Souhrn článků: Půjčte si od nás přijímač digitální televize

aktualizováno 
V uplynulém týdnu jsme vám poradili, jak si upravit Windows XP podle vašich představ a jaké opravy Microsoft uvolnil pro své produkty. Nezapomeňte, že do koce soutěže o MP3 přehrávače a 1GB paměťovou kartu zbývají poslední dva dni.

Pátek

iTunes poráží P2P sítě

10.06. - V 23. týdnu roku 2005 nám mr. Brouček přinesl do redakce zprávy o tom, že portál iTunes pro legální stahování hudby, začíná šlapat na paty některým peer2peer sítím, přinesl nám informace o novém robotovi na sekání zahrady, Bluetooth MP3 přehrávači či úžasném univerzálním dálkovém ovladači Philips.
autor: pan Brouček
rubrika: Digitál

Vyberte si víkendový program na internetu

10.06. - Počasí už se umoudřilo a venkovní teploty se začínají blížit těm tradičním letním. Pučící příroda nás láká ven, poznávat její letošní krásy. Protože už začala sezona venkovních sportů a turistiky, připravili jsme pro vás výběr stránek, které vám mohou pomoci při rozhodování, co s načatým víkendem.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Přečtěte si své oblíbené rádio

10.06. - Chytl vás zajímavý způsob rozhlasového vysílání s označením Podcast? Máme pro vás čtečku na jeho přijímání. Co byste řekli na nástroj pro převod pošty v Outlooku do PDF či HTML? Nechybí vám produkt na hromadné přejmenování souborů či snímání obrázků z aplikací? Užitečné nástroje najdete v článku.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Značkové domácí kino nemusí být vždy drahé

10.06. - Společnost Pioneer je obecně známá svou špičkovou kvalitou svých výrobků jejichž koupí rozhodně neprohloupíte. Ačkoli platí, že za známou značku a špičkovou kvalitu je nutné si pořádně připlatit. Výjimka potvrzuje pravidlo a nové systémy domácího kina Pioneer řady DCS jsou toho jasným důkazem.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Rozsviťte žárovky a vyčistěte vesmír od ufonů

10.06. - Máme před sebou příjemný víkend a jelikož nám počasí moc nepřeje, je o to víc času na odzkoušení nových her pro handheldy. Dnes se vydáme na lov kachen, poohlédneme se po jedné akční legendě a samozřejmě celou přílohu uzavřeme rubrikou Klasika.
rubrika: Palmare

Nenechte se okrást přes internet až vyhrajete v naší soutěži

11.06. - Pokud jste to stále ještě nestihli, ještě máte šanci zúčastnit se na stránkách Technet.cz soutěže o tři MP3 přehrávače, které se vám rozhodně budou hodit nejen o prázdninách. Seznamte se riziky internetového bankovnictví a nezapomeňte si na internetu najít plán na zbytek víkendu.
rubrika: Prakticky

Neděle

Panoramatické fotografie z vašich snímků

12.06. - Mezi obvyklou nadílkou grafických prohlížečů, kopírovacích programů na DVD nebo aplikací na vytváření digitálních fotoalb vyniká například program Panorama Perfect se kterým ze svých fotek z dovolené vytvoříte snadno a rychle působivé panoramatické fotografie.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Pondělí

Elektronický podpis míří na poštu

13.06. - Elektronický podpis, který odbourává časté běhání na úřad, bude do konce roku dostupnější a také levnější. K mání totiž bude na poštách.
rubrika: Bezpečnost

Zoom s 15x přiblížením a 3,5“ LCD displej, to je novinka od Samsungu

13.06. - Společnost Samsung představila na začátku června množství nových digitálních fotoaparátů. Mezi ty nejzajímavější lze rozhodně zařadit první digitální elektronickou zrcadlovku tohoto výrobce a první kompakt této firmy, který nabízí softwarovou stabilizaci záznamu videosekvencí.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitál

Ochrana všech programů heslem, výuka slovíček či metronom

13.06. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. Password Launch ochrání každý program v palmu heslem. Hitchhiker nalezne všechny hotspoty v okolí, Wkuwacz pomůže s výukou slovíček, AquaNotes je zase pomocník pro všechny majitele akvárií.
rubrika: Palmare

AMD Turion 64 a ATI Radeon X700: nová business třída Aceru

13.06. - Acer cílí na firmy: AMD Turion 64, s DDR pamětí, 80GB diskem a Mobility X700 s 64 MB videpaměti. 15palcový displej, široká škála rozhraní, čtečka karet a multiformátová DVD přepisovačka patří v této oblasti k dobrému tónu. S cenou kolem 40 tisíc se však pouští do těžkého boje.
rubrika: Notebooky

1,8 palcové disky ještě menší a lehčí: Toshiba zmenšila trpaslíky

13.06. - 60 GB může být ještě lehčí. Zmenšovaly se nejmenší 1,8" disky - a to úspěšně: poloviční objem a o 20 procent nižší hmotnost. Právě tyto disky by do budoucna měly nahradit současné 2,5" disky v lehounkých, tenkých noteboocích - a v celé řadě dalších, ještě menších mobilních zařízení.
rubrika: Notebooky

Chcete vyzkoušet digitální televizi? Půjčíme vám přijímač

13.06. - Zcela čistý kvalitní obraz bez duchů a širší nabídka než běžné vysílání - to vše nabízí digitální televize, která už v Praze a širokém okolí zkušebně vysílá. Čtenáři Technet.cz a MF DNES nyní budou mít možnost digitální vysílání zdarma vyzkoušet.
rubrika: Digitální televize

Úterý

Design Mac mini + notebookové technologie = tiché miniPC Pandora

14.06. - AOpen představil na CompuTexu 2005 pod kódovým označením Pandora mini počítač, který ne náhodou připomíná zvenčí Mac mini - a zevnitř notebook. Dokonce i rozměry se shodují s Apple. AOpen dokazuje, že krásné miniaturní počítače téměř do kapsy jsou možné i s technologií Intel.
rubrika: Notebooky

iPAQ 2210 - i po letech spolehlivý elegán

14.06. - Přinášíme vám další článek o dlouhodobých zkušenostech s kapesním počítačem. Tentokrát se jedná o téměř dva roky staré zařízení iPAQ 2210, které nabízí vysokou výdrž na baterie, Bluetooth a slušný výkon.
rubrika: Palmare

Nevyhazujte peníze za účetního, veďte si účetnictví sami

14.06. - Snad už žádná střední či menší firma se v dnešní době neobejde bez účetního systému. Specializované programy existují dokonce i pro soukromé podnikatele, kteří své účetnictví mohou vést snadněji a mnohem přehledněji. Pojďte se s námi podívat na některé z nich.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Patříte mezi čtvrtinu lidí v ČR, co rozumí počítači?

14.06. - Nedávný průzkum společnosti STEM/MARK ukázal, že s počítačem "si rozumí" jen každý čtvrtý Čech. Přesněji řečeno, 26 procent lidí je považováno za "počítačově gramotné", u lidí nejstarší generace je však znalost počítačů nižší.
rubrika: Byznys

Středa

Co všechno zvládnou moderní počítačové myši?

15.06. - Bez počítačové myši si už běžný uživatel nedokáže práci s počítačem vůbec představit. Dnes vám představíme několik myší, které dokazují, že myš nemusí být vůbec obyčejná. Proč by vás třeba nemohla myš po práci namasírovat nebo mít uvnitř větráček?
autor: Pavel Škopek
rubrika: Hardware

Stát chce využít nové technologie ke kontrole občanů

15.06. - Pozor, ocitnete se pod přísným dohledem státu: nejprve čipy v pasech, pak otisky prstů. Nové české pasy budou od příštího roku obsahovat zabudovaný elektronický čip s nezfalšovatelnými údaji o držiteli. Za 4 roky se součástí pasu, a tím i státních databází stanou i otisky prstů majitele.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Kvalitní videokamera pro méně technicky zručné začátečníky

15.06. - Společnost Canon uvedla na trh inovovanou základní řadu videokamer s označením MV8xx, která je určená uživatelům, kteří teprve s videokamerou začínají a hledají nejen kvalitu, ale také jednoduché ovládání. My vám dnes přinášíme test vlajkové lodi této řady modelu Canon MV880X.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Domácí elektronika bude komunikovat přes zásuvky

15.06. - Sony, Mitsubishi a Matsushita založily v lednu 2005 alianci, která má rozšířit použití běžné zásuvky jako optimálního média pro zasíťování domácností. Do konce roku chce aliance představit kompletní veřejné specifikace pro tuto oblast a zpřístupnit je širokému počtu výrobců.
rubrika: Notebooky

SlovoEd - špičkový slovník pro kapesní zařízení

15.06. - Slovníky potřebuje ke své práci skoro každý, od studentů po technické pracovníky. Proto postupně vznikla celá řada aplikací a slovníkových databází a tak je poměrně těžké si vybrat. Nejznámější česko-cokoliv slovníky si proto postupně představíme.
rubrika: Palmare

Na vaše internetové stránky si nemůžete dát, co chcete

15.06. - Jste majitelem internetových stránek, či si je právě chystáte zřídit? Víte o problémech, které můžete mít s obsahem vašich webů, jak se vyvarovat nejen porušení autorských práv a zda nesete zodpovědnost i za přípěvky v diskuzi? Přinášíme rady právníka, které by vám měly pomoci se vyvarovat chyb.
rubrika: Internet

Pozor! Nové záplaty Microsoftu. Opravte si systém

15.06. - Přesně tak, jak zhruba před týdnem společnost Microsoft oznámila, uvedla v noci na středu deset nových záplat. Zbystřit pozornost by měli všichni uživatelé OS Windows a dalších programů této firmy. Několik záplat je totiž označeno jako kritické.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Čtvrtek

