Zoner Photo Studio 11, Photoshop Elements 7 a Google Picasa 3 v novém

aktualizováno 
Hned tři programy pro úpravu, archivaci a publikaci fotografií - Zoner Photo Studio, Photoshop Elements a Google Picasa - se dočkaly nových verzí. Podívejte se, čemu všemu se naučily. A seznámit se můžete i s aplikací na tvorbu screenshotů, která je automaticky posílá na vámi zvolené místo na internetu.

Zoner Photo Studio 11 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Zoner Photo Studio 11 – demo
Rok se s rokem sešel a brněnská společnost Zoner software vypustila do světa novou verzi svého programu pro uživatele digitálních fotoaparátů a skenerů. Zoner Photo Studio již v jedenácté verzi přináší funkce minulé verze a přidává pár užitečných navíc.

Tento produkt provádí uživatele celým procesem správy a zpracování digitálních fotografií. Umožňuje tedy nejen snímky získávat, ale také je upravovat, archivovat a publikovat. Nová verze přináší novinky jak pro pokročilé, tak i pro méně zkušené uživatele. Změnila se i grafika programu, sladěny jsou ikony s volitelnou velikostí v nástrojových panelech s možnostmi větší míry konfigurovatelnosti obsahu. Přibylo rovněž okno Akce, které zjednodušuje přístup ke všem právě dostupným nástrojům. Okno Prohlížeč se základními nástroji pro rychlé prohlížení obrázků nahrazuje nutnost otevírání celého okna Editoru se všemi nástroji. Nenároční uživatelé jistě přivítají přepracovaný systém automatické korekce celého obrazu, zautomatizování odstranění jevu červených očí, minimalizování odlesků, samočinné třídění snímků dle EXIF informací či nové možnosti generování fotoalb, a to i ve Flashi. Pokročilí uživatelé pak ocení podporu vícejádrových procesorů, vylepšenou práci s daty GPS, možnost přidávat vlastní popisky k fotografiím, dočasnou hladinu (otevírá cestu k používání pokročilých grafických postupů), magnetické laso či eliptický výběr, případně deformaci obrazu. K dispozici je pět verzí, přičemž ty hlavní jsou dvě. Pro běžné uživatele Home a pro profesionály Professional.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (62 MB).

  Zoner Photo Studio 11

  Photoshop Elements 7 – trial
  I majitelé digitálních fotoaparátů, kteří pro úpravu pořízených snímků používají program Photoshop Elements od společnosti Adobe, se dočkali nové verze. Ta s sebou přináší několik nových funkcí.

  Photoshop Elements 7 je dostupný pro Windows a slouží k uspořádání, úpravám, vytváření a sdílení fotografií s využitím editačního výkonu Photoshopu, který je určen pro profesionální použití. Nová funkce Vyčištění scény, založená na technologii Photomerge, umožňuje uživatelům štětcem odmazat nežádoucí předměty, například turisty na snímku z dovolené, kteří mohou rušit hlavní předmět fotografie. Nový inteligentní štětec vám může pomoci jedním tahem aplikovat efekty na specifické oblasti fotografie. S tímto nástrojem lze vylepšit také osvětlení nebo přidat bohaté textury s využitím některého z více než padesáti propracovaných efektů. Běžné úkony úprav, jako je vybělení zubů nebo projasnění modré oblohy, lze s nástroji pro rychlé opravy provést v jednom kroku. S novým filtrem, který je ideální pro portréty, lze změkčit povrchy se zachováním okrajů a detailů. Také nový výběr on-line alb založených na technologii Adobe Flash vám nabízí interaktivní zážitky.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (445 MB).
  Photoshop Elements 7


  Google Picasa 3.0 – freeware

  Také Google nezůstává pozadu a usilovně vylepšuje svůj program pro úpravu, organizaci a publikování fotografií. Google Picasa se tak posunul do své třetí verze a přibylo několik vylepšení.

  Ten, kdo program využívá, nám jistě dá za pravdu, že již dlouho volá po retušovacím nástroji. V této verzi se ho konečně dočkal. K různým filtrům tak přibyla možnost fotografie editovat ručně, a to přímo pomocí myši. Různé nedodělky či škrábance tak lehce odstraníte, podobně jako v konkurenčních fotoeditačních programech. Přibyl i nový prohlížeč, takže své fotografie můžete prohlížet lehčeji a komfortněji. Zcela novou funkcí, u tohoto druhu programu by se dalo říci nečekanou, je možnost vytvářet videoklipy. Jestliže tedy například fotoaparátem pořizujete videa, můžete si je nyní upravit, a to včetně podpory HD. Upraveno bylo i odesílání obrázků do Google webové galerie, takže nyní pokud upravíte nějaký obrázek, automaticky dojde i k jeho znovunahrání do vašeho webového alba. Zapracovalo se i na vylepšení koláží, odstranění jevu červených očí, ořezávání fotografií atd.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (7,4 MB).
  Google Picasa 3.0


  Jet Screenshot 1.0 – freeware

  Existuje celá řada programů pro zachycování činnosti na pracovní ploše či pořizování screenshotů. Většina z nich je ukládá do předem nadefinované složky někde na pevném disku. Co však dělat, pokud byste je chtěli ukládat někam jinam? A to třeba hned na internet? Řešení naleznete v tomto produktu.

  Ukrajinský produkt Jet Screenshot je sice typickým zástupcem aplikací pro pořizování screenshotů, ale umí něco navíc. Pořízené snímky totiž umí umísťovat na internet. Dovoluje mu to vestavěný FTP klient. Po nahrání na vzdálený server máte k dispozici URL adresu nahraného obrázku a ten můžete třeba zaslat svému známému, aby se podíval na vámi pořízený screenshot. Zachytávat přitom můžete nejen celou obrazovku, ale i pouze její vybranou část. Snímky lze popiskovat či je ořezávat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,5 MB).
  Jet Screenshot
 •  

  Nejčtenější

  Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

  Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

  Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

  Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

  Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

  V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

  Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

  3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

  Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

  Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

  B-707 N7071 Braniff

  Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

  Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

  Posun severního magnetického pólu

  Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

  Další z rubriky

  Vyzkoušejte multifunkční designové hodiny pro Windows

  Ilustrační foto - hodiny

  Hodiny jako spořič monitoru, nebo zobrazující aktuální stav počasí. Podívejte se po netradičních a designových...

  Aplikace: Vytvořte si vlastní Lego příběh nebo se staňte malířem

  Tablet jako malířské plátno

  Pro tablety a Androidem a iPady vývojáři připravili šikovný kalendářový widget, aplikaci na sledování používání...

  Tipy pro Windows 10: aktivujte si bezpečné virtuální brouzdání v Edge

  Tipy a triky pro Windows 10

  Po spuštěním virtualizované verze browseru Edge se už nemusíte bát vstupovat na potenciálně nebezpečné stránky....

  ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
  ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

  Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

  Najdete na iDNES.cz