Služební auta vzplála 28. června před sídlem policie v ulici V. Řezáče. Bližší informace však policie dodnes odmítá sdělit a o činu ani sama neinformovala.
„Z důvodu probíhajícího vyšetřování k případu nebudeme sdělovat žádné informace,“ uvedla policejní mluvčí Ludmila Světláková.
Ke žhářskému útoku se přihlásila extremistická buňka Lex. „Policie je ozbrojený strážce statusu quo. Útočí na každého, kdo boří vylhaný mýtus spravedlivého kapitalismu. Anarchisté jsou první na ráně pro jejich nekompromisní boj za bezstátní a beztřídní pospolitost,“ píší mimo jiné členové Lexu na stránkách Sítě revolučních buněk.
Anarchisté se již přihlásili také k zapálení policejního auta v Praze z počátku července (o zapálení auta v Praze zde).
Zapálení policejních aut v Mostě a v Praze je podle anarchistů odvetou za dubnovou policejní operaci Fénix proti levicovým extremistům. Tehdy policisté zadrželi deset lidí a následně obvinili šest radikálů mimo jiné i z přípravy teroristického útoku (o případu zde).
Nesouhlasíme s násilím a ničením, tvrdí člen centra Ateneo
Policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu se zaměřili i na komunitní centrum Ateneo v Mostě a zatkli jeho zakladatele Lukáše Borla pro podezření ze spáchání trestných činů založení, podpory a propagace hnutí směřující k potlačení práv a svobod člověka. Druhý den po výslechu byl bez obvinění propuštěn.
„Škody napáchané policií jsou obrovské. Její jednání je neomluvitelné,“ zdůvodňuje Lex na webu své jednání.
Po několika dnech od policejního zásahu klub opět otevřel a funguje, pořádá promítání filmů a setkání.
„Nesouhlasíme s jednáním založeném na jakémkoliv násilí či poškozování cizích věcí,“ uvedl člen centra Miloslav Svoboda. Lukáš Borl se podle něj z centra stáhl a nepodílí se na žádných jeho aktivitách.