Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Reportáž skončila 26. 10. 2014 15:19

Stratocaching 2014

Technet a Žádná věda se znovu vydali na výpravu do stratosféry. Sledovat jste s námi mohli přímý přenos z balonu i následné vypuštění a hledání stratosemínek. Přímý přenos komentoval Vladimír Kořen, naše pozvání přijali Karel Pacner, Jan Kolář a další odborníci. Nyní můžete vidět záběry z velína na čtvrté záložce, záznam z gondoly Dropionu u nás najdete později.

15:16
14:10
26.10.2014
18:15
Vážení čtenáři, děkujeme vám za pozornost a doufáme, že se vám dnešní akce líbila a možná jste si odnesli i trochu poučení. Připravujeme pro vás ještě záznam letu přímo z paluby, fotočlánek a další. Těšíme se na další on-line přenosy a možná i příští ročník Stratocachingu.
16:13
KONEC HRY, ALE ... . Pokud chcete vidět nalezená semínka, můžete zajet až do 17:30 do Gymnázia ve Slaném, kde budou v Laborkách vystavena. POZOR: Jedině semínko LoRa je stále ve hře. Dosud nebylo nalezeno!
16:04
Chytit stratosemínko za letu, to jsme tu ještě neměli. „Náš úkol byl najít Dropion. Snažili jsme se predikovat místo dopadu. Přijeli jsme na pole u Lipan, kde už lidé u Dropionu stáli. Běželi jsme na místo, abychom Dropion a záznamy v něm zajistili,“ vypráví kačer Petr. „Stojím u toho Dropionu, kouknu nahoru a vidím, že nade mnou padá semínko. Strašne pomalu, potvůrka. Udělal jsem pár kroků a chytil jsem ho.“
16:07
 • Dropion již chladne po své cestě ze stratosféry v budově ČHMÚ. Děkujeme za...

  Dropion již chladne po své cestě ze stratosféry v budově ČHMÚ. Děkujeme za pozornost, videa a podrobnosti z letu brzy prineseme. / Autor: Václav Nývlt, Technet.cz

15:57
Stahujeme video z kamer. Až bude k vidění on-line, dáme vám samozřejmě vědět. Prozatím je to od redaktorů Technet.cz vše, přímý přenos z kontrolního střediska samozřejmě pokračuje.
15:56
Právě analyzujeme záznamy z Dropionu. Vypadá to, že k uvolnění semínek došlo později, než se plánovalo.
15:55
Ne každý je Mirek Dušín. Chlapec, kterému někdo bezohledně vytrhl kešku, se může přihlásit redakci, máme pro něj náhradní odměnu. Incident byl doufáme ojedinělý, většina lidí na poli hrála fér.
15:44
 • U Lipan je zácpa, jaká tady naposledy byla před 580 lety. Tehdy ovšem vozová...

  U Lipan je zácpa, jaká tady naposledy byla před 580 lety. Tehdy ovšem vozová hradba husitům nepomohla. / Autor: Pavel KasíkTechnet.cz

15:44
15:42
 • Při couvání vidíte okolí z ptačí perspektivy, což je v davu kačerů velmi...

  Při couvání vidíte okolí z ptačí perspektivy, což je v davu kačerů velmi příjemné. / Autor: Václav Nývlt, Technet.cz

15:30
Semínko LoRa je stále nezvěstné. Jinak jsou už všechna semínka nalezena a mají své vítěze.
15:25
Tak se zdá, že keška FPV se ohlásila. Za chvíli (nebo už v tomto okamžiku) uvidíte souřadnice v mobilní aplikaci.
15:14
Stále postrádáme dvě stratokešky - FPV a LoRa.
15:03
15:02
 • Tentokrát si vozidla Stratocaching rescue teamu moc terénu neužily.

  Tentokrát si vozidla Stratocaching rescue teamu moc terénu neužily. / Autor: Václav Nývlt, Technet.cz

15:01
15:00