Upravte si Windows XP podle svého

16.06. - Používáte operační systém Windows XP? Ale vadí vám, že jsou v něm některé věci natvrdo nastavené? Poradíme vám, jak jednoduše například odinstalovat Microsoft Windows Messenger, zakázat odesílání hlášení o chybách, či povolit rychlé vypnutí systému.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Microsoft pomáhá Číně v cenzuře na internetu

16.06. - Microsoft otevřel v květnu čínskou verzi internetových stránek, kam lze vyvěsit své články, deníky či fotografie. V Číně má firma už pět milionů takových blogerů. Když však někdo zmíní v textu slova jako demokracie, svoboda nebo lidská práva, systém Microsoftu je odmítne jako „nepovolený jazyk“.
rubrika: Byznys

QuickStore: Externí schránka 2,5palcového disku se speciální funkcí

16.06. - Sharkoon nabízí elegantní schránku na notebookový disk, která umožňuje okamžité zálohování kompletního notebooku či PC stiskem jediného tlačítka. Díky kvalitnímu provedení z hliníku a rozumně řešenému odvodu tepla si zpravidla vystačí QuickStore bez chlazení a s napájením z USB.
rubrika: Notebooky

Ochrana všech dat v telefonu, převodník měn či filtr na volání

16.06. - Další přehled programů pro Symbian je zde. Smart Guard zamezí zneužití SMS, výmazu údajů z adresáře či videa. Call Filter pomůže zablokovat hovory od nevyžádaných osob, PasswordSafe je program pro správu hesel a Currency Converter užitečný převodník měn.
rubrika: Palmare

Funkční elektrické zásuvky v osobním vlaku? Možná příště

16.06. - České dráhy dosud prakticky nevyužívají jedné z hlavních výhod, již mají oproti autobusové dopravě – elektrické zásuvky pro cestující. Změní se někdy tato situace?
rubrika: Byznys

Pátek

iPod zdarma a vnitřnosti MP3 přehrávače

17.06. - V 24. týdnu roku 2005 nás v redakci pan Brouček informoval o tom, že v USA dávají studentům iPod zdarma, zahrál si s námi na starých konzolích od Nintenda s bezdrátovými ovladači a ukázal nám, jak bude vypadat nový multimediální přehrávač na cesty od Creativu.
autor: pan Brouček
rubrika: Digitál

Symbianová onlajnovka Age of Fantasy je na světě

17.06. - Hned na začátku vás chceme upoutat očekávanou online hrou Age of Fantasy pro telefony Symbian S60. Pak se vydáme s paviánem Jackem sbírat bomby, zahrajeme si jednu freeware strategii, podíváme se na videoukázku připravované akční hry a celé číslo završíme rubrikou Klasika.
rubrika: Palmare

Jak získat zpět produktový klíč k Windows nebo Office

17.06. - Potřebujete-li získat ztracený CD klíč k aplikacím společnosti Microsoft, máme pro vás jednoduchý nástroj. Připravili jsme také zajímavý produkt simulující šíření počítačového červu internetem, přenosnou verzi Firefoxu, určenou pro vaši USB klíčenku, se kterou budete stále mobilní, či produkt, který během chvilky změní barvu omítky u vašeho domu.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Přijímače digitální televize nejsou jen set-top boxy

17.06. - Víte jaké existují typy přijímačů digitálního vysílání a v čem se mezi sebou liší? Ukážeme vám, jaké druhy můžete potkat a co od nich můžete čekat. Vyberte si ten pravý přijímač přesně podle svých představ.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitální televize

 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Jeden „drát“ by stačil pro celou ČR. Nové elektrické vedení láme rekordy

Transformátor pro 1 110 kV vedení v Číně, který postavila firma Siemens. Na...

Provozovatel čínské přenosové sítě spustil nejvýkonnější a nejdelší vedení světa. Putuje jím elektřina o napětí více...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Další z rubriky

Přišli jste o pohádky a kulturu? Poradíme, jak znovu naladit ČT :D a ČT art

Kanál ČT :D/art nově naladíte v HD v DVB-T2.

V souvislosti s přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 začínají změny. Některé televizní kanály se budou přesouvat,...

Nové pozemní TV vysílání se zaseklo. Na jihu Čech se čeká na Německo

Mapa pokrytí signálem přechodové sítě DVB-T2 na konci února 2018

Český telekomunikační úřad počítá se spuštěním DVB-T2 vysílání z jihočeských vysílačů Kleť a Mařský vrch až na sklonku...

Televizi nejen od UPC si přes internet pustíte i na zahraniční dovolené

UPC Horizon GO si již spustíte i v zahraničí. Vyzkoušeli jsme na hotelovém...

Loňské nařízení EU o konci digitálních hranic pro využívání digitálních služeb v rámci Evropy se začíná uplatňovat....

Najdete na iDNES.cz