„Letos v létě bude námořní základna v Norfolku zásobována energií z letadlové lodě,“ prohlásil podle TWZ úřadující ministr námořnictva Hung Cao na slyšení ve Sněmovně reprezentantů 14. května.
Test má ověřit využití jaderných reaktorů Fordu a jeho budoucích sesterských lodí coby improvizovaných elektráren v případě nejrůznějších krizí.
Kromě utržené zádě zůstala v dobrém stavu. Její generátory se zachovaly, takže se uplatnila. Elektrické kabely natáhli skrz její torpédomety.


















