Více než kilometr nad dnem Grand Canyonu, přesně ve výšce 1 154 metrů, totiž společnost Lochsa Engeneering postaví skleněný vyhlídkový most. Bude vysutý z vrcholku skály a díky tvaru podkovy budou oba jeho konce ústit na stejné straně. Nejvzdálenější část mostu bude od skály vzdálena dvacet metrů, ve volném prostoru.
Most bude uchycen na 94 kovových tyčích zavrtaných čtrnáct metrů hluboko do vápencového masivu. Několikanásobně předimenzovaná konstrukce počítá s nosností až 70 tun. Taková zátěž totiž představuje zhruba 700 dobře živených chlapů, přičemž maximální počet návštěvníků bude omezen pouze na 120 lidí najednou.
Grand Canyon je klimaticky velmi náročné místo, větry s rychlostí kolem 150 km/h zde nejsou nic ojedinělého. Nároky na uchycení a odolnost mostu jsou tedy obrovské. O kompenzaci vibrací se starají tři takřka 1,5 tunové železné pláty, které kmitem v protifázi vyruší pohyby způsobené lidmi na mostě a případnými nárazy větru.
Návštěvníka bude od okolního světa a především hluboké propasti pod ním, dělit pouze osm centimetrů (přesně 7,6 cm) silné bezpečnostní sklo. Skleněná bude i podlaha, boční zdi a strop. Také cítíte závrať....