Americká agentura DARPA, která se zabývá vývojem pokročilých vojenských technologií v USA, začne v dubnu testovat bezposádkový triman Sea Hunter (mořský lovec). Informaci jako první přinesl server The Diplomat.
Testy ACTUV (The Anti-Submarine Warfare Continuous Trail Unmanned Vessel, volně přeloženo bezposádkové protiponorkové plavidlo pro nepřetržité mise) na moři mají začít 17. dubna 2016, kdy má „lovec ponorek“ vyplout z loděnice Vigor ve státě Oregon. Během osmnáctiměsíčního testování bude ověřován provoz bez posádky a schopnost odhalovat ponorky. Loď je navržena tak, že zvládne autonomní provoz o délce 60 až 90 dní.
Úkolem ACTUV je odhalení tichých dieselových ponorek Číny a Ruska v mělkých vodách dříve a levněji, než by to zvládla současná technika. Po objevení neznámé ponorky převezmou její sledování specializované plavidla. Námořnictvo předpokládá, že nasazením ACTUV výrazně sníží náklady na provoz ve srovnání s křižníky. DARPA odhaduje, že denní náklady „lovce ponorek“ budou mezi 15 až 20 tisíci dolary, kdežto den provozu křižníku stojí 700 tisíc dolarů.
Samotné plavidlo je na poměry amerického námořnictva malé, má délku 42,2 metru (132 stop) a hmotnost 140 tun. Také se zatím nepočítá podle dostupných informací s tím, že by bylo vyzbrojeno.