Dovolená ve 21. století: jednadvacet nejlepších technických vychytávek

aktualizováno 
Někomu stačí houpací síť a dostatek knížek. A někdo se nechce technologických vymožeností vzdát ani na břehu rybníka. Vybrali jsme technické vychytávky, které má smysl do kufru přibalit. A abychom se prázdninové náladě trochu přiblížili, vzali jsme luxusní vozidlo, krásné děvče a vyrazili do Českého ráje.

Technické vychytávky na dovolenou. Nikomu je necpeme, ale mohou se hodit | foto: Lucie Vjaterová / Technet.cz

Na cestách dnes můžete využívat skoro stejné techniky jako máte doma. Spousta zařízení má své přenosné varianty a ve zbývajících případech můžete použít měnič napětí z 12 na 230 Voltů.

Přinášíme jednadvacet tipů, co lze do auta přibalit.

speciální upozornění pro diskutéry

Nijak nezpochybňujeme úroveň a smysl dovolené s batohem na zádech a veškerou technikou zamčenou doma. Upozorňujeme však na možnosti, které nové technologie přináší.

Bez muziky není párty ... aneb ozvučení na deset "buřtů"

K rozjuchanému letnímu dovádění u písáku muzika tak nějak patří. Pokud nechcete hudební produkci nechat na tranzistoráku u buřtstánku s naladěným rááádiem nebo kazetou hitovek Michala Davida, máme pro vás skvělý tip.

TVnD - JVC Boomblaster

Hraje z CD, iPodu i rádia. Dva reproduktory, dva subwoofery. Lze napájet bateriemi.

JVC Boomblaster RB-NB50 má na "radiomagnetofon" až nečekaný výkon. TVnD - JVCDíky dvojici 8cm širokopásmových reproduktorů a dvojici 13cm subwooferů dokáže zahrát hodně nahlas a disponuje i důraznými basy. Muziku přehraje z CD, na které můžete vypálit i MP3 soubory. Pod přední kryt můžete zapojit i iPod a o kousek dál je i vstup pro USB paměť. Jeho umístění je však nešikovné, ulomit ho při přenášení (se zapojenou pamětí) je jen otázkou času.

Napájení může obstarat elektrická síť, dvanáctivoltový zdroj (kabel do zdířky automobilového zapalovače není součástí dodávky) nebo desítky baterií D1, tedy "velký buřt".

Orientační cena: 6 900 Kč
JVC Boomblaster na test zapůjčil obchod Alza.cz.

Celá knihovna v ruce: čtečka knih s elektronickým papírem

Pocit listováním papírovou knihou zatím elektronika nenahradí, ale jinak není o výhodách sporu. V lehkém kompaktním těle můžete mít uloženy stovky knih v elektronické podobě, a tak si je můžete při povalování na louce vybírat dle momentální nálady.

TVnD - čtečka elektronických knih iRiver

Čtečka elektronických knih iRiver Story

Elektronický papír s technologií e-ink je perfektně čitelný i na přímém slunci, minimální spotřeba energie nepřidělává vrásky s nabíjením. Velikost písma můžete kdykoli nastavit a tak si i babička může číst bez brýlí.

Orientační cena: 6 500 Kč
Recenze: Co umí nová čtečka elektronických knih iRiver, kterou si můžete koupit i v ČR

World receiver: rozhlasový příjem úplně kdekoli

Kapesní rádio na čtyři "tužkovky" se vejde do batohu a díky koženému obalu se hned tak neodře. Citlivý tuner ladí v pásmech velmi krátkých vln (VKV), krátkých vln (KV), středních vln (SV) a dlouhých vln (DV). Díky tomu nezůstanete bez příjmu ani v hodně odlehlých destinacích.

TVnD - world receiver Grundig

Mnohopásmový přijímač rozhlasových vln Grundig YachtBoy 80.

Velmi krátké vlny zachytíte s běžnou integrovanou anténu, příjmu dlouhých vln napomáhá připojitelná externí "rolovací" sedmimetrováTVnD -Grundig WR5408 anténa.

Mezi nadstandardní funkce patří filtrace pro příjem modulace s jedním postranním pásmem (SSB), možnost uzamknout naladěnou stanici pro automatické dolaďování a přepínání citlivosti pro lokální a vzdálený příjem.

Nechybí funkce hodin a buzení, automatické vypnutí "sleep" a konektor pro sluchátka. Zatímco přijímač je vybaven jen jedním reproduktorem, sluchátka umožňují stereofonní poslech.

Orientační cena: 2 300 Kč

Přenosné DVD s televizním přijímačem

Šikovná přenosná kombinaci DVD přehrávače s televizním tunerem. Mimo běžných filmových DVD (samozřejmě i vypalovaných) přehraje i DIvX soubory. Ty mohou být i na SDHC paměťové kartě. Můžete z ní přehrát i MP3 muziku, nebo JPG obrázky.

TVnD - DVD/TV Philips

DVD přehrávač s DVB-T tunerem Philips PD9005.

Pro příjem televizního vysílání musíte připojit dodávanou anténu, na cestách oceníte automatické ladění s ukládáním do předvoleb. Potěší dálkový ovladač i dvojice konektorů pro připojení sluchátek - pro děti na zadní sedadlo jako dělané.

Devítipalcový LCD displej lze otočit a přiklopit na přehrávač, výrobce navíc dodává úchyt na operku předního sedadla.

Orientační cena: 6 400 Kč

Vysoké rozlišení na cestách: přenosný Blu-ray přehrávač

Ačkoli může termín vysoké rozlišení vyvolávat u přístroje s desetipalcovým displejem cukání koutků, rozhodně nejde o špatný nápad. Na výklopném displeji se sice na Blu-ray film podíváte jen ve WSVGA rozlišení (1024 x 576), ale díky HDMI rozhraní si můžete plné HD rozlišení vychutnat na připojené LCD nebo plasmovém televizoru. Třeba u kamaráda, nebo v hotelu.

TVnD - BD přehrávač Panasonic

Přenosný Blu-ray přehrávač Panasonic DMP-B500.

Mimo toho si samozřejmě poradí s běžnými DVD a prostřednictvím slotu TVnD - Panasonicpro SDHC karty (nebo USB portu) přehrajete i AVCHD video z digitálních kamer, DivX HD filmy a samozřejmě fotky JPG a muziku MP3.

Přístroji nechybí 10/100 MBit síťové rozhraní, do USB portu můžete připojit wifi dongle. K dispozici pak máte nejen BD-Live obsah, ale také portál Viera Cast. V něm můžete prohlížet fotoalba na portálu Picasa, videa na YouTube, zpravodajství od Bloombergu, videoarchiv TV Nova a další.

Orientační cena: 12 990 Kč
Další informace a video: Panasonic odtajnil první LED televize, nejrychlejší Blu-ray přehrávače a 3D

Supervýkonný notebook: nejnovější hry i střih videa bez zaváhání

Asus G73J, jeden z nejvýkonnějších notebooků světa, sice díky čtyřkilové (3,97 kg) hmotnosti a mohutných rozměrech do batůžku nezabalíte, ale pro náruživé hráče na cestách je to praktická volba.

TVnD - notebook Asus

Notebook Asus G73J na kolenou dlouho neudržíte. Výkonem patří ke špičce.

Procesor Intel Core i7 720QM pracuje na frekvenci 1,6 GHz, ale díky funkci TurboBoost se v případě potřeby "přetaktuje" až na 3 GHz. Čtyři jádra díky hyper-threadingu zpracují až osm programových vláken současně.

17,3" LCD displej nabízí plné vysoké rozlišení (1920 x 1080 pixelů), dataTVnD - notebook Asus mu dodává výkonná grafická karta ATI Mobility Radeon HD 5870. V konfinguraci nechybí 8 GB operační paměti DDR3 a dvojice 320GB pevných disků se 7 200 otáček za sekundu. Škoda jen chybějícího FireWire pro připojení DV kamery a eSata pro rychlý externí harddisk.

V benchmarkovém testu 3D Mark Vantage dosáhl celkového skóre 8 214 bodů. Procesor přitom dostal 10 677 bodů, grafická karta 7 627 bodů. A to je velmi dobrý výsledek.

Orientační cena: 32 990 Kč

Sluchátka bez drátů a s potlačením okolního hluku

Zajímavé řešení i pro náročnější posluchače. Sluchátka Sennheiser PXC 310 BT využívají bezdrátový přenos přes Bluetooth 2.1 a nejlepších výsledků dosáhnete při použití firemního BT vysílače. Ten ve vyrábí ve variantách s paticí pro iPod, 3,5mm sluchátkovým konektorem a také USB s integrovanou zvukovou kartou pro připojení notebooku.

S tímto vysílačem je pro přenos užit bezztrátový kodek apt-X a zvukovou kvalitu tak nesnižuje zkreslení, které je u Bluetooth přenosu obvyklé.

TVnD - sluchátka Sennheiser

Bezdrátová sluchátka s potlačením hluku Sennheiser PXC 310 BT. Ovladací prvky (i pro přeskakování skladeb) jsou na opačné mušli.

Zároveň k nim připojíte i běžné telefony, počítače a některé kapesní přehrávače. Zvuková kvalita pak bude samozřejmě limitována BT profilem konkrétního přehrávače.

TVnD - sluchátka SennheiserTVnD - Sennheiser

V dopravních prostředcích potěší aktivní systém potlačení hluku NoiseGard 2.0. Ten vestavěnými mikrofony snímá okolní hluk, sluchátka ho reprodukují v opačné fázi a pro ucho tak nechtěné zvuky vyruší.

Orientační cena: 4 850 Kč

Kamera s SSD pamětí: nevadí jí otřesy a vydrží na baterie

Překvapivě malá a lehká a přesto s velkým displejem a plným HD rozlišením. Čipová SSD paměť má oproti pevným diskům výhodu menší spotřeby energie akumulátoru a podstatě vyšší mechanickou odolnost.

Samsung HMX-H205 kombinuje 32 GB SSD paměť se slotem pro SDHC karty. V případě potřeby tak můžete mít k dispozici až 64 GB prostoru, při plném HD rozlišení pak jde o 230, respektive 460 minut záznamu.

TVnD -kamera Samsung

Kamera Samsung HMX-H205 se hodí i na aktivnější dovolenou.

Standardní dodávaná baterie vydrží natáčet zhruba dvě hodiny. Kamera TVnD - Samsungdisponuje inteligentní automatikou, která rozpoznává natáčené scény a podle toho přizpůsobuje parametry snímání. Zajímavá je funkce časosběrného záznamu, kdy kamera pořizuje v předem nastavených intervalech statické snímky a poté je spojí ve video.

Příjemnou vlastností je zapnutí kamery po vyklopení displeje - rychle tak můžete reagovat na vzniklé situaci a začít natáčet.

Orientační cena: 12 000 Kč

Kamera s HDD a GPS: vejde se do ní celá dovolená

Pevný disk je sice náchylnější k poškození například pádem nebo silnými otřesy, ale nabízí bezkonkurenční záznamovou kapacitu. V Případě Sony HDR-XR550V celých 240 GB. Uloží tedy desítky hodiny záznamu v plném HD, při použití úspornějšího "Long Play HD" režimu je atakována hranice 100 hodin.

TVnD - kamera Sony

Kamera Sony HDR-XR550V potěší také špičkovou kvalitou záznamu, účinným stabilizátorem a skvělým výkonem v noční tmě.

Lákadlem je rozhodně vestavěný GPS lokátor, který každou natočenou sekvenci opatří souřadnicemi. Pokud pro katalogizaci videa využijete dodávanou PC aplikaci, můžete u každého záznamu rozkliknout mapuTVnD - Sony HDD (Google Maps) s vyznačeným místem pořízení záběru. Perfektní.

Za zmínku stojí velmi účinná optická stabilizace obrazu, díky které je rozumně využitelný i desetinásobný optický Zoom. Za skvělý lze považovat i záznam v temném nočním prostředí - záznam má jen minimální šum a hlavně přirozené barvy. Zachycení atmosféry nočního města tak nich nebrání.

Orientační cena: 30 000 Kč

Všechny on-line služby a aplikace i na plážovém lehátku

Představovat Apple iPad není nejspíše nutné, humbuku je kolem něho stále dost. A je pro to dobrý důvod. Pohodlí, jednoduchost a množství jednoúčelových aplikací z něj činí atraktivní nástroj pro každodenní použití.

TVnD - iPad

Zatím nejúspěšnější tablet se rozhodně neztratí ani na dovolené. Jen pozor na ceny datových přenosů ...

Pomocí wi-fi nebo 3G datového spojení můžete listovat předplacenými, nebo volně dostupnými novinami a magazíny, surfovat po internetu, streamovat videa a hudbu, sledovat informace o počasí, akciích ... samozřejmě nechybí ani hry využívající gyroskop a akcelerometr.

Orientační cena: verze s 32GB pamětí a wi-fi 499 dolarů (cca. 9300 Kč)
Recenze a video: iPad je fantastický. iPad je hračka k ničemu. Verdikt záleží i na vás

Bezdrátová tiskárna napájená baterií: tiskne kdekoli

Tiskárna rozhodně nepatří mezi běžnou výbavu na dovolenou, ale ve specifických případech se hodit může. HP OfficeJet H470WBT k počítači připojíte přes Bluetooth, USB a volitelně i WiFi.

TVnD - tiskarna HP, netbook Lenovo

Tiskárna HP OfficeJet H470WBT zvládne barevný tisk na papír velikosti A4. Díky baterii a bezdrátovému připojení tiskne zcela bez kabelů. I na pařezu. Zdrojem dokumentů může být netbook Lenovo ideapad S10-3t, ze kterého otočením displeje vytvoříte tablet PC s dotykovým ovládáním.

Tisknout může nejen na papír a fólie velikosti A4, ale i na obálky a TVnD - HP Lenovonálepky. Kvalita tisku odpovídá kancelářskému inkoustovému stroji, nemá ambice fototiskárny. Tisknout můžete i při napojení na elektrickou síť, baterie se nabíjí necelé dvě hodiny.

Ideálním partnerem na cestování je netbook Lenovo ideapad S10-3t. Otočením displeje z něj můžete vyrobit dotykový tablet PC, používat ho můžete na výšku i na šířku, přepínání je automatické. Při cestování potěší ochrana pevného disku při pádu a vibracích a také vestavěný televizní tuner.

Netbook pohání procesor Intel Atom N450 na frekvenci 1,6 GHz. Instalovány jsou 2 GB operační paměti.

Orientační cena tiskárny: 8 400 Kč
Orientační cena notebooku: 11 000 Kč

Papírové fotky už večer u táboráku: maličká fototiskárna

Papírové fotografie můžete mít v albu ještě před návratem z dovolené. S miniaturní fototiskárna Canon CP-780 vytisknete snímky 10 x 15 přímo z paměťové karty fotoaparátu. Volitelně může být napájena i baterií, takže můžete mít "fotolab" i ve stanu.

TVnD - fototiskárna Canon / foťák Panasonic

S Canon CP-780 lze papírové fotky tisknout přímo z paměťové karty, nebo pomocí Bluetooth spojení. Funguje i na akumulátor (volitelné příslušenství). Fotky můžete pořídit šikovným fotoaparátem Panasonic TZ-10 s GPS lokátorem.

Díky barevnému displeji můžete fotografiemi na paměťové kartě (SD, MS, CF) listovat, vytisknout všechny, nebo vybrat konkrétní kousky. Tiskárna si poradí i s korekcí jasu snímku (s detekcí a upřednostnění obličejů) a v případě nestandardních poměrů stran fotografií ji může i vhodně oříznout. Nechybí automatická korekce efektu červených očí. Vše lze samozřejmě uživatelsky vypnout.

TVnD - Canon CP-180

Kvalitu snímku považujeme za velmi dobrou, při použití doporučeného spotřebního materiálů udává výrobce barevnou stálost (při uložení v albu) na dobu 100 let. Mimo fotografií lze tisknout i pohlednice, samolepky, kartičky velikosti kreditních karet.

Skvělým partnerem je kapesní fotoaparát Panasonic TZ-10. S širokoúhlý objektivem snadno pořídíte skupinové fotky, výborně pracující inteligentní automatika ušetří práci s nastavením aparátu a GPS lokátor fotky označí souřadnicemi s pozicí, kde byl snímek vyfocen.

Orientační cena tiskárny: 2 400 Kč
Orientační cena fotoaparátu: 8 000 Kč
Podrobná recenze fotoaparátu: Sony proti Panasonicu: kompakty vybavené GPS poznají, kde fotíte

Pro blogerské maniaky: kamerka s výstupem pro YouTube

Neustále v kapsičce můžete mít maličkou kameru Sony Bloggie PM-5. Objektiv je otočný o 270 stupňů podle horizontální osy, snadno tak natočíte i sami sebe. Pokud "přicvaknete" speciální panoramatickou násadu, natočíte najednou celé své okolí. Ne že by se tak dalo točit vše a pořád, ale je to neobvyklý doplněk.

TVnD - kamerka Sony Bloggie

Kapesní kamerka Sony Bloggie dokáže pořídit i 5 Mpix statické snímky.

Bloggie nahrává Full HD video a komprimuje ho Do MP4 (kodek h.264) formátu. Před uploadem na Youtube či další video servery se takTVnD - Sony Bloggie nemusíte zabývat převody videa.

USB port je přímo součástí kamery, ve vestavěné paměti je k dispozici i software pro práci se záznamy. Nechybí slot pro MS paměťovou kartu.

Mimo kamery Bloggie poslouží i jako pohotovostní pětimegapixelový fotoaparát.

Orientační cena: 149 dolarů (cca 2 800 Kč)

Letní kino i na vratech od stodoly: přenosný projektor

Projektor již dávno není luxusním zbožím a světelný výkon a kvalita zobrazení může být velmi dobrá i u levnějších modelů. Některé z nich navíc v přenosné brašně snadno kamkoli donesete. Příkladem může být přenosný 3LCD projektor Hitachi CP-X3 s hmotností 1,7 kg a velmi kompaktními rozměry.

TVnD - projektor Hitachi

Projektor Hitachi CP-X3 kombinuje výborný výkon a kompaktní rozměry. Daní za přenosnost je trochu hlučnější chlazení. Venku se ztratí, v obýváku může být rušivé. Ve své třídě však CP-X3 patří spíše k těm tišším.

Výkon 2000 ANSI lumenů, kontrastní poměr 500:1 a rozlišení 1280 x 800 pixelů. Připojit můžete cokoli přes HDMI, počítač přes D-SUB, nebo třeba DVD přehrávač přes kompozitní video a S-Video. Nechybí přehrávání TVnD - Hitachizvuku, lepšího výsledku ale dosáhnete s aktivními reprosoustavami zapojenými do jeho zvukového výstupu.

Kvalitu obrazu považujeme za velmi dobrou, světelný výkon stačí na větší úhlopříčky, případně ne optimálně světlou projekční plochu. Potěší i rychlý start. Jen pozor, k napájení potřebuje elektrickou síť a s odběrem v rozmezí 200-260 W ho lze napájet jen některými konvertory.

Orientační cena: 19 990 Kč

Stehna v chladu: chladicí a hrající podložka pod notebook

Jestli je něco v letním vedru opravdu nepříjemné, pak je to topící notebook na klíně. O zdravotních rizicích pro četnost příštích generací ani nemluvě. A o zkracování životnosti takto přehřívaného notebooku také ne. Praktickou podložku s aktivním chlazením a vestavěnými reproduktory pod názvem Speaker Lapdesk N700.

TVnD - chladici/hrajici podlozka Logitech

Podložka od Logitechu ochladí notebook, vás a ještě k tomu zahraje.

Díky průfučnému povrchu spodní strany podložky se vám nezapotí nohy, díky vestavěnému ventilátoru je odváděno přebytečné teplo i od notebooku. Větrák je napájen z USB, stejně jako vestavěné stereofonní reproduktory. Podložka se k notebooku přihlásí jako externí zvuková karta, ovládání hlasitosti je řešeno samostatnými tlačítky. Zvuková kvalita jasně přesahuje možnosti samotných notebooků.

Orientační cena: 1 300 Kč

Muzika i pod stanem: kompaktní reproduktory pro iPod

Nechcete-li při poslechu kapesního přehrávače soukromničit, můžete počet (dbejte na to, aby dobrovolných) posluchačů zvýšit přenosnými reproduktory. Logitech S-315i určené pro přehrávače Apple iPod mají vestavěnou baterii a přehrávač se pro připojení stává jejich součástí. Což je z hlediska mobility velké plus.

TVnD - repro Logitech

Aktivní reprosoustavy pro iPod Logitech S-315i překvapí drobnými rozměry a velmi slušným zvukovým projevem.

A rozhodně se nejedná o žádné chrastítko. Soustava je schopná poměrně hlasité reprodukce a předvedla se čistým, výrazným projevem.

Orientační cena: 1 900 Kč

Všehrálek s kvalitním zvukem: ideální do chaty či apartmánu

Pioneer NAC-3 sice nepatří mezi přenosné přístroje, ale i tak ho považujeme za rozumnou volbu pro hraní na chatách, v bungalovech, nebo při použití napájecího konvertoru i pro hraní na zahradě či u vody.

Můžete totiž současně připojit až dva iPody, přičemž lze hrát z jednoho, druhého, nebo obou současně, střídavě, náhodným výběrem ze zvolených playlistů obou přehrávačů. Oba iPody se samozřejmě i nabíjí.

TVnD - hudební systém Pioneer, iPod Touch/Nano

Pioneer NAC-3 využijete nejden doma, ale i na cestách. Bez konvertoru napájení se ale neobejdete. Odměnou však bude velmi dobrý zvuk a široké možnosti připojení.

Nechybí USB slot pro přenosné paměti, adresářovou strukturu pak procházíte na displeji reprosystému, a také linkový vstup pro připojení libovolného přehrávače.

V domácích podmínkách pak využijete připojení k počítačové síti. To přináší možnost poslechu internetových rádií (portál vTuner) a takéTVnD - Pioneer muziky uložené na pevných discích zasíťovaných přehrávačů.

Schopnost velmi kvalitní reprodukce i při vysoké hlasitosti nás příjemně překvapila. O reprodukci se totiž nestarají jen čelní širokopásmové reproduktory, ale i pasivní zářiče v zadní části přístroje.

Orientační cena: 8 000 Kč

Extrém: XBox, přenosný televizor s DVD a AC konvertor

S pomocí konvertoru napájení lze z autobaterie napájet i přístroje jinak určené k domácímu provozu. Například herní konzoli Microsoft XBox 360. Při spojení s přenosným televizorem si můžete poslední hry zahrát i třeba na fotbalovém hřišti.

O zobrazení se v našem případě postaral 10,5" přenosný LCD televizor s vestavěným DVD přehrávačem a integrovanou baterií Sencor SLT1055 DVDP.

TVnD - TV Sencor, XBox, konvertor Belkin

TVnD - TV Sencor, XBox, konvertor Belkin

Samotný televizor tedy může být napájený vestavěným akumulátorem a mimo televizního vysílání přehrává i DVD, DivX, JPG a MP3. Díky praktickému držadlu a hmotnosti 2,15 kg lze snadno přenášet i umístit třeba na větev stromu. To může, ve spojení s houpací sítí, děti na nějakou dobu zabavit. Díky dostatku přípojných míst není problém připojit ani herní konzoli nebo netbook.

Orientační cena konzole: 3 990 Kč
Orientační cena televizoru: 3 800 Kč

Příslušenství a doplňky

TVnD - Belkin AC Anywhere

Belkin AC Anywhere je měnič napětí z 12 na 230 V a výkonem až 300 W. Sám ohlídá přílišné vybití akumulátoru a tak nehrozí, že neodjedete.

TVnD - Belkin USB

Belkin Micro Auto Charger je miniaturní USB nabíječka. Prakticky celou ji zasunete do zdířky cigaretového zapalovače a můžete s ní nabíjet navigace, telefony, kapesní přehrávače a další zařízení s USB rozhraním.

TVnD - Belkin FM Transmitter

Belkin TuneCast Auto LIVE připojí iPod nebo iPhone i k autorádiu bez patřičného vstupu. FM transmitter přebírá zvukový signál z přehrávače a vysílá ho po rozhlasových vlnách, které můžete naladit běžným autorádiem. Nadstandardní je funkce vyhledávání nejčistší volné frekvence, snadněji se tak vyhnete rušení velkých vysílačů. Napájen je ze zdířky cigaretového zapalovače.

TVnD - AirLive

Airlive Air3G je wifi router s možností připojení 3G USB modemu. Snadno tak vytvoříte bezdrátovou síť i v kempu, nebo na chatě - podmínkou je pokrytí mobilní datovou (3G, 3,5G, UMTS, EVDO, HSDPA) sítí. Na zadním panelu nalezneme 1 WAN port, 4 LAN porty, přičemž jeden z nich nabízí PoE napájení například aktivních antén.

Orientační cena měniče Belkin: 699 Kč
Recenze: Experiment: jak dlouho autobaterie utáhne XBox 360 a LCD televizor?
Orientační cena adaptéru Belkin: 490 Kč
Orientační cena FM transmitéru Belkin: 1 200 Kč
Orientační cena mobilního routeru AirLive: 1 600 Kč

Autoři:

50. výročí přistání na Měsící

Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

Nejčtenější

Chyběl necelý metr. Parašutisté nekopali v kryptě obležené nacisty marně

Radarový průzkum krypty v únoru 2019

Po 77 letech od atentátu na Heydricha se podařilo prokázat existenci průchozí stoky před kostelem sv. Cyrila a Metoděje...

Zelené peklo Normandie. Problém odhalených spodků vyřešil seržant Culin

Digitálně kolorovaná dobová fotografie lehkého tanku M5 Stuart s improvizovanou...

Během detailního plánovaní vylodění v Normandii a prvních fází následného postupu do nitra Francie se zapomnělo na...

Některé nejlevnější notebooky nedoporučí ani výrobce. Vyzkoušeli jsme je

Test nejlevnějších notebooků

Na rčení „nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci“ zákazníci často zapomínají. Otestovali jsme proto šest levných...

Odstartovala nejsilnější raketa světa. Nese desítky satelitů a plachetnici

SpaceX poslala do vesmíru Falcon Heavy 25.6.2019 v 8:30 našeho času. Na palubě...

V úterý 25. června ráno v 8:30 našeho času znovu odstartovala nejsilnější raketa současnosti, Falcon Heavy. Vynesla...

Smrt nad Kanálem. Zahynuli při letecké nehodě, StB je obvinila z emigrace

V 70. letech 20. století se na obloze potkávaly rozmanité typy letadel, jak...

Kanál La Manche je tichým svědkem desítek nouzových přistání i zřícení letadel. Zahynuli zde českoslovenští hokejisté i...

Další z rubriky

Uvelebte se a poslouchejte. Spejbl s Hurvínkem právě teď bloudí lesem

Spejbl, Hurvinek a jejich hlas Martin Klásek

Poprvé v historii. Spejbl a Hurvínek se ztratili v jihočeském lese a v přímém přenosu k vám hovořili z ptačího ráje na...

Jsou neskutečně levné a jedovaté. Čínské tonery do tiskáren obsazují trh

Jak vybrat náplň do tiskárny, aby do ní padla jako ulitá? Ne každá je vhodná a...

Především kvůli nízké ceně lidé riskují zdraví a kupují ultralevné tonery do laserových tiskáren od neznámých výrobců....

Piloty Boeingu 787 znepokojuje protipožární systém, stroje ale dál létají

Boeing 787-9 Dreamliner společnosti Korean Air

Piloti se obávají o bezpečnost Boeingu 787 Dreamliner, neboť klíčový protipožární systém je náchylný k poruchovosti. S...

Najdete na iDNES.cz