Chcete vyzkoušet digitální televizi? Půjčíme vám přijímač

  7:31aktualizováno  7:31
Zcela čistý kvalitní obraz bez duchů a širší nabídka než běžné vysílání - to vše nabízí digitální televize, která už v Praze a širokém okolí zkušebně vysílá. Čtenáři Technet.cz a MF DNES nyní budou mít možnost digitální vysílání zdarma vyzkoušet.
set-top boxy Mustek a Universum

set-top boxy Mustek a Universum

Redakce serveru Technet z rodiny iDNES ve spolupráci s MF DNES, televizí Óčko a firmou www.dvbtshop.net zapůjčí letos v létě vybraným čtenářům takzvané set top boxy - zařízení, které umožňuje příjem digitálního vysílání na běžném televizním přijímači.

Prostřednictvím digitálního vysílání je možné už nyní přijímat kvalitní signál i v místech, kde to dosud prostřednistvím běžného analogového vysílání možné není.

Takových míst je přímo v Praze i v jejím okolí mnoho. Problematické jsou například části Vršovic, Nuslí, Braníka či chatové oblasti v Povltaví a Posázaví.

„Máme dokonce ohlasy i z Podkrkonoší, kde je možné na některých místech díky rovinatému terénu signál z Prahy přijímat,“ říká Radek Donát z firmy DVBTshop.net.

Zkušební digitální vysílání v Praze probíhá už pět let. Jeho prostřednictvím je možné kromě programů ČT1, ČT2, Nova a Prima přijímat i TV Praha a hudební televizi Óčko, kterou je jinak možné sledovat jen prostřednictvím kabelové televize nebo satelitu.

K příjmu digitální televize na běžném přijímači je nutný tzv. set top box - zařízení, které digitální signál převádí na běžný analogový, jenž umí současné televize zobrazit.

V České obchodní síti je možné tyto přístroje pořídit už i za ceny mírně nad dva tisíce korun. Chcete digitální vysílání s Technet.cz a MF DNES vyzkoušet? Napište nám na e-mail digitv@mfdnes.cz nebo poštou na adresu MF DNES, příloha Praha (zn. digitv), Karla Engliše 519/11, Praha 5.

Z došlých e-mailů a dopisů vylosujeme čtenáře, kterým každých 14 dní v průběhu léta set top boxy proti vratné kauci 2500 Kč zapůjčíme.

CES 2019

Veletrh spotřební elektroniky CES se koná od 8. do 11. ledna. Tradičně se představí novinky ze světa smartphonů, televizí a ostatních IT odvětví. Sledujte dění z veletrhu CES 2019 online.

Mezi žhavá témata letošního veletrhu patří sítě 5G a autonomní automobily. Samsung představil modulární microLED televizi, LG srolovatlenou OLED obrazovku do podstavce. Vyzkoušeli jsme také první smartphone s ohebným displejem.

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Televizor jako roleta: nové LG se po vypnutí sroluje do podstavce

LG Signature OLED TV R je prvním televizorem, který se po vypnutí sroluje do...

Ve vypnutém stavu je to televizní stolek s vestavěným soundbarem, po zapnutí se z něj vyroluje 65" OLED obrazovka. Nový...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Už brzy bude mít den „25 hodin“. Trendy, které vás potěší, ale i vyděsí

Přímé přenosy jsou extrémně oblíbené od té chvíle, kdy Facebook funkci Live....

V Česku jsou to zatím jen slova, která plní titulky technologických i zpravodajských webů. Letos se však řada z nich...

Další z rubriky

Přišli jste o pohádky a kulturu? Poradíme, jak znovu naladit ČT :D a ČT art

Kanál ČT :D/art nově naladíte v HD v DVB-T2.

V souvislosti s přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 začínají změny. Některé televizní kanály se budou přesouvat,...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Certifikace nemusí stačit. Nové TV možná brzy nezvládnou všechny funkce

Informace o přítomnosti HbbTV služeb dané stanice v DVB-T vysílání

České radiokomunikace již déle něž rok testují televizní přijímače a set-top boxy pro nové pozemní vysílání. Aktuální...

Najdete na iDNES.cz