Pondělí 29. května 2023, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 29. května 2023 Maxmilián, Maxim

Diskuze

Odhaduji, že jsme teprve na prahu poznání života, říká spisovatel Neff

Spisovatel Ondřej Neff patří k předním českým autorům vědecko-fantastické literatury, proto nepřekvapí, že vizionářské projekty sleduje velmi pečlivě. „Zajímá mě například vývoj robotů, už jsem si dokonce pohladil robotického psa,“ říká v rozhovoru pro týdeník 5plus2 a zároveň upozorňuje, že snaha chránit životní prostředí by měla spočívat v podpoře technologického rozvoje, nikoliv v anticivilizačním fanatismu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Na něm je vidět, jak ztráta schopnosti sledovat technologický vývoj rychle vede ke ztrátě schopnosti předvídání i té nejbližší budoucnosti. Sice jsem pana Neffa kdysi opravdu uznával, dnes je bohužel už příliš odtržený od reality.

0 0
možnosti

A nemohla by ta OSOBNÍ aut a spol. (motorky, čtyřkolky...) zaniknout už třeba příští rok? Stačí jeden zákaz a lidem a zejména přírodě se neskutečně uleví.

0 0
možnosti
Foto

J20a22k61u84b 63R78a24i30d28a

22. 3. 2023 23:48

To je divné, premium mám odemčené, ale mám pocit, jako by se mi asi tak 60 % článku nezobrazovalo. ;-D Což je škoda, protože delší rozhovor s O. Neffem bych si přečetl rád.

0 0
možnosti

Až vědci definitivně potvrdí, že žijeme jen ve virtuální realitě, tak se svět zhroutí a bude klid. Otázka je, zda to potvrzení nebude také jen virtuální realita:-/

0 1
možnosti

Jisté je jen jedno - že všechno nakonec bude zcela jinak. Přijde nějaká nová technologie, která vše nasměruje nějakým novým, zatím netušeným směrem.

Představme si, že by někdo předpovídal, jaký bude svět za 100 let. Určitě by to bylo o létání letadly, možná i raketami. Ale jen stěží by mohl předvídat průmysl mikroelektroniky, ze kterého vzejdou počítače, internet a mobilní telefony.

Já osobně si myslím, že svět se pohne vpřed právě díky tolik zatracované "zelené energii" a elektrovozů. Byznysem 21. století se podle mně stanou baterie a byznys výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů. S bateriemi to bude jako s čipmi. Budou všude, každý bude mít doma hned několik, a budou levné. Moje vize je, že nejpozději do 100 let bude elektřina, přesněji energie obecně velice levná - mnohem levnější než dnes. Což lidem přinese zcela nový stupeň svobody.

Opakuji, je to jenom moje vize. Netvrdím, že to tak 100%-ně bude.

1 0
možnosti

Dále si myslím, že dojde ke spojení kvantové fyziky a teorie relativity do tzv. teorie všeho, což přinese zcela nový pohled na lidi, svět a realitu obecně. Díky tomu se budou moct realizovat technologie, které by jsme teď považovali za nemožné.

1 0
možnosti

J20a64n 70C51h39o88d73u89r15a

19. 3. 2023 21:23

Čekal jsem daleko delší článek, škoda.

10 0
možnosti

Souhlas. Tento článek měl být delší než článek o petromaskulinitě. Několikanásobně ;-D

7 0
možnosti

Můj idol je Krejčí, říká Japonec z Barcelony. Spartě fandí už 20 let. Proč?

Premium Doma mu visí dres Krejčího, Hložka či Zahustela. Sype ze sebe jména a data ze sparťanské historie, až se nestačíte...

VELKÝ TEST ELEKTROKOL 2023: Horská kola s pevným rámem

Premium Hardtaily, tedy modely elektrokol s přední odpruženou vidlicí, mají výsadní postavení jako skutečný univerzál. Stále...

Udělal jsem obrovskou chybu. Jsem kluk, který se nechal předělat na holku

Premium Narodil se do rodiny horníka a matky v domácnosti. Matka navíc patřila k Svědkům Jehovovým. Od útlého věku byl...