Souhrn článků: Velký bratr vás sleduje z oblohy

aktualizováno 
Letadélka ve tvaru ptáků, které budou od skutečných opeřenců na obloze k nerozeznání mohou být osazena kamerami, jež jsou schopny monitorovat okolí. Jaký vliv mají na náš sluch sluchátka? V Berlíně začal veletrh IFA. Sledujte jej on-line.

Sobota

Souhrn článků: Jak na tajné informace z fotografie

27.08. - Jak rozchodíte domácí pivovar? Chystá se Google porazit ICQ a Skype? Co udělá atomovka s vaším městem? Na tyto a další otázky vám server Technet odpověděl v právě končícím týdnu.
rubrika: Prakticky

Neděle

Jak nahrát zvuk z filmu?

28.08. - Dnešním vydání se vyznačuje nebývalou koncentrací freeware programů. Můžete si například vyzkoušet a pak i zdarma používat nástroje na grabování hudebních CD, konverzi hudebních formátů, vytváření databází MP3 souborů, ukládání zvukových stop z filmů, nahrávání internetových rádií a mnoho dalšího.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Pondělí

Na dovolené: Třetina chce být pro šéfa telefonicky k zastižení

29.08. - Co se zdá být až neuvěřitelné, je v Německu pravda. Jak prozradil průzkum, jen neradi se lidé vzdávají oblíbených zařízení. 7 z 10 Němců si s sebou bere na cesty mobil, celá čtvrtina notebook. Více než třetina neudělá ani jeden plážový krok bez foto-telefonu. Jak by dopadl podobný průzkum v ČR?
rubrika: Notebooky

Osm milionů pro každý den

29.08. - Kompaktní digitální fotoaparát Olympus μ 800 nabízí jako jeden z mála rozlišení 8 miliónů pixelů. Vedle toho se aparát může pochlubit 2,5" LCD a poměrně zdařilým ovládáním. Co dalšího Olympus μ 800 umí a kde kulhá?
rubrika: Digitál

Kanonáda od Canonu přináší 13Mpix model i kapesní přístroj s 1Mpix videem

29.08. - Přesně před týdnem odkryla společnost Canon závoj, který halil nové digitální fotoaparáty, jež hodlá firma uvést na podzim. Veliký zájem u zkušených fotografů vyvolají nové digitální zrcadlovky pracující s 35mm CMOS snímačem. Zájmu ale neuniknou kompaktní a miniaturní modely.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitál

E-sekretářka, tester GPS či kuchyňské minutky

29.08. - Další aplikace z naší freewarové rubriky čekají na vaše stažení. VisualGPSce je program, který textově zobrazuje data získaná z GPS. pLamp vytvoří z PocketPC zařízení baterku, EasyPulse zase slouží k měření tepu srdce.
rubrika: Palmare

Úterý

Jak budou vypadat notebooky v roce 2008? Intel prozrazuje novinky

30.08. - Běžný notebook vydrží osm hodin, sériové a paralelní porty budou mít náhrobek podobně jako rozhraní UltraATA, systém BIOS a sběrnice PCI. Co dalšího čeká notebooky v budoucnosti navrhované a prosazované Intelem? Nižší a nižší spotřeba, výkonnější akumulátory - kdy lze toto vše očekávat?
rubrika: Notebooky

Sony Clié TJ 25 – poprvé s legendárním Jog Dialem

30.08. - Slovensky - Zařízení Clié TJ 25 je multimédii napěchované PDA od japonského výrobce Sony. Přestože se jedná o PalmOS platformu, nalezne uživatel u těchto modelů spoustu nadstandardní výbavy oproti jiným palmům.
rubrika: Palmare

Rámujte a skládejte rodinná fotoalba

30.08. - Vylepšete rodinné fotografie o různé efekty. Získáte zajímavé druhy orámování, ozdobné či perforované okraje obrázků. Nebo si nechte rychle opravit vady s použitím automatických oprav a přidejte svoji osobnost do vašich fotografií. A na závěr si vše poskládejte do virtuálního alba vč. popisků a zvuků nebo komentářů.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Manuál k přístroji v češtině? Nepředstavitelný luxus

30.08. - „F15 LCD celý dálkový ovládač fungovat celek hlavní rozvádec být v činnosti of tvůj vybraný aparát. Být příjemný číst tato právo užívání rucní opatrný dříve než using tvuj nový LCD dálkový ovládač...“ Tímto způsobem promlouvá ke svým novým majitelům návod k jednbomu univerzálnímu dálkovému ovladači.
rubrika: Digitál

Středa

Velký bratr se na vás bude koukat z oblohy

31.08. - Nové pomocníky pro dohled nad většími plochami bude možná zanedlouho využívat policie. Mohly by se jimi stát malá letadélka ve tvaru ptáků, které budou od skutečných opeřenců na obloze k nerozeznání. Ty osazeny kamerami mohou pokrýt veliký prostor, který jsou schopny monitorovat.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Ohluchneme kvůli MP3 přehrávačům nebo mobilům?

31.08. - Mnozí z nás si pouštějí do sluchátek hudbu na každém kroku, desítky hodin týdně. Někteří odborníci začínají být znepokojeni možnými následky. Jak velkou hrozbu pro naše zdraví MP3 přehrávače a mobily představují?
rubrika: Digitál

Windows Vista: Zapoměňte na dlouhý start počítače

31.08. - Společnost Microsoft připouští, že systém řízení spotřeby, který obsahují současné systémy Windows, není příliš dokonalý a do nového operačního systému Vista připravuje v této oblasti podstatné změny.
rubrika: Software

Čtvrtek

Spotřební elektronika má sraz v Berlíně. Buďte při tom

01.09. - Spousta nových výrobků a technologií bude představována od konce tohoto týdne na veletrhu spotřební elektroniky IFA v Berlíně. Pokud si chcete tyto novinky prohlédnout, můžete se do Berlína vypravit, nebo sledovat naše zpravodajství.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitál

Zvětšete si několikanásobně internetové stránky v prohlížeči Opera

01.09. - Pro příznivce internetového prohlížeče Opera jsme si připravili dva tipy, díky kterým rychlostí blesku změníte velikost zobrazené stránky a také se zbavíte nutnosti vodorovného scrollování. Nechybí ani rada, kde získat všechny informace o Windows XP pěkně pohromadě, či jak vyřešit problém se spouštěním aplikací. A také se podíváme, kde v registru konfigurovat službu Automatické aktualizace.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Virtuální klávesnice, RSS čtečka či výuka slovíček

01.09. - Další přehled programů pro Symbian je zde. Keypad+ pomůže s vkládáním znaků přes virtuální klávesnici. S Resco News nepřijdete o žádnou důležitou zprávu, TaskSpy je jednoduchým task managerem a TicTacToe zase povedenými piškvorkami pro UIQ zařízení.
rubrika: Palmare

Představují se takřka profesionální Amilo Pro V2030 & 2040/2045

01.09. - Přesně na pomezí profesionálních notebooků Lifebook a levných univerzálních Amilo je řada Amilo Pro, která obsahuje řadu zajímavých modelů s různými netradičními vlastnostmi. Nejnovějšími přírůstky Amilo Pro V jsou inovované kousky Amilo Pro V2030 a V2030/2045, které si teď ve zkratce představíme.
rubrika: Notebooky

Pátek

Budeme jezdit vysavačem a poslouchat k tomu fazole

02.09. - Ve 35. týdnu roku 2005 nám pan Brouček okusil MP3 fazole Sony a zjistil, že Samsung vrátil technologii CRT život. Samozřejmě vás čekají ještě další zajímavé novinky ze světa techniky a odborné komentáře Matěje Broučka, prvotřídního odborníka Technetu.
autor: pan Brouček
rubrika: Digitál

IFA: Další trojrozměrnou televizi ukázal Grundig

02.09. - Průkopník na poli 3D zobrazení bez použití speciálních brýlí má již několik nástupců. Mezi ty poslední se řadí společnost Grundig.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Monitory

S novou českou čtečkou RSS vám již žádná informace neunikne

02.09. - Kvalitní a spolehlivý firewall ZoneAlarm se dočkal nové verze. Obsahuje řadu vylepšení, která vás budou ještě lépe chránit před nebezpečím z internetu. Dále vám představíme lapače škodlivých kódů pronikající do PC, službu pro přístup k PC z jakéhokoliv místa na světě a také zcela novou RSS čtečku informačních zdrojů.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Další z rubriky

Revoluce začala před deseti lety. Fotovoltaiku čeká velká průhledná změna

Film perovskitu o síle 330 nanometrů na skle. To je základní aktivní prvek...

Před deseti lety vědci poprvé postavili solární článek z nového materiálu. V roce 2019 mají tzv. perovskitové články...

Šlapolet a uvězněný ježek. Foglarovi dopomohly ke slávě vynálezy

Jaroslav Foglar

Legenda českého skautingu a úspěšný spisovatel literatury pro mládež Jaroslav Foglar, známý i pod skautskou přezdívkou...

Kolik lidí se zraní na elektrických koloběžkách? Více než na kolech

Praha, 12.10.2018 Elektrický skůtr Lime-S (elektrická koloběžka), který je...

Statistiky z ambulantních pracovišť v Kalifornii ukazují, že elektrické koloběžky hrály roli ve větším počtu přijatých...

Carraro Tigretrac 4400 (4x4)2t
Carraro Tigretrac 4400 (4x4)2t

r.v. 2004, naj. 2 500 km, diesel, 1. majitel
378 730 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz