Playboy ukáže dívku měsíce ve 3D. Přibalí i dvoubarevné brýle

  0:02aktualizováno  0:02
Papírový pánský magazín Playboy se rozhodl využít současnou vlnu zájmu o trojrozměrné zobrazení. V červnovém čísle amerického vydání ukáže dívku měsíce prostřednictvím anaglyfického zobrazení ve 3D.

Červnovou playmate ukáže Playboy ve formátu 3D | foto: AP

Ohodnotit, zda má kráska z titulní stránky Playboye dostatečně bujné tvary, budou moci lépe než kdykoli předtím čtenáři červnového vydání vyhlášeného magazínu pro pány. Snímky červnové playmate pořídil fotograf speciálním 3D fotoaparátem. Lidé s magazínem, který bude na stáncích od pátku, dostanou i speciální brýle, informovala agentura AP.

"Pokud si čtenáři zatím jen představovali, jak by je kráska z prostřední dvojstrany časopisu mohla oblažit svými proporcemi, pak nejnovější číslo je posouvá o kus dál," komentovala agentura krok časopisu.

Fotografie nasnímané ve formátu 3D prohlížené brýlemi s červeno-modrými "skly" pomáhají vyvolat dojem prostorového zobrazení. Předměty a osoby z nich zdánlivě vystupují do popředí.

Tento asi nejstarší systém vytvoření 3D obrazu nazývaný anaglyfický, však má své mouchy. Nejčastěji je zmiňován problém s zkresleným podáním barev. Více technologiích 3D zobrazení se dočtete v tomto článku.

"Hračka, díky níž děti uskakují před filmovými draky a zelenými mimozemšťany, ukazuje teď dospělým své možnosti," píše AP.

Zakladatel Playboye Hugh Hefner si podle agentury prostě položil otázku, co by čtenář v trojrozměrném formátu nejraději viděl - a odpověď byla nasnadě: nejspíš nahou ženskou. Sám Hefner přitom žádným velkým nadšencem 3D zobrazení není. "Do kina chodím na normální 2D filmy a úplně mi to stačí," řekl v telefonickém rozhovoru.

Velký zájem o formát 3D nedávno rozpoutal americký sci-fi film Avatar, který režisér James Cameron natočil právě trojrozměrnou technologií. Film se po překonání rekordu ve světových tržbách stal také nejvýdělečnějším snímkem ve Spojených státech.

Vydavatelé Playboye očekávají, že pokus s 3D zobrazením zvýší náklad časopisu, který se z 3,5 milionu v roce 2006 snížil na nynějších 1,5 milionu. Podle šéfa redakce Jimmyho Jellineka by mohla dvojstrana s trojrozměrnou krasavicí Hope Dworaczykovou lidem vnuknout myšlenku, že internet je sice pěkná věc, ale držet v rukou papírový časopis taky není špatné. "Lidé chtějí věci, co trvají a mají nějaký smysl," soudí Jellinek.

S jeho názorem nakonec souhlasil i Hefner. "Tenhle obrázek je další příkladem toho, jak jsou knihy a časopisy oproti internetovému zobrazení jiné. Jak říkával můj táta, můžete je držet vlastníma rukama, a třeba si je schovat do matrace."

Autoři: ,
 

Nejčtenější

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

B-707 N7071  Braniff

Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

Další z rubriky

Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

GRAF

Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

Sedm speciálů Jumbo Jetu očima prvního českého kapitána této legendy

Boeing 747 společnosti Korean Air

Před půl stoletím poprvé vzlétl Boeing 747, ze země se slavný stroj poprvé odlepil 9. února 1969. V následující galerii...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz