Diskuze

Makakům remdesivir pomohl víc než lidem. Měli lépe nastavenou léčbu

Zkouška na primátech naznačila, že lék remdesivir by měl být účinnější, pokud by se používal jinak, než je dnes běžné. Otázkou je, kdy a v jakém rozsahu to bude možné.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zfalšovaná studie která zdiskreditovala Plaquenil jistě někomu vydělala spoustu peněz. Plaquenil bude jen těžko dohánět zpoždění za ostatními léky kvůli přerušení klinických testů, a tak místo něj bude pravděpodobně použito něco jiného.

Nebo ta studie nebo naopak umožnila konkrétní zemi vytvořit si zásoby.

0 0
možnosti
Foto

Remdesivir patří mezi léčiva označovaná za nukleosidová analoga.Ta zastavují množení viru, který tak, zjednodušeně řečeno, nemůže ničit další buňky (léčivo cílí na virový enzym RNA-dependentní-RNA-polymerázu, který je klíčový pro syntézu virové RNA). Přípravkem ze stejné skupiny léčiv je i Favipiravir, který je účinný na široké spektrum virových onemocnění. Favipiravir byl v posledních letech v několika zemích k léčbě řady virových onemocnění schválen. Na možnost, že by Favipiravir či Avigan (T-705), coby širokospektrální inhibitor virové RNA polymerázy, mohl zabírat i proti novému coronaviru SARS-CoV-2, upozornil odbornou veřejnost v únoru letošního roku, kdy už v Číně probíhalo testování, Erik De Clercq z univerzity v belgické Lovani, který byl mnohaletým spolupracovníkem našeho legendárního chemika Antonína Holého, bez jehož odkazu by nevznikl Remdesivir.

0 0
možnosti
Foto

Favipiravir či Avigan (T-705) vykazuje antivirové účinky i proti jiným RNA virům, jako jsou arenaviry, bunyaviry a filoviry, o kterých je známo, že způsobují fatální hemoragickou horečku. Díky těmto jedinečným antivirovým profilům je Avigan (Favipiravir) označován za potenciálně slibný lék pro specificky neléčitelné virové infekce RNA. Francouzský institut pro zdravotnický a lékařský výzkum dokonce provedl v Guineji od prosince 2014 do května 2015 klinické hodnocení účinnosti přípravku Avigan při léčbě virového onemocnění Ebola. A na základě výsledků tohoto hodnocení pak guinejská vláda přijala Avigan jako součást léčebného režimu pro Ebolu. Studie z roku 2017 také doložila, že Avigan (Favipiravir) byl účinný proti širokému spektru typů a subtypů chřipkových virů, včetně kmenů rezistentních vůči existujícím protichřipkovým přípravkům.

0 0
možnosti

odkdy se lek podava transfuzi?

1 3
možnosti

P38e94t75r 71F68u28k80a

9. 6. 2020 2:35

Měla jste pro ostatní raději dovysvětlit, že to správně má být "infuzí".

3 0
možnosti

Heuréka: antivirotika bránící množení viru v těle je potřeba podat včas, ne až když se virus rozmnoží. U remdesiviru to je samozřejmě složitější, protože lék stále ještě nebyl schválený.

0 0
možnosti

V zivote by me nenapadlo, ze je v dnesni dobe neco takoveho vubec jeste mozne. A vy o tom pisete, jako by slo rohliky na kramu a ne zive tvory.

0 6
možnosti

A co teprve, kolik zvířat je zabito, jen abychom si nakrmili břicha...

3 1
možnosti