Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Představujeme nejlepší elektroniku roku. Celkem 55 oceněných přístrojů

Sdružení odborných časopisů z celého světa vyhlásilo nejlepší audiovizuální výrobky roku 2007. Přinášíme přehled těch nejpovedenějších televizorů, přehrávačů, autorádií či kamer.

EISA | foto: EISA

Asociace EISA, složená z osmačtyřiceti odborných časopisů z osmnácti zemí, každoročně vyhlašuje nejlepší elektronické výrobky uplynulého roku. V letošním, pětadvacátém ročníku, se ceny udělovaly v kategoriích:

 •  audio & domácí kino
 • 15 přístrojů
 •  zábava do automobilu
 •  8 přístrojů
 •  foto
 • 15 přístrojů
 •  video
 • 12 přístrojů
 •  sbližování (convergence)
 •   5 přístrojů

  Celkem bylo oceněno pětapadesát výrobků, kritériem byly úspěšné testy v odborných časopisech. Jde o výrobky kvalitativně či technologicky převyšující konkurenci, samozřejmě v rámci dané cenové kategorie. Vítězem EISA se tedy může stát i velmi levný přístroj - pokud za svou cenu nabídne výjimečnou kvalitu.

  Některé jsme na Technet.cz již testovali, na recenzích dalších pracujeme. Připravili jsme pro vás stručný přehled vítězů.


  Audio & domácí kino

  _
  Evropský stereofonní zesilovač roku 2007:
  Cambridge Audio Azur 840A

  Excelentní stereofonní zesilovač s vybranými zvukovými vlastnostmi, který si s výkonem 120 W / 8 Ohm (200 W / 4 Ohm) troufne i na méně citlivé reprosoustavy. Pracuje ve třídě XD, patentované společností Cambridge Audio, kombinující zvukovou kvalitu zesilovačů třídy A a úspornost zesilovačů třídy B.


  Evropský hudební přehrávač roku 2007:
  Pioneer PD-D6-J

  Čistě hudební přehrávač, který si poradí s hudebním formátem s vysokým rozlišením SACD, klasickými hudebními CD a také MP3 a WMA soubory. Rigidní hliníková konstrukce ukrývá silný napájecí zdroj, špičkové 192 kHz / 24 bit D/A převodníky a samozřejmě firemní procesor Legato Link PRO. Výsledkem je zcela nekompromisní reprodukce za rozumnou cenu.


  Evropské regálové reprosoustavy roku 2007:
  Bowers & Wilkins 685

  Malé regálové reprosoustavy se pyšní středobasovým reproduktorem s kónickou kevlarovou membránou a pevným středovým nábojem. Díky tomu membrána snížila svoji setrvačnost a přesněji kreslí především ve vyšších kmitočtech. Výškový reproduktor konstrukčně vychází ze špičkových výškových elektroakustických měničů řady Nautilus, hliníkovou kalotu pohání malý neodymový magnet. Bassreflexový nátrubek s povrchem Flow-port lze pomocí několika dodávaných záslepek optimalizovat pro různé poslechové místnosti.


  Evropský HD videopřehrávač roku 2007:
  LG BH100

  První kombinovaný Blu-ray a HD DVD přehrávač na světě si výborně poradí s oběma novými formáty s vysokým rozlišením a nezapomíná ani na DVD-Video. Perfektní zvuk a špičkový obraz v rozlišení 1080p je k dispozici na HDMI rozhraní. Ačkoli si neporadí s hudebními CD a nepřehraje interaktivní menu HD DVD disků, jistě si pro své kvality i univerzálnost použití cenu zaslouží.

  Test redakce Technet.cz zde.


  Evropský AV receiver roku 2007:
  Onkyo TX-SR605

  První receiver na světě s rozhraním HDMI 1.3 a dekódováním nových HD formátů prostorového zvuku DTS-HD a Dolby True HD. Ve videočásti bije srdce špičkového procesoru Faroudja DCDi schopného pracovat i s 1080p signálem. Sedmikanálová zvuková sekce nabízí pokročilý systém automatické kalibrace a přizpůsobení poslechovému prostoru Audyssey 2EQ a samozřejmě excelentní multikanálovou reprodukci.


  Evropská sestava reproduktorů pro domácí kino roku 2007:
  Tannoy Arena HighLine 500

  Štíhlé a ploché ozvučnice designového reprosystému jsou vyrobené z hliníku, uvnitř ozvučnice navíc vyztuženého firemní technologií DMT (Differential Material Technology). Jak je u Tannoy zvykem, reproduktory jsou koaxiální - tzv. Dual Concentric. Výškový měnič je tak v ose před středobasovým měničem, což přispívá k přirozenému vyzařování - zvuk k uchu přichází z jednoho "bodu". Frekvenční rozsah je 75 Hz-54 kHz (v tolerančním poli -6 dB), zatížitelnost 100 W.


  Evropský videoprojektor roku 2007:
  Sony Bravia VPL-VW60


  Projektor s Full HD rozlišením a schopností zpracování 1080/24p signálu je díky širokému barevnému gamutu a pestrým možnostem nastavení připravený na připojení jakéhokoli přehrávače současnosti a blízké budoucnosti. Trojice SXRD panelů promítá obraz skrze objektiv s širokým rozsahem ohniska, díky čemuž může stejně dobře fungovat v malých i velkých místnostech. Díky obrazovému rozlišení 6,1 MPix, kontrastnímu poměru 35 000 : 1, ručnímu řízení kontrastu Advanced Iris2 a obvodům Bravia Engine se jedná o naprostou špičku, která s přehledem předčí kvalitu dnešních multikin. Lampa vydrží až 3000 hodin provozu.  

  Další oceněné přístroje v kategorii Audio & domácí kino
  Evropský "all-in-one" systém domácího kina roku 2007:
  Samsung HT-TXQ120
  Evropský subwoofer roku 2007:

  Velodyne SPL-1200R

  Evropské do zdi zabudovatelné reprosoustavy pro domácí kino roku 2007:
  Sonance Ellipse 1.0 LCR
  Evropský kompaktní "all-in-one" systém domácího kina roku 2007:
  Philips HTS8100
  Evropský High-end komponent roku 2007:
  Linn Sondek LP12SE   (gramofon)
  Evropské podlahové reprosoustavy roku 2007:
  Yamaha Soavo-1
  Evropský mikro-systém roku 2007:
  LG FA/FB 162
  Evropský audio počin roku 2007:
  Quad ESL-2905    (reprosoustavy)


  Zábava do automobilu


  _
  Evropská AV řídicí jednotka roku 2007:
  Clarion MAX678RVD

  Řídicí jednotka s DVD přehrávačem o velikosti 2DIN. Dotykový displej nabízí vysoký komfort obsluhy i špičkový obraz z DVD přehrávače nebo připojené couvací kamery či navigace. Čtyřkanálový zesilovač spolu s 24bitovým DA převodníkem pak nabízí nekompromisní zvukovou reprodukci. Nechybí zabezpečení kódem CATS a možnost ovládání iPodu.  


  Evropský navigační systém roku 2007:
  JVC KD-NX5000

  Řídicí jednotka běžného 1DIN rozměru nabízí 3,5" LCD displej, na kterém zobrazí obraz vestavěného DVD přehrávače a mapy z harddiskového navigačního systému. Ten obsahuje trasy 21 zemí a 1,3 milionu bodů zájmu (POI) a ze 40GB disku tak ukrajuje celých 16 GB. Zbylých 24 GB lze použít pro uložení hudby - v bezztrátové či ztrátové kompresi.  


  Evropská inovace roku 2007:
  Alpine iDA-X001

  Zajímavé řešení řídicí jednotky s drobným displejem s vysokým rozlišením, ergonomickým rozmístěním ovládacích prvků a především absencí vlastní diskové mechaniky. Místo toho k ní lze připojit iPod, USB paměť, případně Bluetooth zařízení. Uvnitř naleznete jen špičkovou elektroniku, 24bitový D/A převodník a široké možnosti přizpůsobení a nastavení. Možná právě vznikla nová větev přístrojů multimediální zábavy v autě.

  Další oceněné přístroje v kategorii Zábava do automobilu
  Evropský auto-zesilovač roku 2007:
  Steg K2/02
  Evropská řídicí jednotka roku 2007:
  Alpine CDA-9887R
  Evropský reprosystém roku 2007:
  JBL 660 GTi
  Evropský subwoofer roku 2007:
  Hertz ML 2500
  Evropská přenosná navigace roku 2007:
  Sony NV-U92T  Foto


  Evropský profesionální fotoaparát roku 2007:
  Canon EOS-1D Mark III

  Digitální zrcadlovka, která nemá konkurenci. Ať už jde o rychlost, flexibilitu, konstrukci... vždy představuje to nejlepší, co je v současné době k dispozici. Se svým 10MPix snímačem dokáže pořídit až deset fotografií za sekundu, její tělo je velmi odolné prachu i nepřízni počasí. Jednoduše ideální fotoaparát pro novináře, sportovní fotografy a umělce.


  Evropský software pro editaci fotografií roku 2007:
  DxO Optics Pro 4.5

  Program je zaměřen na zlepšování kvality pořízených snímků a je vhodný pro amatéry i profesionály. Díky databázi vlastností různých fotoaparátů a skel dokáže účinně potlačit chyby jako vinětaci, geometrické zkreslení či aberaci. Poradí si s mnoha různými obrazovými formáty, existuje jako samostatná aplikace či plugin do Adobe Photoshop či Lightroom.


  Evropský poloprofesionální objektiv roku 2007:
  Sigma Macro 70mm f/2.8 EX DG 

   

  Objektiv je určen pro focení makrozáběrů a portrétů. Navzdory přijatelně nízké ceně nabízí nezvyklou optickou kvalitu - vynikající ostrost, nízké zkreslení a minimální vinětaci. Vynikající volba pro znalce i amatéry.  

  Další oceněné přístroje v kategorii Foto
  Evropský poloprofesionální fotoaparát roku 2007:
  Fujifilm FinePix S5 Pro
  Evropský poloprofesionální kompaktní fotoaparát roku 2007:
  Canon Powershot G7
  Evropský fotoaparát roku 2007:
  Pentax K10D
  Evropský amatérský fotoaparát roku 2007:
  Olympus E-510
  Evropský amatérský objektiv roku 2007:
  Tamron AF18-250mm f/3.5-6.3 Di II LD Aspherical (IF)
  Evropský designový fotoaparát roku 2007:
  Samsung i70
  Evropská fotobanka roku 2007:
  Epson P-5000
  Evropská paměťová karta roku 2007:
  SanDisk Extreme III SDHC
  Evropské foto-příslušenství roku 2007:
  Metz Mecablitz 58 AF-1 Digital (systémový blesk)
  Evropská fototiskárna roku 2007:
  Epson Stylus Pro 3800
  Evropský profesionální objektiv roku 2007:
  Canon EF 70-200 mm f/4 IS USM L-series
  Evropský kompaktní fotoaparát roku 2007:
  Panasonic DMC-TZ3  Video

  Evropský televizor s HDD rekordérem roku 2007:
  Sharp LC-52HD1E

  Na první pohled standardní LCD televizor nabízí unikátní možnosti. Obsahuje totiž dva analogové, jeden DVB-T, DVB-C a DVB-S/S2 tunery a rekordér s pevným diskem. Můžete tak přijímat běžné analogové a digitální pozemské, kabelové i satelitní vysílání, dokonce i ve vysokém rozlišení. Překvapením pak je, že HD obraz dokáže nahrát i vestavěný rekordér.


  Evropská rodinná kamera roku 2007:
  JVC GZ-MG130

  Digitální kamera s 30GB pevným diskem a slotem na SD karty. Záznamy můžete do počítače přenést rozhraním USB 2.0, případně je vypálit přímo na DVD pomocí Everio DVD Share Station (lze dokoupit). Zaznamenávaný obraz je širokoúhlý (16:9), k dispozici je i 34x optický zoom a stabilizátor.


  Evropský HDD/DVD rekordér roku 2007:
  Panasonic DMR-EX87

  Rekordér s 250GB pevným diskem, multiformátovou DVD vypalovací mechanikou a čtečkou SD karet je vybaven DVB-T tunerem se speciálními obvody zajišťujícími čistý příjem i v oblastech se slabší kvalitou signálu. Obraz TV vysílání i přehrávání DVD disků upscaluje na 1080p, o reprodukci zvuku se starají 192kHz/24bit D/A převodníky.

  Další oceněné přístroje v kategorii Video
  Evropský FullHD LCD televizor roku 2007:
  Philips 47PFL9732D
  Evropský FullHD plazmový televizor roku 2007:
  Pioneer PDP-LX508D
  Evropský videoprojektor roku 2007:
  Sony Bravia VPL-VW60
  Evropský HD Ready LCD televizor roku 2007:
  Samsung LE40R81B
  Evropský HD ready plazmový televizor roku 2007:
  Panasonic TH-42PV70/PX70
  Evropská HD kamera roku 2007:
  Sony Handycam HDR-SR8E
  Evropský HD přehrávač roku 2007:
  LG BH100
  Evropská kamera na paměťové karty roku 2007:
  Panasonic HDC-SD1
  Evropské řešení pro editaci a střih videa roku 2007:
  Canopus Edius NX Express  Sbližování (convergence)

  Evropské multimediální centrum roku 2007:
  Sony PlayStation 3

  Ačkoli se primárně jedná o herní konzoli, multimediální možnosti PS3 jsou natolik úchvatné, že plně zastane domácí multimediální centrum. Přístup na internet, webový prohlížeč, 60GB harddisk, wi-fi, Bluetooth, Ethernet, čtveřice USB, možnost připojení klávesnice a myši, přehrávání Blu-ray, DVD, CD i SACD, rozhraní HDMI 1.3 s 1080/24p výstupem... nestačí?   

  Test redakce Technet.cz zde.


  Evropský multimediální telefon roku 2007:
  Nokia N95

  Mobilní všeuměl. Do ergonomického těla se vměstnala GPS navigace, 5MPix fotoaparát s optikou Carl Zeiss, MPEG4 videokamera, HSDPA datové připojení s rychlostí až 3,5 Mb/s, webový prohlížeč, Google Earth, wi-fi, Bluetooth, infraport, USB, slot na microSD karty, hudební přehrávač... jo a taky to telefonuje.

  Test redakce Mobil.cz zde.

  Další oceněné přístroje v kategorii Sbližování
  Evropský ekologický televizor roku 2007:
  Sony Bravia KDL-40D3000
  Evropský mobilní telefon roku 2007:
  Samsung SGH-U700
  Evropský osobní přehrávač roku 2007:
  LG TouchMe FM37


  • Nejčtenější

  Evropa se vrátila do vesmíru. Nová raketa Ariane 6 úspěšně dokončila první let

  Z kosmodromu Korou ve Francouzské Guyaně odstartovala nová evropská raketa Ariane 6. Loni se do vesmíru vydala na svou poslední cestu raketa Ariane 5. A protože je druhá a menší evropská raketa...

  9. července 2024,  aktualizováno  10.7 6:25

  Dynamitové beranidlo nahánělo strach – hlavně posádce. Zrod prasečích člunů

  Třebaže se počátky ponorkové zbraně datují do raného novověku, teprve průmyslová revoluce z přelomu 19. a 20. století dodala lidstvu technologie, díky nimž se ponorné čluny staly opravdovými...

  7. července 2024

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Důmyslné zbraně příkazového řádku Windows

  Někomu tento způsob ovládání může přijít archaický, jiný na něj nedá dopustit. Řeč je o ovládání Windows prostřednictvím příkazů. Příkazový řádek je nedílnou součástí tohoto operačního systému od...

  12. července 2024

  Start Ariane 6 – kterak evropská kosmonautika dosáhla úrovně Severní Koreje

  Pokud se podíváme na statistiku kosmických startů v roce 2023, tak v ní najdeme dvě entity, které uskutečnily tři starty do vesmíru. Evropa a Severní Korea. Což hodně vypovídá o stavu, do jakého se...

  10. července 2024  17:49

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  KVÍZ: Poznáte vesmírné objekty podle obrázků?

  Existuje řada krásných záběrů nebo jinak unikátních objektů v blízkém i vzdálenějším vesmíru, které pořídily dalekohledy umístěné ve vesmíru nebo sondy, které zkoumají Sluneční soustavu. Některé z...

  11. července 2024

  SpaceX dostala dočasnou stopku, raketa Falcon 9 špatně vynesla satelity

  Americký Federální úřad pro letectví (FAA) pozastavil starty raket Falcon 9 od soukromé společnosti SpaceX. Stalo se to poté, co jedna z těchto raket neúspěšně umístila satelity na oběžnou dráhu....

  13. července 2024  11:38

  Před 100 lety vybojovalo Československo první zlatou olympijskou medaili

  V pořadí VIII. olympijské hry se konaly od 5. do 27. července 1924 ve francouzské metropoli, nicméně již 4. května 1924 začaly některé soutěže na hrách. Zúčastnilo se jich 3089 sportovců (z toho 135...

  13. července 2024

  VIDEO: Pokochejte se přehlídkou unikátních tanků v provozuschopném stavu

  Je považován za jednu nejlepších světových přehlídek provozuschopné tankové techniky na světě. Na Tankfestu v anglickém Bovingtonu se letos představila řada světových unikátů. Možnost vidět tyto...

  13. července 2024

  Co se opravdu stalo při katastrofické události staré 66 milionů let

  Letos si připomínáme 33 let od oficiálního objevení obřího impaktního kráteru Chicxulub. Místa, kam dopadla planetka, která vyvolala katastrofu, jež způsobila jedno z největších vymírání na naší...

  13. července 2024

  Lela Vémola je na starých fotkách k nepoznání. Takto vypadala před plastikami

  Kamarádka Lely Ceterové, Petra Batthyányová sdílela na sociálních sítích osmnáct let starou fotografii, na které je se...

  Třískovi jsem šest let platil letenky a hotel, vzpomíná Jan Hrušínský

  Premium Táta Rudolf ho uměl pochválit, ale také pokárat. Jednou v šatně mu například vmetl, že mu celé představení zkazil svojí...

  Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

  Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...

  Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

  První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích nejhorších snímků všech...

  Oběti žrali vepři. Hororové zlo páchal sériový vrah ve svém Prasečím paláci

  Injekce, motorové pily, sexuální orgie, motorkáři. A hladoví vepři. Scény, při nichž vyhasínaly životy vancouverských...