iDNES.cz. Pro záchranu této památky můžete hlasovat v republikovém kole až do poledne 31. července.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

drevak_patlak

Má Idnes.cz dost peněz?

Je tato anketa jen čistě akademická nebo má Idnes.cz v zásobě finance či nějakého štědrého mecenáše, který "vítěznou" památku opraví? Pokud by bylo zbytečných pár set miliónů Kč, pak by se dalo hlasovat i pro Ústeckou porodnici. Jinak je to odepsaná budova, UJEP má slíbené finance jen na novostavbu a pokud bude porodnice vyhlášena za památku, pak tyto přijdou vniveč (rozuměj - MŠMT je ušetří) a nebude ani nová budova A v kampusu (což by byl velký průser pro rozvoj univerzity) a časem ani budova A (která postupně zchátrá a spadne (na údržbu UJEP nemá). Mimochodem, proč je tato budoa vůbec v anketě, když ještě za památku vyhlášena není?

0/0
5.7.2012 10:55

qik.cz

Re: Má Idnes.cz dost peněz?

To je ale naprosto k nepochopení. Jak může mít UJEP slíbené peníze na novostavbu, když na jejím místě stojí dosud nezbouraná budova? Kromě toho by mne zajímalo, jak je možné, že na novostavbu peníze jsou a na peníze na rekonstrukci původní budovy nebyl Evropské Unii podán ani návrh? Proč chybí nějaké porovnávající rozpočty?

Snad nám nechcete tvrdit, že rekonstrukce a údržba staré budovy by vycházela na více peněz z evropských fondů než budova nová.? Nebo nám chcete tím říci, že už si ti naši jinde nezaměstnatelní úředníci hodlají již dělat, co chtějí? A to nově i včetně Vás učitelů?

UJEP nefunguje bez nové budovy? Mám takový dojem, že nyní UJEP funguje i bez té staré budovy, tak nechápu, na co tak nutně potřebuje tu novou.? Hlupáci hloupí, vy si myslíte, že vám tyhle čachry jen tak projdou?

Za to ponesete plnou odpovědnost, protože jakmile dojde na bourání a úhradu financí evropskými penězi, pak již žádný krok k nápravě škod není a navždy se to tak otiskne do vaší historie. Chamtivci!

0/0
18.7.2012 11:00

drevak_patlak

Re: Má Idnes.cz dost peněz?

Já myslím, že jste to nepochopil Vy. UJEP má slíbené peníze od MŠMT (v tomto případě ne z EU, ta financuje jiné stavby v kampusu). Původní idea (už dost fousatá) bylo v kampusu zbourat vše, nakonec z toho zůstal kompromis, některé budovy rekonstruovat (už hotová budova FUD a přípravovaná rekonstukce FF) a jiné zbořit. Tomu nakonec odpovídá i poloha současně budovaného multifuknčkního centra, které už vychází z toho, že budova A (bývalá porodnice) se zboří a postaví znovu kousek níže - jsou dost blízko.

Porovnávací studie rekonstrukce/novostavba samozřejmě existuje a její závěry jsou jasné, novostavba je výhodnější, za cca srovnatelné peníze dostane UJEP vyšší užitnou plochu a lepší dispozice (v budově mají být mj. společné laboratoře a tomu pokoje v porodnici nevyhovují).

Z tohoto závěru vychází i přislíbená dotace od MŠMT, která je jako ostatní dotace zcela účelová (v tomto případě na novostavbu). UJEP může dostat 65 mil. Kč na demolici a dalších 490 mil. (+10 svých) na novostavbu.

0/0
18.7.2012 20:22

drevak_patlak

Re: Má Idnes.cz dost peněz?

Kromě toho je třeba dodat, že budova A zatím žádnou ochranu nemá. O její demolici už je ideově rozhodnuto cca 6 let (byla to jedna z prvních vyklizených budov bývalé nemocnice) a podle toho se s ní taky zacházelo, údržba žádná. Je třeba říci, že návrh na kulturní památku přišel poněkud pozdě (vzhledem k plánům už měl přijít nejméně před těmi 5 lety) a aktuálně těsně před zahájením staveb to vypadá spíš jako záměr připravit UJEP o ty slíbené peníze (MŠMT je ušetří rádo eventuálně je shrábne jiná univerzita) než že by šlo někomu o památku.

0/0
18.7.2012 20:28

zabam

Tak Roudnice koupila ruinu pivovaru a už ho nechce?

??????????

0/0
26.6.2012 20:57

Najdete na iDNES.cz