Není jich moc, ale pár se najde. Užitečné doplňky pro prohlížeč Edge

aktualizováno 
Jestliže patříte k té úzké skupině, která pro surfování na internetu používá Microsoft Edge, a chcete rozšířit jeho funkce, zde je náš seznam deseti zajímavých doplňků pro tento „dvorní“ prohlížeč Microsoftu.

Microsoft Edge | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Už je to více než dva roky, kdy Microsoft uvedl na trh Anniversary update neboli výroční aktualizaci Windows 10. Ta mimo jiné naučila prohlížeč Edge používat doplňky. Zatímco pro konkurenční prohlížeče jich existují tisíce, Edge jich má několik desítek. Počet doplňků tak momentálně není obrovský, ale stále roste. Náš seznam obsahuje ty, které se nám líbí a stojí za to je používat.

LastPass 4.1 – freeware

Jestliže si neradi pamatujete hesla a věříte jednomu, potom si pořiďte LastPass. Nabízí možnost uložení všech hesel v šifrované podobě na svém serveru, kde jsou k dispozici po zadání jednoho primárního hesla. Může za vás vyplnit i přihlašovací údaje do formulářů.

  • Doplněk stahujte zde (27 MB).

Mouse Gestures – freeware

Umožní Edge ovládat pohybem myši. Po aktivaci stačí podržet pravé tlačítko myši a tažením kurzoru vyvolat předdefinovaný příkaz. Gesty myší tak máte možnost zavřít aktuální záložku, vrátit se na předchozí stránku, znovu otevřít zavřenou kartu apod. Rozšíření pocházející přímo od Microsoftu, které stojí minimálně za vyzkoušení.

  • Doplněk stahujte zde (4,4 MB).

Pocket 2.1 – freeware

Pocket je pravděpodobně nejoblíbenější online služba pro uložení věcí na pozdější dobu. Z webové stránky umožňuje uložit články, videa, fotky a téměř cokoli jiného. Jakmile později budete mít čas, můžete si webovou stránku znovu otevřít a najdete vše, co jste si do této kapsy uložili. Nechybí ani vyhledávání, můžete si zobrazit pouze články, videa, anebo obrázky či nechat si data exportovat.

  • Doplněk stahujte zde (1,6 MB).

Translator For Microsoft Edge 0.9 – freeware

Zatímco v Chromu je možné překládat weby přímo, v Edgi je na to samé nutný doplněk. Díky tomuto nástroji tak lze činit z více než 60 světových jazyků. Při prohlížení stránek, které je možné přeložit, se v adresním řádku zobrazí ikona překladače. Kliknutím na ni se stránka přeloží. Stejně tak lze pouhým označením přeložit vybraný text.

  • Doplněk stahujte zde (940 KB).

True Key By Intel Security – freeware

Intel, potažmo jeho tým z McAfee vyvinul technologii, pomocí které se můžete k vybraným službám či webům jako e-shopy, e-maily apod. přihlašovat pomocí jedinečných faktorů, jako je vaše tvář či otisk prstu. Tato aplikace v prohlížeči monitoruje zadávání hesel, ukládá je a přístup do služeb potom umožní automaticky na základě tváře nebo otisku prstu bez nutnosti cokoliv dělat.

  • Doplněk stahujte zde (16,7 MB).

Ghostery – freeware

Doplněk slibuje odstranit při načítání z webových stránek balast typu sledovací kódy, externí odkazy s reklamami, měřícími službami apod. Také vás vždy irituje, když se chcete dostat k nějaké textové informaci a web je napojen na další služby, které bez kompletního stažení nedovolí načtení stránky? Pokud ano, zkuste toto řešení, které navíc slibuje také zrychlení načítání stránek.

  • Doplněk stahujte zde (11,2 MB).

OneNote Web Clipper – freeware

V aplikaci OneNote z dílen Microsoftu můžete uchovat cokoli z webu. Po uložení výstřižku do OneNotu můžete obsah uspořádat a upravit. Aby vkládání bylo z Edgi co nejjednodušší, je tu tento doplněk. Vystřihovat můžete obrázky, PDF, videa nebo vizuální záložky stránek.

  • Doplněk stahujte zde (5,5 MB).

Office Online – freeware

I pro Edge existuje doplněk, který umožňuje zobrazit, upravovat a vytvářet kancelářské soubory Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Sway Online bez nutnosti instalace Office. Jednou ikonou lze vyvolat požadovanou aplikaci a dokumenty ukládat do OneDrivu.

  • Doplněk stahujte zde (4,4 MB).

Pinterest Save button – freeware

Pro online záložkování obrázků je velmi vhodná služba Pinterest. Nabízí snadnou možnost, jak vytvářet tematické kolekce z online galerií, nebo ty nahrané. S tímto nástrojem tak bude možno činit přímo z Edge. Používá se velmi snadno a získáte v něm i možnost uložit si vybraný obsah k přečtení později nebo ho nasdílet bez nutnosti někam něco kopírovat.

  • Doplněk stahujte zde (115 KB).

Turn Off the Lights for Microsoft Edge – freeware

A na závěr jsme si nechali malou, leč užitečnou funkci. S tímto doplňkem je možné nechat pohasnout vybrané okolí, třeba kolem videa, a tak se nenechat rušit okolními informacemi. To se může hodit například v případě videa, kdy není použit celobrazový režim a jedním kliknutím ponořit okolí stránky do tmy.

  • Doplněk stahujte zde (9,3 MB).

Který z doplňků pro Edge byste doporučili?

celkem hlasů: 361

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 pátek 30. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

LastPass 71
Translator For Microsoft Edge 67
Žádný 58
Ghostery 23
Jiný 23
Mouse Gestures 19
Pocket 19
Turn Off the Lights for Microsoft Edge 18
True Key By Intel Security 16
OneNote Web Clipper 16
Office Online 16
Pinterest Save button 15

50. výročí přistání na Měsící

Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

Nejčtenější

U Prochorovky to bylo jinak. Němci nám kradou tankovou bitvu, zuří Rusko

U Prochorovky se v červenci 1943 odehrála jedna z největších tankových bitev.

Nejslavnější tanková bitva u Prochorovky je ruská propaganda, napsal Die Welt s odkazem na zjištění německých a...

K síti se připojila největší solární elektrárna. Rekord dlouho nevydrží

Pohled na elektrárnu Nur Abú Zabí ze vzduchu

Ve Spojených arabských emirátech k začátku července spustili největší fotovoltaickou elektrárnu na světě. Má maximální...

Amatérský astronom vyfotografoval supertajný americký raketoplán X-37B

Americký raketoplán X-37B na orbitě

Nizozemský pozorovatel satelitů a vědecký novinář Ralf Vandebergh nejspíš udělal nejlepší fotku svého života. Podařilo...

Jeho formule chtěl každý. Autor slavných vystřihovánek slaví devadesátiny

Richard Vyškovský se svým modelem cisternové stříkačky CAS 32 na podvozku Tatra...

Richard Vyškovský je pro laickou veřejnost nepříliš známé jméno, v modelářské komunitě je však doslova celebritou. S...

Největší dobrodružství 20. století začalo o tři čtvrtě sekundy později

Tři Američané právě odstartovali na misi, kterou bedlivě sleduje celý svět.

Ani ostřílený hlasatel vesmírného střediska na Mysu Canaveral nedokáže zakrýt pohnutí. Je 16. července 1969, 9:32 ráno...

Další z rubriky

Zbavte se díky aplikaci zbytečností a nechte si doporučit seriál

Tablet pro práci i zábavu

Přes šikovnou aplikaci můžete nabídnout věci za odvoz. Vyzkoušejte třeba generátor unikátních tapet pro pozadí displeje...

Tipy pro Windows 10: strojové učení řídí restart po aktualizacích

Windows 10

Instalaci aktualizací Windows lze nyní provést mnohem inteligentněji. Podíváme se i na to, jak se k lepšímu změnilo...

Facebook a spol. postihl velký výpadek. Problémy měli lidé v Evropě a USA

Logo Facebooku

Sociální síť Facebook postihl výpadek. Problémy měly tisíce uživatelů po celém světě. Nejvíce potíží hlásili uživatelé...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz