Zrychlete si svého Firefoxe

aktualizováno 
Představíme vám ladící nástroj pro zkrácení načítání stránek a celkové doby práce s internetovým prohlížečem Mozilla Firefox. Zajímat by vás mohl i nový firewall pro kontrolu komunikace se sítí, nebo utilitka na zamykání klávesnice, myši, CD/DVD mechaniky atd. A nechybí ani antikeylogger, který odhalí monitorování vaší klávesnice.

Fasterfox 0.8.2 - freeware
Fasterfox je další z programů pro zrychlení načítání stránek v internetovém prohlížeči Mozilla Firefox. Jde o zásuvný modul (nikoliv samostatnou aplikaci), který zrychlí prohlížení webu díky tomu, že lépe využije dočasné soubory ze stažených stránek, čímž tedy nemusí být opakovaně načítány. Navíc můžete nastavit několik detailů pro způsob využití připojení k internetu. Třetí funkcí je blokování vyskakovacích oken (to už však Firefox umí v základní instalaci) a díky poslední funkci zjistíte, jak rychle se po aplikaci Fasterfoxu stránky načítají. To je indikováno pro každou stránku a údaj naleznete vpravo dole v zápatí.

Instalace je jednoduchá. Ve Firefoxu klikněte na link pro stažení a plug-in nainstalujte. Nyní v liště klikněte na Nástroje -> Možnosti. Na levé straně se objeví nová ikonka Fasterfox. Ta obsahuje celkem pět voleb, kterými můžete „ladit“ výkon Firefoxu. Poslední slouží spíše pokročilým uživatelům a dovoluje jim nastavit ručně řadu parametrů.

 • Program stahujte na této adrese (67 kB).
 • Fasterfox

  SensiveGuard 1.06 – freeware
  Na přelomu roku řada z nás bude muset řešit problém, jaký firewall zvolit místo produktu Kerio Personal Firewall. Pokud tedy i vy patříte mezi spokojené majitele tohoto řešení, potom se budete muset poohlédnout po jiném. Společnost Kerio totiž jeho vývoj končí.

  Jednou z náhrad by mohla být novinka SensiveGuard. Ta kombinuje firewall a real-time strážce souborů v síťovém provozu.. Díky tomu budete mít naprostou kontrolu nad provozem na síti (internetu). Kdykoliv se nějaká aplikace pokusí komunikovat se sítí a nebude pro ni vytvořené pravidlo, objeví se dialogové okno, které vás o komunikaci informuje. Až na základě vašeho rozhodnutí určíte, co jí firewall povolí. Filtruje jak protokol TCP, tak i UDP/IP. Všechny aktivity jsou zaznamenané, díky čemuž je možné kdykoliv později je analyzovat. K dispozici jsou také velmi bohatá nastavení, která dávají uživateli možnost přizpůsobit firewall vlastním potřebám.

 • Program stahujte na této adrese (1.4 MB).
 • SensiveGuard

  Toddler Keys 0.97 – freeware
  Toddler Keys je zajímavou systémovou pomůckou. Jednoduchým způsobem vám totiž umožní zamknout klávesnici vašeho počítače, dvířka od CD/DVD mechaniky, vyřadí používání myši a vyřadí možnost PC vypnout. Své uplatnění si tak najde např. nejen v knihovnách, internetových kavárnách, ale např. i doma, kde rodiče potřebují vyřadit některou z těchto funkcí před svým malým potomkem. Lze si nastavit také interval, po jehož uplynutí dojde automaticky k vypnutí klávesnice a myši. Pro zpětnou aktivaci je třeba zadat heslo „quit“. Toto heslo si lze však libovolně změnit tak, aby o něm nikdo nevěděl. Jde tedy o užitečnou utilitku, která si své uplatnění jistě najde.

 • Program stahujte na této adrese (480 kB).
 • Toddler Keys

  AntiKeylog 1.0 – freeware
  Máte strach z keyloggerů? Nechcete se nechat špehovat prostřednictvím vaší klávesnice? V dnešní době existuje mnoho programů a speciálních kódů, které dokáží špehovat aktivitu na počítači. Mezi jedny z nejhorších patří tzv. keyloggery. Ty zaznamenávají stisky na klávesách, které ukládají do souboru a nebo je ihned mohou posílat na vzdálený server, kde je může kdokoliv zneužít. Nejlepší obranou je používat ověřený software a nedovolit každé aplikaci komunikovat se sítí (firewall). Pokud máte podezření, že je systém již nakažen, zkuste program AntiKeylog. Program nemá žádnou databázi jako např. antiviry, ale používá heuristické (podle příznaků) vyhledávání. To znamená, že dokáže detekovat neznámé a speciálně pro váš počítač napsané trojany. Ale heuristika znamená i relativní nespolehlivost a falešné poplachy, což vyžaduje lepší znalosti počítače. Program například totiž nalezne i legitimní ovladače a utility, a je právě na vás, abyste odhalili, co používáte nebo víte, co to vlastně je za program a co by mohl být naopak keylogger. Ideální je porovnání s nějakým jiným počítačem.

 • Program stahujte na této adrese (214 kB).
 • AntiKeylog

   

  Nejčtenější

  Sexuálně nejvýkonnější vyzvědače přebrali československé rozvědce Sověti

  Býval agent československé rozvědky v USA Karel Köcher

  Československým komunistickým rozvědčíkům se ve špionáži proti Spojeným státům dlouho nedařilo. Nakonec ale zaznamenali...

  Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

  Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

  Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

  Lokální předpověď počasí se razantně zpřesní, možná pomáhá i váš telefon

  GRAF

  Nejpřesnější lokální předpovědi počasí dnes nabízejí aplikace v našich telefonech - i proto, že s nimi samy pomáhají....

  V Perském zálivu spustili největší baterii světa. Virtuální a bez lithia

  Sodíko-sírové bateriové systémy japonské firmy NGK. Systém, který se vejde do...

  Ve Spojených arabských emirátech byla připojena do sítě největší „virtuální“ baterie světa s obřím výkonem a úctyhodnou...

  Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

  Posun severního magnetického pólu

  Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

  Další z rubriky

  Windows umožní přímý přístup k linuxovým souborům

  Nabídka linuxových distribucí pro Windows.

  Windows se stále více sbližují s Linuxem. Nejnovějším počinem v této oblasti bude možnost otevírat linuxové soubory...

  Stáhněte si zdarma: tvorba působivých videoklipů nebo sledování dat

  Ilustrační fotografie - film

  Domácí zábavná videostřižna Filmora nabízí několik automatických i poloautomatických režimů. Aktuální počasí včetně...

  Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

  Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

  Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

  Najdete na iDNES.cz