Zakázali vám v práci ICQ? Nevadí! Víme, jak pokecat odkudkoli

aktualizováno 
ICQ a příbuzné komunikační služby jsou obrovsky populární. Bohužel, řada zaměstnavatelů nebo správců sítí nemá pro jejich používání pochopení. Pomocí webových kecálků však pokecáte z každého počítače.

Chatujte o 106 odkudkoli | foto: Profimedia.cz

V mnoha společnostech jsou porty, na kterých běží IM klienti, blokované. Svůj smysl to asi má – především síť ICQ je zdrojem virů a různého balastu, který může napáchat škody v počítači i celé firemní síti. Naštěstí ovšem existují způsoby, jak běžné způsoby zabezpečení obejít, připojit se ke svému účtu a kdykoliv pokračovat v klábosení s přáteli.

Nemusíte přitom nic instalovat přímo do počítače, takže neporušujete firemní regule - stačí použít speciální internetové služby nebo „přenosné“ klienty.

ICQ2Go

Přehled možností chatování pomocí webových aplikací bychom mohli začít právě u sítě ICQ, která pro všechny uživatele, kteří z nějakého důvodu nemohou používat ICQ klienta přímo v počítači, nabízí službu ICQ2Go. Máte-li ICQ účet, stačí se jen přihlásit do ICQ2Go.

Webová aplikace otevře speciální okno internetového prohlížeče, které zobrazuje vaše kontakty, podobně jako klasický ICQ klient. K dispozici máte všechny běžné funkce ICQ klienta jako vyhledávání a přidávání kontaktů, nastavení uživatelských informací, zasílání SMS nebo ukládání historie komunikace.

ICQ2Go funguje ve všech běžných internetových prohlížečích Firefox, Internet Explorer, Netscape i Safari, stačí v nich jen povolit vyskakovací okna. Na výběr máte mezi verzí napsanou v Javě a ve Flashi.

K ICQ2Go se připojíte zde.

Yahoo! Web Messenger

Dalším populárním chatovacím klientem je Yahoo! Messenger, který uživatelům nabízí svou internetovou verzi Yahoo! Web Messenger. Internetový klient zobrazuje vaše kontakty, umožní vám vyhledávat a přidávat nové, nastavovat viditelnost a stav uživatele a celkově pracovat s klientem tak, jako by byl instalován přímo ve vašem počítači. Yahoo! nabízí i další internetové služby jako vyhledávač a e-mail, které je možné využívat z prostředí webového klienta. Yahoo! Web Messenger pracuje v prohlížečích Firefox, Internet Explorer, Opera i Safari.

Yahoo! Web Messenger naleznete zde.

Google Talk

Rovněž službu Google Talk je možné využívat bez instalace. Aplikace si navíc pamatuje váš počítač, nemusíte se tedy ani přihlašovat jménem a heslem. V internetovém klientovi nechybí funkce pro přidávání uživatelů, propojení s e-mailovou schránkou Gmail, prohlížeč fotek a přehrávač videa. Na rozdíl od standardního klienta služby Google Talk není možné přes webovou aplikaci telefonovat po internetu.

Google Talk najdete zde.

meebo

Výše zmíněné webové aplikace umožňují komunikaci pouze ve své domovské síti. Pokud ovšem hledáte internetovou obdobu klientů Miranda nebo Trillian, které zvládnou komunikovat ve více sítích zároveň, je pro vás jasnou volbou služba meebo. Prostřednictvím internetové aplikace meebo můžete být zároveň připojeni v sítích Yahoo!, MSN, AIM, Google Talk, Jabber a samozřejmě i ICQ, navíc si můžete povídat i s více uživateli zároveň. Samozřejmě nechybí ani možnost přidávání nových kontaktů, nastavování informací o uživateli a další běžné funkce.

meebo naleznete zde.

meebo me!

S aplikací meebo na chatování přes web souvisí i nástroj meebo me!, který vám po registraci nabídne možnost vložit okno pro chatování do vašich webových stránek. Jakýkoliv návštěvník vašeho webu pak uvidí, zdali jste právě online a může si s vámi povídat přímo prostřednictvím internetových stránek. K využití této možnosti není třeba žádná další registrace ani instalace speciálního programu. Okno meebo me! může mít různou velikost a vzhled, tak aby zapadlo do designu vašich stránek.

Službu meebo me! naleznete zde.

Plugoo

Podobnou funkci jako meebo me! má také aplikace Plugoo, která vzkazy od návštěvníků vašeho webu přeposílá přímo do některého z podporovaných chatovacích klientů (MSN Messenger, Yahoo! Messenger, ICQ, AIM, Google Talk a Jabber). Stačí tedy být přihlášen k některé z podporovaných sítí a hned můžete konverzovat s návštěvníky vašich internetových stránek. Vložení okna programu Plugoo do stránek je snadné, vzhled si i zde můžete upravit.

Plugoo najdete zde.

Dalším řešením, jak se dostat s omezenými uživatelskými právy ke kontaktům v síti ICQ i dalších, je použití klienta bez nutnosti instalace. Pak vám stačí třeba jen USB Flash disk a připojení k internetu – do počítače není třeba nic instalovat. Klienti, které je možné používat z USB Flash disku, jsou například Miranda Portable, Gaim Portable nebo QIP.

Autor:

50. výročí přistání na Měsící

Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

Nejčtenější

Chyběl necelý metr. Parašutisté nekopali v kryptě obležené nacisty marně

Radarový průzkum krypty v únoru 2019

Po 77 letech od atentátu na Heydricha se podařilo prokázat existenci průchozí stoky před kostelem sv. Cyrila a Metoděje...

Neudělejte chybu jako Ovčáček. Ověřovací kód nikdy nikomu neposílejte

Pro bezpečí na internetu je důležité nesdělovat soukromé ověřovací kódy, někdo...

Pokud vám přijde zpráva s potvrzujícím kódem, zacházejte s ní jako s tajemstvím. Nepište ji nikam, kam nepatří. Nikomu...

Jsou neskutečně levné a jedovaté. Čínské tonery do tiskáren obsazují trh

Jak vybrat náplň do tiskárny, aby do ní padla jako ulitá? Ne každá je vhodná a...

Především kvůli nízké ceně lidé riskují zdraví a kupují ultralevné tonery do laserových tiskáren od neznámých výrobců....

Proč havarovaly Boeingy 737 Max? Firma spěchala a porušila vlastní zásady

Jak vznikly problémy, které vedly k havárii nejnovějších letadel Boeing 737 MAX

Nejnovější letadla Boeing 737 MAX 8 už tři měsíce nelétají. Při dvou jejich nehodách totiž zemřelo 346 lidí. Stopy...

Nečekaný objev. Našli jsme stopy po posledním boji parašutistů

Stopy po výbuchu granátu, který podle dostupných indícií smrtelně zranil Jana...

Osmnáctého června 1942, ve čtyři hodiny deset minut ráno, začal v Resslově ulici v Praze nerovný boj. Stovky esesmanů...

Další z rubriky

NÁVOD: Jak aktivovat tmavý režim? Oblečte Windows i celý web do černé

Tmavý režim pro Windows a Chrome (ilustrační foto)

Máte unavené oči z koukání do počítače? Nebo se vám prostě líbí černá barva? Ukážeme vám, jak přepnout Windows 10 do...

Americká bezpečnostní služba NSA varuje před chybou ve starých Windows

Windows XP se zdála být věčná.

Téměř měsíc starou vážnou chybu v operačním systému Windows XP, 2003, 7 a Server 2008 si stále nezáplatovala velká část...

Aktualizace Windows může zablokovat bluetooth zařízení, varuje Microsoft

Logo Bluetooth

Microsoft na svých stránkách informuje, že vydal bezpečnostní aktualizaci, která může znepřístupnit komunikaci...

Najdete na iDNES.cz