Získejte zpět ztracený produktový klíč k Windows Vista

aktualizováno 
Ztráta produktového klíče k Windows je věc nemilá, ale ještě nic není ztraceno. Nestahujte desítky kodeků zbytečně a nechte si poradit, který opravdu potřebujete. LED diody ve Windows vám ukážou, který z disků právě pracuje.

Windows Vista logo

WinGuggle 1.0 – freeware
Pokud již používáte nový operační systém Microsoftu, tedy Windows Vista, a již se vám podařilo ztratit produktový klíč, pak je to věc nemilá. Ten totiž budete potřebovat pro novou instalaci či případnou reinstalaci systému.

Jste-li pokročilý počítačový uživatel, tak se vám ho může podařit najít v systémovém registru Windows. Ti ostatní potom mohou využít šikovnou utilitku WinGuggle. Tato malá aplikace totiž dokáže produktový klíč v registru najít a zobrazit, aniž byste po něm museli pátrat. Stažený archiv stačí pouze rozbalit a poklikat na EXE soubor. Klíč se zobrazí jako na dlani. To však není vše, co tato pomůcka umí. Nejenže zobrazí produktový klíč i pro Windows XP, ale v záložce Tools na vás čeká další funkce. Díky ní lze vyplnit tzv. OEM Logo and Information. Co to je? To je informace o výrobci vašeho PC. Zde se nachází servisní informace pro případ nouze. Informace se zobrazí po stisknutí klávesové zkratky Windows + Pause Break.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (156 KB).

  WinGuggle

  CodecInstaller 2.8 – freeware
  A zase ty kodeky. Pro správné přehrávání video a audio souborů musíte mít v počítači instalované odpovídající kodeky anebo používat speciální filtr (např. ffdshow), případně multimediální přehrávač, který v sobě již kodeky obsahuje (Media Player Classic). Pro operační systém je nejhorší, pokud zvolíte první možnost. Instalací různých verzí kodeků ho totiž nejen zpomalíte, ale může dojít k chybám a video je potom zbytečně trhané či ho nelze přehrát vůbec. Někdy se však bohužel instalaci méně používaného kodeku nevyhnete. Program CodecInstaller nejenže dokáže zobrazit všechny instalované kodeky v přehledné formě, ale dokonce vám může doporučit i ten, který je nutný pro přehrání vybraného souboru a který vám právě chybí.

  Po spuštění programu máte na výběr celkem tři volby. První slouží k zobrazení již instalovaných kodeků a zobrazení dalších podrobností o nich (výrobce, verze atd.). Tlačítkem Analyze File lze provést zjištění, jaký kodek potřebuje konkrétní soubor, aby mohl být přehrán. Vyberte tedy např. videosoubor a detaily se ihned zobrazí. Poslední tlačítko potom slouží k instalaci kodeků či filtrů uvedených v seznamu – odpadá tak shánění kodeků na internetu. Pro správných chod musíte mít instalované rozhraní .NET Framework.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,7 MB).
  CodecInstaller


  HddLed Indicator 1.8 – trial
   
  Máte-li v počítači jeden pevný disk, pak zjistit, zda aktuálně pracuje, není problém. Stačí se podívat na skříň počítače a ihned díky LED diodě máte přehled. Co však dělat v případě, že disků máte víc a potřebujete vědět, který že to vlastně neustále pracuje? Nejenže tak můžete odhalit, z jakého disku jsou informace načítány, ale také máte přehled, zda v systému nepůsobí nějaký špionský program, který může posílat data z PC.

  A právě na toto se specializuje HddLed Indicator. Dokáže sledovat aktivitu jak fyzických disků, tak i těch logických, a to díky virtuálním LED kontrolkám. Pokud problikávají zeleně, znamená to, že jsou data buď načítána, anebo zapisována. Pokud na LEDku umístíte kurzor, můžete zjistit detaily o rychlosti čtení, a dokonce i to, kolik dat bylo zapsáno či načteno od spuštění HddLed Indicatoru.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (585 KB).

  HddLed Indicator

  Evidence tiketu 0.9 – freeware
  Ať už patříte mezi příležitostné, anebo pravidelné sázkaře, mohla by se vám při vaší riskantní hře vyplatit jednoduchá pomůcka.

  Pomocí českého programu Evidence tiketu máte totiž možnost vést si v elektronické podobě všechny vaše vsazené tikety a události na nich. Zaznamenávat si tak můžete informace o datu podání tiketu, popisu tiketu, vypočítaný celkový kurz podle události na tiketu, vsazený vklad na tiket, zisk nebo ztrátu z tiketu, možnou výhru a další informace. Výhodou je, že v této podobě si poté tikety můžete analyzovat, různě třídit, a dokonce vytvářet tiskové sestavy.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (501 KB).
  Evidence tiketu
 •  

  Nejčtenější

  Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

  Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

  Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

  Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

  Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

  V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

  Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

  3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

  Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

  Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

  B-707 N7071 Braniff

  Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

  Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

  Posun severního magnetického pólu

  Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

  Další z rubriky

  Prohlížeče šifrují data, aplikace pomůže v matematice. Otestovali jsme

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si funkci hned dvou internetových prohlížečů, aplikaci na pořizování zvukových záznamů nebo třeba nové...

  Tipy pro Windows 10: aktivujte si bezpečné virtuální brouzdání v Edge

  Tipy a triky pro Windows 10

  Po spuštěním virtualizované verze browseru Edge se už nemusíte bát vstupovat na potenciálně nebezpečné stránky....

  Stáhněte si zdarma: výuka morseovky a pohodlné screenshotování

  Ilustrační foto - kod

  Porozumět, ale také se naučit morseovku pomůže výukový program Moresovka. Vytvořit screenshot nebo animovaná videa...

  Najdete na iDNES.cz