Budeme jezdit vysavačem a poslouchat k tomu fazole

aktualizováno 
Ve 35. týdnu roku 2005 nám pan Brouček okusil MP3 fazole Sony a zjistil, že Samsung vrátil technologii CRT život. Samozřejmě vás čekají ještě další zajímavé novinky ze světa techniky a odborné komentáře Matěje Broučka, prvotřídního odborníka Technetu.

Neperte si kalhotky

Neustálé praní spodního prádla už jistě mnoho žen obtěžuje, nudí či prostě nebaví a nějaký, nyní už jistě pěkně bohatý, človíček dostal nápad: „Co takhle udělat kalhotky na jedno použití?“ Inu, zatím nemůžeme soudit, protože jsme si neměli možnost kalhotky prohlédnout, navíc jako muži bychom asi celou věc neposoudili zcela objektivně, ale bezesporu se jedná o zajímavý výrobek. Kalhotky jsou vyrobeny z extra jemného polypropylénu, který odvádí pryč vlhkost a pot. Prodávány jsou klasické kalhotky nazvané LeBrief a také tanga LaThong a jejich výrobcem je společnost DNA Products. Jedno balení, které stojí snesitelné 3 dolary, obsahuje sedm kusů těch extra jemných potěšení pro ženy. Každé z kalhotek mají navíc jinou barvu gumy v horní části. Neváhejte tedy a račte objednávat na adrese uvedené níže.

Matěj Brouček poznamenal: „Uznávám, že pro ženy je to úžasná novinka, kterou využijí obzvláště na dovolených či jiných cestách po světě, ale co příroda? Každý den nyní směřují milióny a milióny plastových lahví, kelímků od jogurtů a igelitových pytlíků na smetiště a teď ještě dámské spodní prádlo? Ne, děkuji, opravdu nechci.“ Nějaké to info naleznete zde.

 

Zázračné krémy na obličej konečně v bezpečí

Nyní se vám může zdát, že je v dnešním díle nějak moc věcí pro ženy, ale pánská čtenářská většina musí pochopit, že něžné pohlaví, které na Technet zabrousí, už nebaví určitě číst o nových foťácích, DVD rekordérech a plazmových televizích. Proto jsme věnovali druhou novinku další zajímavosti pro ženy. V tomto případě se jedná o speciální skříňku do koupelny, která funguje stejně jako lednice. Proč to? Inu, řada drahých pleťových krémů musí být uchovávána mimo vlhké prostředí a nesvědčí jim ani teplo. V koupelně je většinou vlhka i tepla víc než dost a tak vznikl tento kabinet na krémy, aby měly dámy všechny své zázračné zkrášlovače pěkně v bezpečí. Chladící skříňku má na svědomí německá firma Biszet a vyrábí ji dokonce ve dvou velikostech. A šup přímo na stránky výrobce.

Pan Brouček je chladící skříňkou nadšen: „Pokud si teď říkáte, že jsem opravdu velký podivín, že se mi líbí skříňka na nějaký matla patla na ksicht, jejichž efekt je, jak všichni dobře víme, nulový, hluboce se mýlíte. Já jsem si totiž skříňku do koupelny nepořídil kvůli bílé matlavé hmotě, ale zlatavému moku jménem pivo, který si nyní můžu dopřávat i při koupeli. Stačí jen sáhnout a hned mám v ruce vychlazenou plechovku dvanáctky, která mi z obyčejného mytí udělá cestu na samotný vrchol rozkoše!“

Nová ergonomická klávesnice od Microsoftu

Ať už patříte mezi ty, kteří vše, na čem je napsáno Microsoft, nenávidí, nebo naopak mezi objektivnější jedince, musíte uznat, že je jediným obstojným konkurentem Logitechu v oblasti vývoje a výroby polohovacích zařízení je právě Microsoft. Jeho myši a především klávesnice patří mezi nejlepší produkty na trhu a proto nás zpráva o nové Natural Ergonomic Keyboard 4000 zaujala. Klávesnice nebyla ještě oficiálně představena, ale informace o její existenci už na povrch vyplavaly a tak víme, že bude určitě dodávána v černém provedení a že bude mít řadu multimediálních tlačítek včetně pěti programovatelných. Cena klávesnice by se mohla na českém trhu pohybovat někde kolem patnácti set korun a pro skutečné psavce, kteří buší své texty do počítače všemi deseti, bude jistě skvělým dárkem pod stromeček.

Pan Brouček všem, kteří nenávidí Microsoft: "Dlouhou dobu jsem po svém příchodu do této časové sféry nechápal, co mají všichni proti Microsoftu a speciálně Billu Gatesovi a pak mi to došlo. Všichni úspěšní lidé jsou ve vaší současnosti nenáviděni, protože jsou přeci špatní, když vydělávají hodně peněz a vy ne. Především Češi se řídí heslem: „Když to nemám já, nebudeš to mít ani ty, ***.“, a hned vyplňují anonymní udání na sousedy. Zdá se vám to jako věc doby minulé? Tak se tedy moooc mýlíte. A stejné je to s Microsoftem, stále je mezi námi obrovská skupina lidí, kteří budou hledat za každou cenu chybu na čemkoliv, co Microsoft udělá, a budou ho stále z něčeho obviňovat. A to i v případě, že je to věc užitečná a povedená. Je to přeci od Mrkvosoftu, tak to musí být špatné, ne?“ Další informace naleznete zde

A je to tu! CRT je opět v sedle

Kdo si myslel, že je technologie CRT už jen doznívající ozvěnou minulosti, pěkně se mýlil a společnost Samsung má pro něho dokonce hmotný důkaz. Na Středním východě totiž v tomto týdnu představila první tenký CRT televizor na světě s úhlopříčkou 32 palců. WS-32Z30HE není ovšem pouze štíhlým zobrazovacím zařízením postaveným na zdokonalené staré technologii, jedná se o televizor označený jako HD Ready (schopen zobrazovat HDTV v plné kvalitě), jehož obraz je stejně kvalitní jako u současných špičkových plazmovek či LCDéček. Jeho jedinou nevýhodou oproti těmto dvěma technologiím je stále tloušťka. Přestože hovoříme o štíhlém CRT televizoru, nesmíte si představovat tenoučký panel vypadající jako plazma. WS-32Z30HE je hluboký celých 41,2 centimetru, což je zhruba o 15 centimetrů méně než v případě klasické CRT televize stejné úhlopříčky. Zdá se vám to stále málo? Než tenké CRT zavrhnete, vězte, že jeho cena je zhruba poloviční oproti LCD či plazmám a přitom nabízí stejně kvalitní obraz. Podrobné informace zde.

Do města jedině ve vysavači

V 90. letech jsme vídali ve filmech nádherné futuristické automobily a každý očekával, že v roce 2005 už v nich budeme určitě jezdit i my po silnicích. Francouzská automobilka Peugeot se rozhodla s tím něco udělat a tak vznikl koncept skutečně futuristického vozítka do města. Moovie, jak se autíčko nazývá, vypadá na první pohled spíše jako vysavač, ale můžete si být jistí, že koberec si s ním rozhodně nevysajete. Koncepce vozu bude oficiálně představena na IAA 2005 Auto Show ve Frankfurtu, takže pokud budete mít cestu kolem, nezapomeňte si udělat zastávku.

Pan Brouček by se rád stal prvním majitelem Moovie: „Pane jo, to je teda věc. Vyjet s tímhle autíčkem do města, tak je ze mě totální boss. Všechny ty trapky v těch konvenčních Porschatech 911 a Mercedesech bych zastínil a konečně jim ukázal, že stará koncepce auta už není in. Tohodle unikátního Pažouta prostě musím mít stůj co stůj. No řekněte sami, vám se tenhle stroj nelíbí?“ O krásném překvapení od Peugeotu informovalo I4U.

