Při plánovaném přistání měli v důsledku šestihodinového časového posunu astronauti na hodinkách 2:35 po půlnoci.
Vše proběhlo podle plánu, a tak mohl raketoplán v daný čas přistát na Kennedy Space Center. Bylo to 77. přistání raketoplánu na této floridské dráze.
Pro Endeavour byla tato poslední mise zároveň jubilejní s pořadovým číslem 25. Raketoplán tak celkem ve vesmíru strávil 299 dní a 4 671× obletěl Zemi. Na "tachomteru" má téměř 200 milionů kilometrů.
Technika i zoo
Z oběžné dráhy se spolu s pěti americkými a jedním italským astronautem vrací i český Krteček. Postavičku z dětského kresleného seriálu měl s sebou jako maskota Andrew Feustel, který má v Česku příbuzné.
Hlavním úkolem mise však bylo dovézt a nainstalovat na ISS alfa-magnetický spektrometr AMS-02. Ten bude sledovat projevy případné existence antihmoty ve vesmíru.
Na palubě měl Endeavour i nové družice veliké jako poštovní známky.V průběhu mise STS-134 posádka vystoupila čtyřikrát do vesmíru.
Endeavour vynesl do vesmíru i malou zoo.
Kromě toho raketoplán přepravil na stanici zásobu náhradních dílů a astronauti čtyřikrát vystoupili do volného vesmíru, aby na ISS provedli servisní práce.
Nejmladší z raketoplánů, sestrojený v roce 1992 jako náhrada za zničený Challenger, po návratu na Zemi zamíří do Kalifornského vědeckého střediska v Los Angeles, kde bude vystaven.
Mezitím již ke startovacímu doku míří i vůbec poslední raketoplán, který se do kosmu podívá. Atlantis tak uzavře třicetiletou historii těchto vesmírných strojů.