Zkuste českého správce souborů a optimalizátor Windows XP

aktualizováno 
Díky speciálnímu programu budete umět „vytáhnout“ ze stránky skrytý odkaz maskující se za Java nebo ActiveX skripty a konečně si tak např. budete moci stáhnout streamované video. Představíme nástroj pro opravu chyb ve Windows 2000 a XP a také utilitku, která odstraní programy Norton z PC. A nebude chybět ani výborný český souborový manažer.

URL Snooper 2.04 - freeware
URL Snooper je program na vydolování reálného odkazu z internetového odkazu. Jistě jste se již někdy setkali s problémem, že jste nemohli zkopírovat odkaz z nějaké stránky vedoucí na jinou či odkazující na soubor nebo streamované video. Provozovatelé těchto stránek používají technologii, která neumožňuje link vytáhnout.

Odkazy jsou většinou schovány za Java anebo ActiveX skripty. Pomůcka URL Snooper však tyto odkazy umožní lehce získat a to i takové, které jsou redirectovány (přesměrovány). Využívá WinPcap, což je technologie která se skládá z ovladače, jenž rozšiřuje operační systém o poskytování nízkoúrovňového přístupu do sítě a knihovny, která usnadňuje přístup k síťovým vrstvám. Svým způsobem tedy jde o obdobu špehovacího nástroje, který se usadí mezi PC a stránku. Sám potom dokáže URL adresu filtrovat a zaznamenat veškerou komunikaci. Informace ukládá do logu, kde si je můžete prohlédnout a získat tak potřebné údaje, respektive odkazy. Program vyžaduje bezplatnou registraci.

 • Program stahujte na této adrese (1.5 MB).
 • URL Snooper

  Advanced WindowsCare 1.5 - freeware
  Advanced WindowsCare slibuje svému uživateli zrychlení odezvy operačního systému, vyřešení některých problémů a omezení pádů či zastavení Windows. Utilitka je určena pro operační systémy Windows 2000 a XP. Jedním klikem dokáže optimalizovat chod celého PC se zmíněnými systémy.

  Po instalaci a spuštění vás jistě mile překvapí přehlednost a jednoduchost programu. V horní polovině naleznete čtyři řádky podávající informace o vašem PC (systém, typ procesoru, velikost paměti a použité grafické kartě). Po stisknutí tlačítka Analyze proběhne rozbor operačního systému. Na konci se dozvíte, které jeho části nejsou v pořádku (vykazují problém). Tlačítkem Details si můžete zobrazit podrobnější informace, bohužel i v nich však nenajdete detailní informace, o jaké chyby jde. Budete-li aplikaci důvěřovat, můžete pomocí ní automaticky všechny nalezené problémy ihned opravit. Také si můžete nechat nastavit Windows do výchozího stavu (Restoration) či ho ještě více optimalizovat (Optimalize). Při našem testování jsme nezaznamenali po aplikaci oprav žádné chyby a systém dle našeho názoru reagoval o něco rychleji. Plná verze programu potom nabízí detailní rozbor chyb a větší možnosti jejich oprav.

 • Program stahujte na této adrese (2.2 MB).
 • Advanced WindowsCare

  Norton Removal Tool - freeware
  Zajímavou a možná pro někoho nepostradatelnou pomůckou může být softwarový nástroj s označením Norton Removal Tool. Jak je již z označení patrné, jde o produkt pro odstranění různých produktů z portfolia společnosti Symantec ze systémů Windows. Může se hodit zejména v situacích, kdy se vám některý z nich nedaří klasickou cestou odebrat – například, když se nedaří odinstalování ze Start nabídky a ani z nástroje Přidat nebo ubrat programy. Protože v sobě obsahuje záznamy o tom, kam se programy kopírují a do jaké části systémového registru se zapisují, lehce zajistí kompletní odebrání poškozených součástí. Podporuje tyto programy:

  Norton AntiVirus 2004/2005/2006
  Norton AntiVirus Professional 2004
  Norton AntiVirus 3, 5 and 10 User Pack 2004/2005/2006
  Norton SystemWorks 2004/2005 Professional Edition
  Norton SystemWorks 2005/2005/2006 Premier
  Norton SystemWorks 2006
  Norton SystemWorks 2006 Basic Edition
  Norton Password Manager 2004
  Norton Internet Security 2004/2005/2006
  Norton Internet Security 5 a 10 User Pack 2004/2005/2006
  Norton Personal Firewall 2004/2005/2006
  Norton AntiSpam 2004/2005/2006
  Ghost 2003, nebo Ghost Version 9.0
  Norton Ghost 10.0

 • Program stahujte na této adrese (649 kB).
 • Norton Removal Tool

  Servant Salamander 2.5 beta – shareware
  Ne každý uživatel počítače se ihned orientuje v prostředí operačního systému a práce se soubory ve Windows tak může být pro mnoho z nich těžkým oříškem. Naštěstí tu jsou tzv. správci souborů. Mezi jedny takové patří i český Servant Salamander. Tento program je typickým představitelem jednoduchých souborových manažerů podobně jako Total Commander. Při spuštění se otevře hlavní okno programu obsahující dvě vertikální okna - pravé a levé. Pod hlavním menu, které je v horní části okna jsou pro každé z vertikálních oken rozbalovací nabídky pro výběr zobrazovaného disku a informace o volném místě na disku. Stavový řádek je umístěn v dolní části hlavního programového okna a obsahuje informaci o počtu zobrazených nebo označených objektů a jejich velikosti. Vlastní práce s programem je velmi jednoduchá a prakticky se neliší od práce s jinými aplikacemi stejného typu. V nedávno zveřejněné nové verzi došlo k několika vylepšením.

 • Program stahujte na této adrese (4.7 MB).
 • Servant Salamander

   

  Nejčtenější

  Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

  Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

  Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

  Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

  Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

  Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

  Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

  Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

  Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

  Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

  3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

  Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

  Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

  Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

  V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

  Další z rubriky

  Deset nejlepších stahovačů s nadstandardními funkcemi

  Ilustrační foto - počítač

  Video, audio, obrázky, torrenty, soubory z download serverů, a ještě mnohem více si lze snadno stáhnout prostřednictvím...

  Stáhněte si zdarma: výuka morseovky a pohodlné screenshotování

  Ilustrační foto - kod

  Porozumět, ale také se naučit morseovku pomůže výukový program Moresovka. Vytvořit screenshot nebo animovaná videa...

  Software zdarma: obnovte pokažený systém do několika minut

  Ilustrační foto - data

  Přenést snadno všechna data v počítači na rychlejší či jiný HDD, případně do nového počítače. Na první pohled nesnadný...

  Najdete na iDNES.cz