Fazole od Sony razí do světa

Gigant Sony se pustil po letech váhání do kompresních audio formátů skutečně s chutí a nedávno představil nejnovější modely, kterými jsou přehrávače připomínající svým tvarem fazole. Ostatně, i sám výrobce je nazývá Bean (fazole) MP3 players. Přístroje budou prodávány ve čtyřech barevných provedeních – růžová, modrá, bílá a černá – a budou disponovat 512, respektive 1024 MB paměti. V jejich funkční výbavě nebude chybět ani FM tuner. Přehrávače se dále vyznačují integrovaným USB konektorem, výdrží baterie dosahující až 50-ti hodin a funkcí bleskového dobíjení (3 minuty nabíjení = 3 hodiny hraní). Přímo podporovanými formáty jsou jen MP3 a Sonyho dítko ATRAC a ATRAC3plus. Jak už je zvykem, kopírování hudby bude možné pouze přes odporný a pomalý software SonicStage, v němž je možné enkódovat i hudbu do obou verzí ATRACu či stahovat písničky přes placenou službu Connect od Sony. Na americkém trhu by se měly playery objevit někdy v říjnu a cena 1 GB verze je stanovena na 179,95 dolarů.

Sony Beans

 

Gurmán pan Brouček dodává: „Být vámi, tak si na tenhle přehrávač dávám pozor, protože by se mohlo stát, že by se třeba váš malý sourozenec rozhodl jednu tu nádhernou barevnou fazolku ochutnat. Kromě toho, že by asi přišel o zuby, váš player by nemusel dopadnout také nejlépe.“ Podrobné informace přímo u Sony.

 

Známého Pražana a „ctnostného vlastence“ pana Matěje Broučka snad není třeba představovat. Čtenáři se s ním už desetiletí vydávají na cesty do 15. století, kde se pan Brouček hrdinně vrhá do husitských válek a jako správný „moderní“ Čech nezapomíná myslet na svou kapsu. Stejně tak vzlétá pan Brouček na Měsíc, kam žabař Armstrong otiskl podrážku své kosmoboty dávno po tom, co náš milovaný hrdina provedl zevrubnou analýzu Měsíčňanů i jejich úchvatné země.

A nyní čeká našeho „Největšího Čecha“ další výlet, neboť přijal angažmá iDNES a stává se speciálním zpravodajem Technetu. Jeho smlouva s panem Svatoplukem Čechem nedávno vypršela a on jí resolutně odmítl prodloužit, jelikož dost už bylo nebezpečných cest do historie a neznámých krajin. Pan Brouček jako správný požitkář ví, co znamená kariéra novináře – dlouhé vyspávání, kupa tiskových konferencí s delikátními jídly doplněnými a velmi slušné platové ohodnocení. Co více si může pravý český človíček přát?

Konec řečí, právě nám přišla urgentní zpráva, že pan Brouček vypil na Vikárce čtrnáctou desítku a je připraven na cestu do budoucnosti, kde se hodlá poprat se všemi těmi úchvatnými digitálními hračičkami, které se zrodily v 34. týdnu úchvatného roku 2005.

Autor:
 

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Jak ze soustruhu. Vypadá neuvěřitelně, ale ledový disk vznikl přirozeně

V americké řece Presumpscot plave ledový disk

Na řece Presumpscot v americkém státě Maine vznikl extrémně velký rotující ledový disk. Vypadá možná nepřirozeně, ale...

Ochutnali jsme hamburger z umělého masa. Ani masožrout se neušklíbne

… i po kousnutí.

Před stánkem „Impossible burger“ na lasvegaském výstavišti byla k vidění nevídaná věc. Vegetariáni i „masožrouti“ jedli...

Další z rubriky

Let L-610 byl náš největší. Nehezká historie jednoho hezkého letadla

Let L-610 (Praha, 08/1989)

Ve středu 28. prosince 1988 poprvé vzlétl prototyp největšího letadla československé konstrukce L-610. Jeho ne příliš...

Nezastaví ho bažiny, tundra ani 50 pod nulou. ZIL zachraňuje kosmonauty

Modrý pták ZIL 49061

Nesmí je zastavit bažiny, neprostupná zasněžená tundra a ani krutý mráz. Speciální obojživelné vozy ZIL má ve své...

Tesla „srazila“ ze silnice reklamního robota. Asi v rámci kampaně

Snímek z videa zachycující údajnou srážku robota s automobilem Tesla

Podivné okolnosti nehody automobilu společnosti Tesla, která se stala v americkém Las Vegas, vyvolávají otázku, zda...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz