Zálohujte si celý Outlook vč. kontaktů a kalendáře

aktualizováno 
Šikovná aplikace od Microsoftu se postará o kompletní zálohování a obnovu dat v Outlooku, vyzkoušet také můžete automatický zeslabovač hudby s mnoha funkcemi či přidat hlavní liště několik funkcí a vytvořit virtuální disky ze složek.
Internet, e-mail

Internet, e-mail | foto: Profimedia.cz

Zálohování osobních složek Outlook – freeware
Jestliže potřebujete přeinstalovat počítač a všechna data jste si již zálohovali, ale nevíte, jak zálohovat vše, co máte v Outlooku, pak zkuste tento softwarový nástroj. Zálohování osobních složek Outlook to udělá za vás během chvilky.

Slouží ke snadnému a rychlému zálohování vybraných informací z Outlook 2000, 2002 a 2003 na pevný disk, na síťový server nebo do síťové sdílené položky. Každý soubor PST obsahuje všechny složky aplikace Outlook, včetně složek Doručená pošta, Kalendář a Kontakty. Můžete použít jediný soubor PST (v seznamu složek obvykle označovaný jako Osobní složky), ale můžete mít také další soubor PST pro archivaci. Pomocí nástroje Zálohování osobních složek lze zálohovat libovolné nebo všechny soubory PST najednou. Můžete také zvolit, které soubory PST se budou zálohovat a jak často. Pokud však používáte poštovní schránku na straně serveru (např. přes IMAP protokol), pak vám tato pomůcka bude k ničemu. Funkci najdete pod menu Soubor -> Zálohování. Po přeinstalaci PC pak stačí aplikaci opět nainstalovat a zálohu ze stejného místa obnovit.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (161 KB).

  Zálohování osobních složek Outlook

  Automuter 2.2 – trial
  Drtivá většina stolních počítačů a notebooků je dnes již z výroby vybavována zvukovými kartami. Díky tomu si v operačním systému Windows můžete pustit hudební CD, písničky v MP3 či naladit internetové vysílání, případně sledovat TV a další videa. V některých případech je však zapotřebí zvuk ihned ztlumit a to automaticky. Jak na to? Pomoci by vám mohla tato utilitka.

  Automuter vám dovolí samočinně potlačit hudbu či zvuk z reproduktorů a to například v předem nastavený čas. Pokud pracujete na PC například večer a pouštíte si oblíbenou hudbu, pak jistě nebudete chtít své okolí rušit zesílenou hudbou. V tom případě si v této aplikaci stačí určit, v kolik hodin se má snížit hlasitost a na jakou úroveň. To však není vše, co tato pomůcka umí. Nastavit si lze vypnutí zvuku při spuštění šetřiče, nebo když je počítač uzamčen, nastavit klávesovou zkratku pro okamžité ztlumení, postupné či skokové ztlumení atd. Perličkou na závěr je jistě i to, že spolupracuje s přehrávači Winamp, WMP a iTunes a díky tomu při ztlumení dojde i k zapauzování přehrávače a vy potom můžete hudbu opět začít  poslouchat tam, kde jste skončili.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (570 KB).
  Automuter


  XNeat Windows Manager 2.5 – freeware

  Až z Egypta pochází produkt XNeat Windows Manager. A k čemu vám bude dobrý? Do systému Windows přidá nové funkce a vlastnosti. Konkrétně jimi obohatí hlavní lištu.

  Představte si, že čas od času potřebujete zprůhlednit nějaké okno na pracovní ploše, minimalizovat ho tak, aby v hlavní liště nezabíralo místo a přitom bylo zobrazeno v systémové části lišty. Zobrazit lze jakékoliv okno nad ostatními a to natrvalo. To však stále není vše. Někteří z nás jsou zvyklí na určité pořadí svých oken na hlavní liště. Například internetový prohlížeč, e-mailový klient a teprve poté na správce souborů. Abyste tyto aplikace nemuseli otevírat v žádaném pořadí, můžete si je kdykoliv přeskupit touto pomůckou a to pouhým přetažením z jednoho místa na druhé. Produkt se integruje do menu vyvolaného pravým tlačítkem ve správci úloh a systémové liště a je tak vždy po ruce. XNeat Windows Manager může i skrýt Start tlačítko či změnit vzhled hlavní lišty (skrýt hodiny atd.).

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (323 KB).
  XNeat Windows Manager


  Hard Folder 1.2 – freeware

  Chtěli byste mít ke svým datům blíže? A co si některé složky nastavit jako pevný disk? Díky této aplikaci tak můžete učinit velmi rychle a navíc elegantně.

  Tato pomůcka vám totiž umožní používat vámi vybranou složku jako logický oddíl. Každý uživatel na jednom PC má uložené své virtuální jednotky. Nechybí ani funkce startup, která se postará o znovu připojení virtuálních jednotek po opětovném startu počítače. Ve verzi 1.2 byla přidána funkce error discovery, díky které program hlásí, zda proběhla požadovaná operace úspěšně či ne, a také se pokusí zjistit příčinu vzniklého problému.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (384 KB).
  Hard Folder
 •  

  Nejčtenější

  Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

  Intelino tým

  Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

  Televizor jako roleta: nové LG se po vypnutí sroluje do podstavce

  LG Signature OLED TV R je prvním televizorem, který se po vypnutí sroluje do...

  Ve vypnutém stavu je to televizní stolek s vestavěným soundbarem, po zapnutí se z něj vyroluje 65" OLED obrazovka. Nový...

  U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

  360 Reality Audio

  Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

  SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

  Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

  Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

  Už brzy bude mít den „25 hodin“. Trendy, které vás potěší, ale i vyděsí

  Přímé přenosy jsou extrémně oblíbené od té chvíle, kdy Facebook funkci Live....

  V Česku jsou to zatím jen slova, která plní titulky technologických i zpravodajských webů. Letos se však řada z nich...

  Další z rubriky

  Aplikace: nabídka bydlení či vzpomínka na Michaela Schumachera

  Tablet pro práci i zábavu

  Nová aplikace serveru s nabídkami prodeje a pronájmu nemovitostí umožní uzavřít obchod bez zprostředkovatele. Vyzkoušet...

  Aplikace najde přátele na dopisování, jiná prodá a nakoupí bitcoiny

  Tablet vás zabaví i něco nového naučí.

  Nový nástroj na testování výkonu a výdrže mobilního zařízení vám pomůže zjistit, v jaké kondici je váš telefon....

  Stáhněte si zdarma: rychlé zakódování souborů či generátor fraktálů

  Fractal Zoomer

  Působivé barevné geometrické útvary vytvoří generátor Fractal Zoomer. Možnost zašifrovat data do samorozbalovacího...

  Najdete na iDNES.cz