Zbavte se blikání internetových stránek ve Firefoxu!

aktualizováno 
V dnešní porcičce tipů a triků na vás čeká návod, jak deaktivovat blikání prvků z webových stránek ve Firefoxu, tip pro zakázání zobrazování ikonky schránky ve Wordu 2003 při vložení textu, jak zkusit odstranit neodstranitelná data z disku, jak zakázat vypalování v XP, či jak zobrazit jméno uživatele a počítače v popisku Tento počítač a jak změnit velikost miniatur u náhledů obrázků.

Tipy a triky pro začátečníky

273 - jak se zbavit blikání prvků ve Firefoxu
Používáte-li internetový prohlížeč Firefox, pak jste se již možná někdy setkali s problémem blikajících prvků na některých webových stránkách. Toto nepříjemné blikání může být někdy opravdu na obtíž. Pokud shledáte blikání textu obtěžující, sjednejte si nápravu. Otevřete Firefox a do řádku pro adresu zadejte příkaz about:config. Tím se dostanete do nastavení prohlížeče pro pokročilé. Zde vyhledejte řádek browser.blink_allowed. Použít můžete i filtr, kam zadejte slovo blink. Na řádek nyní poklikejte a zkontrolujte, zda se v sloupci hodnota objevilo slovo false. Prohlížeč již nyní stačí pouze restartovat.

Tipy a triky pro začátečníky

274 - jak ve Wordu 2003 zakázat zobrazování ikonky schránky při vložení
Uživatelé kancelářského balíku Microsoft Office 2003 a zejména aplikace Microsoft Word 2003 dobře vědí, že při práci se schránkou Windows se po vložení objektu či textu zobrazuje také nežádoucí ikonka. V praxi k tomu dojde v případě, když zkopírujete objekt do schránky (např. CTRL+C) a poté ho vložíte ve Wordu (CTRL+V). Text se sice vloží, ale spolu s ním se objeví i znak schránky. Pokud ho nechcete zobrazit, stiskněte klávesu Esc. To je však pouze dočasné řešení. Chcete-li zobrazení zakázat natrvalo, potom klikněte na nabídku Nástroje -> Možnosti a klikněte na kartu Úpravy. V části Možnosti vyjímání a vkládání zrušte označení položky Zobrazovat tlačítka Možnosti vložení. Změny uložte tlačítkem OK.

Tipy a triky pro začátečníky

275 – když se nedaří smazat data z disku
Některé soubory a složky se vám nemusí podařit smazat. Pokud nepomůže ani prověření disku opravným nástrojem např. scandisk a ani defragmentace disku, zkuste poslední možnost. Tou je mazání z příkazového řádku ve Windows. Klikněte na tlačítko Start -> Spustit. Do řádku otevřít vepište příkaz cmd. Otevře se konzola pro MS-DOS. Zde se přepněte do nadřazené složky, ze které chcete data smazat. Zadejte příkaz rmdir /s název složky. Všechna právě nepoužívaná data, budou po dotazu, zda jste si příkazem jisti, ihned smazána.

Tipy a triky pro začátečníky

Tipy a triky pro pokročilé

276 – jak zakázat integrované vypalování ve Windows XP
Tímto postupem lze zakázat používání vypalování v operačním systému Windows XP. Pokud si tedy nepřejte, aby kdokoliv na vašem počítači používal pro vypalování CD (na vypalovačce) integrovaný mechanismus od společnosti Roxio, upravte jeden záznam v systémovém registru Windows XP. Klikněte na Start -> Spustit a vepište příkaz regedit. Otevře se okno, ve kterém vyhledejte klíč HKEY_CURRENT_USER\ Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer. Přepněte se na pravou stranu a klikněte pravým tlačítkem myši. Vyberte Nový -> hodnota DWORD. Pojmenujte ji NoCDBurning. Nyní na ni poklikejte a přidělte jí hodnotu 1. Pro aktivaci stačí počítač restartovat. Nyní volby k zápisu nebudou v systému přítomné. To samozřejmě neplatí pro externí programy (Nero apod.).

Tipy a triky pro pokročilé

278 – jak zobrazit jméno uživatele a počítače v popisku Tento počítač
Někoho může ve svém PC nudit popisek Tento počítač u ikonky a v Průzkumníku Windows. Tato volba je jakýmsi rozcestníkem po systému Windows XP. Místo tohoto nepříliš zajímavého názvu si můžete nastavit zobrazování nejen názvu počítače, ale i dokonce právě přihlášeného uživatele. Stačí provést úpravu v systémovém registru. Spusťte ho a vyhledejte klíč HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}. Pravým tlačítkem myši klikněte na položku LocalizedString a vyberte přejmenovat. Označte ji LocalizedString.old. Nyní opět klikněte pravým tlačítkem na volné místo a vyberte Nový -> Rozšiřitelná řetězová hodnota. Tu pojmenujte jako LocalizedString. Poklikejte na ni a do řádku zadejte %USERNAME% on %COMPUTERNAME%, PC restartujte. Změny se ukáží (např. na ikonce na ploše) ihned po přihlášení k systému.

Tipy a triky pro pokročilé

279 – jak změnit velikost miniatur u náhledů obrázků
Pro někoho může být velmi užitečná a nepostradatelná funkce náhledů (pojmenovaná Miniatury) fotografií v Průzkumníku Windows. Ta totiž dokáže svým uživatelům poskytnout náhled na jejich fotografie a další grafické soubory. Tato funkce má však bohužel pouze omezené možnosti nastavení. Vlastně, nastavovat přímo z Windows ani nejde. Vy však zásahem do registru můžete např. změnit velikost náhledů, aby se vám nezdály tak velké či malé. Otevřete registr a vyhledejte klíč HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer. Na pravé straně klikněte na prázdné místo a vyberte Nový -> hodnota DWORD a označte ji jako ThumbnailSize. Poklikejte na ni a přidělte jí hodnotu od 32 do 96 a PC restartujte.

Tipy a triky pro pokročilé

 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Jeden „drát“ by stačil pro celou ČR. Nové elektrické vedení láme rekordy

Transformátor pro 1 110 kV vedení v Číně, který postavila firma Siemens. Na...

Provozovatel čínské přenosové sítě spustil nejvýkonnější a nejdelší vedení světa. Putuje jím elektřina o napětí více...

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

Skylink znovu zdražuje servisní poplatek i nejlevnější balíček

Logo Skylink

Satelitní platforma Skylink přistoupila po roce ke zdražení tzv. servisního poplatku, který platí uživatelé základní...

Další z rubriky

Aplikace: rychlý prohlížeč či hesla v bezpečí

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte nový internetový prohlížeč od Xiaomi, alternativní fotogalerii nebo třeba šikovného správce hesel, který...

Učiňte Start nabídku ve Windows odlišnou a efektivnější

Ilustrační foto - notebook

Tlačítko Start a nabídka ukrývající se pod ní může vypadat zcela jinak. Lze ji personifikovat a naučit novým funkcím,...

Aplikace: turistický průvodce, odinstalátor balastu nebo tvoření memů

Tablet vám pomůže na cestách i doma.

Ze zajímavých aplikací jsme tento týden vybrali například šikovného turistického průvodce, nástroj na rychlé...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz