Není jich moc, ale pár se najde. Užitečné doplňky pro prohlížeč Edge

aktualizováno 
Jestliže patříte k té úzké skupině, která pro surfování na internetu používá Microsoft Edge, a chcete rozšířit jeho funkce, zde je náš seznam deseti zajímavých doplňků pro tento „dvorní“ prohlížeč Microsoftu.

Microsoft Edge | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Už je to více než dva roky, kdy Microsoft uvedl na trh Anniversary update neboli výroční aktualizaci Windows 10. Ta mimo jiné naučila prohlížeč Edge používat doplňky. Zatímco pro konkurenční prohlížeče jich existují tisíce, Edge jich má několik desítek. Počet doplňků tak momentálně není obrovský, ale stále roste. Náš seznam obsahuje ty, které se nám líbí a stojí za to je používat.

LastPass 4.1 – freeware

Jestliže si neradi pamatujete hesla a věříte jednomu, potom si pořiďte LastPass. Nabízí možnost uložení všech hesel v šifrované podobě na svém serveru, kde jsou k dispozici po zadání jednoho primárního hesla. Může za vás vyplnit i přihlašovací údaje do formulářů.

  • Doplněk stahujte zde (27 MB).

Mouse Gestures – freeware

Umožní Edge ovládat pohybem myši. Po aktivaci stačí podržet pravé tlačítko myši a tažením kurzoru vyvolat předdefinovaný příkaz. Gesty myší tak máte možnost zavřít aktuální záložku, vrátit se na předchozí stránku, znovu otevřít zavřenou kartu apod. Rozšíření pocházející přímo od Microsoftu, které stojí minimálně za vyzkoušení.

  • Doplněk stahujte zde (4,4 MB).

Pocket 2.1 – freeware

Pocket je pravděpodobně nejoblíbenější online služba pro uložení věcí na pozdější dobu. Z webové stránky umožňuje uložit články, videa, fotky a téměř cokoli jiného. Jakmile později budete mít čas, můžete si webovou stránku znovu otevřít a najdete vše, co jste si do této kapsy uložili. Nechybí ani vyhledávání, můžete si zobrazit pouze články, videa, anebo obrázky či nechat si data exportovat.

  • Doplněk stahujte zde (1,6 MB).

Translator For Microsoft Edge 0.9 – freeware

Zatímco v Chromu je možné překládat weby přímo, v Edgi je na to samé nutný doplněk. Díky tomuto nástroji tak lze činit z více než 60 světových jazyků. Při prohlížení stránek, které je možné přeložit, se v adresním řádku zobrazí ikona překladače. Kliknutím na ni se stránka přeloží. Stejně tak lze pouhým označením přeložit vybraný text.

  • Doplněk stahujte zde (940 KB).

True Key By Intel Security – freeware

Intel, potažmo jeho tým z McAfee vyvinul technologii, pomocí které se můžete k vybraným službám či webům jako e-shopy, e-maily apod. přihlašovat pomocí jedinečných faktorů, jako je vaše tvář či otisk prstu. Tato aplikace v prohlížeči monitoruje zadávání hesel, ukládá je a přístup do služeb potom umožní automaticky na základě tváře nebo otisku prstu bez nutnosti cokoliv dělat.

  • Doplněk stahujte zde (16,7 MB).

Ghostery – freeware

Doplněk slibuje odstranit při načítání z webových stránek balast typu sledovací kódy, externí odkazy s reklamami, měřícími službami apod. Také vás vždy irituje, když se chcete dostat k nějaké textové informaci a web je napojen na další služby, které bez kompletního stažení nedovolí načtení stránky? Pokud ano, zkuste toto řešení, které navíc slibuje také zrychlení načítání stránek.

  • Doplněk stahujte zde (11,2 MB).

OneNote Web Clipper – freeware

V aplikaci OneNote z dílen Microsoftu můžete uchovat cokoli z webu. Po uložení výstřižku do OneNotu můžete obsah uspořádat a upravit. Aby vkládání bylo z Edgi co nejjednodušší, je tu tento doplněk. Vystřihovat můžete obrázky, PDF, videa nebo vizuální záložky stránek.

  • Doplněk stahujte zde (5,5 MB).

Office Online – freeware

I pro Edge existuje doplněk, který umožňuje zobrazit, upravovat a vytvářet kancelářské soubory Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Sway Online bez nutnosti instalace Office. Jednou ikonou lze vyvolat požadovanou aplikaci a dokumenty ukládat do OneDrivu.

  • Doplněk stahujte zde (4,4 MB).

Pinterest Save button – freeware

Pro online záložkování obrázků je velmi vhodná služba Pinterest. Nabízí snadnou možnost, jak vytvářet tematické kolekce z online galerií, nebo ty nahrané. S tímto nástrojem tak bude možno činit přímo z Edge. Používá se velmi snadno a získáte v něm i možnost uložit si vybraný obsah k přečtení později nebo ho nasdílet bez nutnosti někam něco kopírovat.

  • Doplněk stahujte zde (115 KB).

Turn Off the Lights for Microsoft Edge – freeware

A na závěr jsme si nechali malou, leč užitečnou funkci. S tímto doplňkem je možné nechat pohasnout vybrané okolí, třeba kolem videa, a tak se nenechat rušit okolními informacemi. To se může hodit například v případě videa, kdy není použit celobrazový režim a jedním kliknutím ponořit okolí stránky do tmy.

  • Doplněk stahujte zde (9,3 MB).

Který z doplňků pro Edge byste doporučili?

celkem hlasů: 361

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 pátek 30. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

LastPass 71
Translator For Microsoft Edge 67
Žádný 58
Ghostery 23
Jiný 23
Mouse Gestures 19
Pocket 19
Turn Off the Lights for Microsoft Edge 18
True Key By Intel Security 16
OneNote Web Clipper 16
Office Online 16
Pinterest Save button 15
 

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Televizor jako roleta: nové LG se po vypnutí sroluje do podstavce

LG Signature OLED TV R je prvním televizorem, který se po vypnutí sroluje do...

Ve vypnutém stavu je to televizní stolek s vestavěným soundbarem, po zapnutí se z něj vyroluje 65" OLED obrazovka. Nový...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Už brzy bude mít den „25 hodin“. Trendy, které vás potěší, ale i vyděsí

Přímé přenosy jsou extrémně oblíbené od té chvíle, kdy Facebook funkci Live....

V Česku jsou to zatím jen slova, která plní titulky technologických i zpravodajských webů. Letos se však řada z nich...

Další z rubriky

Učiňte Start nabídku ve Windows odlišnou a efektivnější

Ilustrační foto - notebook

Tlačítko Start a nabídka ukrývající se pod ní může vypadat zcela jinak. Lze ji personifikovat a naučit novým funkcím,...

Stáhněte si zdarma: nový rok si žádá nové verze antivirů

Ilustrační foto - bezpečnost

Vstupte do roku 2019 s novým antivirovým programem. Kyberzločinci jsou stále chytřejší, a tak přední výrobci...

Aplikace: nabídka bydlení či vzpomínka na Michaela Schumachera

Tablet pro práci i zábavu

Nová aplikace serveru s nabídkami prodeje a pronájmu nemovitostí umožní uzavřít obchod bez zprostředkovatele. Vyzkoušet...

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na iDNES.cz